Zwróćcie uwagę na ten fragment sesji....Nerwy puszczają...i nie chodzi o słowa opzycyjnych radnych.Chodzi o stratę wpływów w rządzącym klubie.Stanowcza postawa radnych z Zieleniewa zaburzyła ten pełen harmonii i sielanki układ.Mają 4-osobowy mocny skład i dopiero teraz zajarzyli ,że bez nich wójt nie będzie w stanie zrobić nic.Poczuli tzw. MOC....Nie są konfliktowi i w każdej chwili są w stanie utworzyć większość i odciąć Królikowskiego,Nowickiego i Filipowicza od strumienia kasy na ich miejscowości.Powtarzam...w każdej chwili są w stanie przejąć władzę nad kasą publiczną w naszej gminie.

 

 

Wójt jak chce porządzić więcej niż 2 lata musi się z nimi liczyć bo wystarczy ,że 2 razy pod rząd absolutorium nie dostanie i żegnaj stołku.

Wystarczy ,że Duńczak,Ania Matejak i Czesiek zaczną ich popierać to ósma osoba sama się znajdzie.A reszta może już tylko przysłowiowego „misia w dupę pocałować”.Mają ten komfort ,że mogą przebierać jak w ulęgałkach.Odizolować tych z którymi współpracować nie chcą i 4 lata sprawować spokojnie władzę i spełniać obietnice wyborcze ,które dali swoim mieszkańcom przed wyborami.

 

Centrum sportów musi powstać,urząd gminy też powinien być w Zieleniewie...to oczywiste.A drukarki 3D powinny być kupowane na świetlice wiejskie i do naszych szkół , a nie na lans koszaliński.I tutaj nie ma żadnej dyskusji.Wójt jak chce rządzić to musi z nimi współpracować.Wyjścia nie ma.

Aaaaa...zapomniałbym kamyczka do ogródka opozycji wrzucić.

 

Przykro to stwierdzić ,ale „nie głosowanie” to żadna metoda....to raczej oznaka słabości.I ja będę domagał się przeprosin od radnego z naszej miejscowości na którego głosowałem.

 

Radny powinien być wzorem i przykładem do naśladowania. Nie może pozwolić sobie na niestosowne zachowanie, ponieważ jest reprezentantem mieszkańców i takie zachowanie godzi również w dobre imię samorządu, który reprezentuje. Ślubując rzetelne sprawowanie swoich obowiązków zobowiązuje się do sumiennego i aktywnego działania nie tylko w samych obradach rady i komisji, ale i poza nią. Radny został wybrany po to żeby sam działał i aktywizował do działania innych. Zobowiązuje się do solidnego wykonywania swoich obowiązków.

Powinien za każdym razem szczegółowo uzasadniać wszystkie podejmowane decyzje i przedstawiać czynniki, które były ich podstawą. Działania radnego powinny być na tyle skonkretyzowane, aby mógł być z nich rozliczany. Powinien działać w sposób jawny, publicznie przedstawiać swoje plany i zawsze być gotowym ponieść konsekwencje swoich działań.

Zachowywać się nie jak Królikowski na tej sesji i nie jak Schetyna w Sejmie (odmawiajac głosowania) tylko godnie reprezentować Nas mieszkańców.

To takie krótkie podsumowanie tego co się dzisiaj stało...CDN

Komentarze  

+7 #1 obywatel gc 2019-05-17 16:07
No i oczywiście dodam ,że wynik meczu Królikowski :Zieleniewo zmienił się i przedstawia się nastepująco 1 do 4 na korzyść tych drugich.
Cytować
+9 #2 Oglądałem sesje 2019-05-17 18:40
Panie redaktorze dobry artykuł w sedno sprawy. Ale z tego co słyszałem to Pan Chabaj podał argument dlaczego nie będzie głosowala ani ZA ani PRZECIW. A tak poza tym to się zgadzam z Panem. To co się dzieje w tej gminie to kabaret. A czy wiecie że super vice wójt Wolski startuje na dyrektora szpitala. Tak mu są ważne sprawy i dobro gminy i jego mieszkańców. Czy to prawda panie Wolski????
Cytować
+8 #3 obywatel gc 2019-05-17 19:12
No właśnie ...ani ZA ani przeciw...Argument ma to do siebie ,ze może dotrzeć do niektórych a do niektórych nie....Dla mnie rzeczą niedopuszczalną jest żeby być na sesji i nie zagłosowań....tak to w sejmie robią.
Cytować
+9 #4 Sołtys 2019-05-19 15:15
Zieleniewie, Budzistowo, Grzybowo, Dźwirzyno a gdzie Mali gdzie mali Błotnica czy Samowoli, Bogusławiec u nas też trzeba dokończyć drogi płytowe czy ławek dołożyć i koszy na śmieci a oświetlenie przy boisku czy nowe zabawki dla dzieci zero nowych inwestycji!!!! Bo tylko ci duzi.! Prąd przy boisku czy woda jak zrobić imprezę dla wsi? W krzaki za potrzebą? Karcino czy Rosciecino mają bramę i parking przy świetlicy a my? Bo ważna nowa droga dla centrum handlowego każdy olewa nas trzeba chyba telewizję Trwam zaprosić :oops:
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież