Piękna wspaniała,cudna 3 dniowa impreza w Grzybowie trochę od innej strony...strony kosztów.Szmira przez cały sezon w Dźwirzynie zaprezentowana przez geniuszy z działu PR i trzydniówka w Grzybowie.Jak to się ma do pisma wójta o tym ,że Grzybowo "nie przynosi dochodów do gminy" ,które kiedyś publikowałem.Pomijam fakt ,że w Dźwirzynie taka impreza byłaby tańsza ze względu na istniejącą infrastrukturę w postaci Gminnego Centrum Sportu.Chyba teraz wójt już dokładnie wie dlaczego przerżnął wybory w Dźwirzynie??? A może to "kara" dla Nas ,że zauważyliśmy dysproporcje w wydawaniu publicznych pieniędzy przez dział PR? Hmmm...zobaczymy.Martwi tylko to ,że musimy utrzymywać takich ludzi ze swojej ciężkiej pracy...bo to ,że w Dźwirzynie przebywa tylu wczasowiczów to na pewno nie zasługa gminy i władarzy.To ciężka i tytaniczna praca i olbrzymie koszty przedsiębiorców.CDN

zupa

 

zupa3

 

Następna rzecz to wynajem powierzchni handlowej na tej imprezie...w szczególności sprzedaż alkoholu.1/3 zajmują reklamy piwa Tyskie.Ile na tym zarobią mieszkańcy czyli gmina? Bo monopol jak sie okazuje ma tylko jedna firma zwiazana oczywiście z radnym Grygielem, który sprzedaje browar na tej imprezce bez żadnych skrupułów.Czy nikt nie był zainteresowany więcej? Być może za taką reklamę i wyłączność zapłaciliby porządną kasę ? A tak sprzedaż Grygielowi rośnie...może nawet premie w pracy dostanie? A przy takiej ilości ludzi i monopolu reklama  murowana za ,która musieliby wybecelować olbrzymią kasę.

Czy radny powinien sprzedawać alkohol firmy gzie pracuje? Oceńcie Państwo sami...bo dla mnie to" śmierdząca sprawa"....Bo zgodnie ze stara zasadą "ręka rękę myje" nie można mówić o bezstronności na przykład.

zupa4

zupa1

 

Komentarze  

+24 #1 hunter 2019-08-11 07:06
Zrobili sobie taki mały folwark.Tylko dlatego ,że to bogata gmina.Dlaczego naszym kosztem? Grygiel zawsze sprzedawał browar odkąd pamiętam.To jego praca przecież.A jak to się ma do głosowań w radzie to dużo ludzi wie.Myślałem ,że Wolski coś zmieni? Ale się nie zanosi na to.
Cytować
-21 #2 Panie gc 2019-08-11 07:47
Pan jest pomylony daj pan ludziom pracować impreza w Grzybowie super tak samo jak dwudniowa impreza w Dźwirzynie Otwarcie lata. Wymiotuje jak pana czytam i widzę. Człowieku lecz się. Że takie coś mieszka też w naszym Dźwirzynie.
Cytować
+24 #3 obywatel gc 2019-08-11 09:00
Co pajacu !!! :lol: Zarzygałeś ekran komputera czy telefonu ??? Jak mi przykro.Nie przejmuj się.Jeszcze nie raz tak zrobisz jak będziesz wchodził na tą stronkę.Mam dosyć dużo materiałów obnażającą głupotę i marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Słychać wycie? znakomicie...
Cytować
+20 #4 Marta 2019-08-11 09:11
Strasznie emocjonalny ten poprzedni wpis.Chyba dział PR się uaktywnił :lol: :lol: :lol: Ciolas jak zwykle celnie i w punkt.
Cytować
+19 #5 obywatel gc 2019-08-11 09:19
To proste...Uderz w stół ,a nożyce się odezwą. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cytować
+19 #6 Marta 2019-08-11 09:22
Na całe szczęście Ciolas mieszka w Dźwirzynie. :D A Ty wymiotuj spokojnie,To nic złego.
Cytować
+19 #7 konstytucja 2019-08-11 09:27
Czy to nie jest przypadkiem "mowa nienawiści" ? :P :P :P
Cytować
+14 #8 Zuch 2019-08-11 09:38
Widzę Ciolas ,że wracasz do rzeczywistości.To dobrze.
Cytować
+15 #9 obywatel gc 2019-08-11 09:47
Jeszcze mam dużo roboty w domu....Ale już niedługo będę miał więcej czasu.Będzie się działo....Sam widzisz ,że Ci pajace nawet nie potrafią czytać ze zrozumieniem.Niedługo regularnie będę wstawiał felietony tak jak to bywało.
Cytować
-14 #10 Panie gc 2019-08-11 11:03
Jakie wycie? Ja tylko pisze, że pan jest nie normalny. Ale jak pan lubi koty obracać to pana sprawa.
Cytować
+12 #11 obywatel gc 2019-08-11 12:46
Tak na marginesie ...po znajomości podpowiem ,że "nie" z przymiotnikami pisze się z reguły łącznie.Czyli nienormalny.
Gdybym był normalny to czytałbym periodyk Także i jeszcze wierzył w to co tam jest napisane.Gdybym był normalny to nie prowadziłbym tej strony i publikował dokumentów i prawdy o działaniach gminy,Gdybym był normalny to lizałbym dupy włodarzom jak ich tylko spotkam......Niestety jestem nienormalny.To prawda.
Cytować
+12 #12 gulguter 2019-08-11 15:19
Te parasole w środku placu podczas koncertów w Grzybowie to poroniony pomysł.
Ludzie przyszli na plac oglądać występy artystów, a nie reklamy piwska tyskiego.
Do BANI z taką logistyką. :D :D
Cytować
+15 #13 gulguter 2019-08-11 15:47
Jeżeli chodzi o frekwencję ludzi na imprezie w Grzybowie w piątek i sobotę wieczorem to był full.Trudno było zaparkować samochód w okolicznych uliczkach,czy przejechać szosą do Grzybowa po 20-j godzinie,.Niestety obiektywnie mówiąc Dzwirzyno nie jest przygotowane na organizację takiej imprezy masowej. Kameralne imprezy oczywiście tak.
A było wieczorami /piątek,sobota/ w Grzybowie grubo powyżej 2 tysiączków ludzi. :-*
Cytować
+8 #14 obywatel gc 2019-08-11 19:28
A ja bym się zastanowił czy centrum sportu nie jest przygotowane?.Na pewno samochody zmieściłyby się wokół Gostir-u.Kiedyś byl jakiś disco-polo to ludzi było mnóstwo.
Cytować
+13 #15 gulguter 2019-08-12 08:32
Tyle było ludzi wieczorami w piatek i sobotę, że Dzwirzyno nie miałoby szans , aby tyle ludzi upakowac w Centrum.Sportu.
W niedzielę było mniej ludzi , ale i tak okoliczne ulice byly zapelnione parkujacymi samochodami. No szosa była tym razem pusta i można bylo swobodnie przejechać.
Trzeba obiektywnie przyznać , ze była to największa impreza do tej pory w gminie. :-*
Na minus to jest umieszczenie centralnie na placu ogrodka z piwskiem podczas występów.
Co na to gminna komisja antyalkoholowa. :lol:
Zobaczymy jak bedzie w Przecminie.
Cytować
+10 #16 obywatel gc 2019-08-12 10:43
Nie ulega wątpliwości.Impra duża.Najwięcej na imprezie zyskała Kampania Piwowarska.Reklama zarąbista....zobaczymy ile wpłacili do gminy? Najwięcej tracą mieszkańcy małych miejscowości.Wybudowanie parkingu chyba 850 tysięcy,brak wpływów od parkujących tam osobówek i camperów.Za każdym razem koszt sceny.Jeśli będzie cykliczna to zyska na tym Grzybowo na 100 procent.Tylko jak to sie ma do chały prezentowanej w Dźwirzynie.Przed sezonem wójt twierdził ,że na dużą imprę w Dźwirzynie kasy nie ma....Ale poczekamy do jakiegoś zebrania lub innej okoliczności do spotkania z władzą.
Cytować
+14 #17 gulguter 2019-08-12 14:10
Duża impreza miala być w Dzwirzynie, ale przszkodzili prawdopodobnie rosjanie, pakujac kilka pocisków w brzeg jeziora. :lol:
No i wójt poległ z tą imprezą. :lol:
Co się tyczy piwska, to faktycznie warto się przyjrzeć wpływom z imprezy w Grzybowie, czy coś wpłynęło do kasy gminnej z tego tytułu.
Cytować
-13 #18 Mieszkaniec gminy 2019-08-12 14:45
Większego wiadra pomyj i głupot dawno nie czytałem. Po pierwsze jestem dumny, że festyny się odbywają w Grzybowie, Rozciecinie, Korzystnie i Przycminie, a nie tylko na obrzeżach gminy w Dźwirzynie.
Po drugie jeżeli chodzi o kwestię Pana Radnego to bądźmy poważni, za to że sprzedał parę beczek piwa to raczej żadnej premi z kompanii nie dostaje bo to jest tylko kropla w morzu, prywatnie także ani grosza ze sprzedaży nie otrzymał bo to nie była prywatna sprzedaż, tylko społeczna. Takie insynuacje niczym nie poparte nadają się na pozew do sądu o zniesławienie (moim skromnym zdaniem takowy pozew powinien zostać złożony, może wtedy autor by najpierw coś pomyślał zanim napisze).
Cytować
+12 #19 obywatel gc 2019-08-12 15:39
Nie bądź śmieszny człowieku.Nawet nie umiesz poprawnie napisać nazw miejscowości naszej gminy.Sprzedaż alkoholu społeczna??? Rewelacja..... Niech Grygiel poda mnie do sądu.Co za problem? Jestem na to dobrze przygotowany. Znasz to przysłowie staropolskie? Nie strasz ,nie strasz bo się ......
Cytować
+10 #20 mecenas 2019-08-12 15:52
A czy stoliki i ławki przy których są zamocowane parasole Kompani Piwowarskiej nie są własnością gminy? Bo jest tego trochę.Mienie gminne umożliwia społeczną sprzedaż browaru Grygielowi .Ciekawie się robi..Już raz wójt dzierżawił społecznie camping "Biała mewa".
Cytować
+8 #21 gulguter 2019-08-13 11:38
Do #18
"Mieszkańcu gminy" w zasadzie, to ja poruszyłem temat reklamy piwska na imprezie w Grzybowie ,a nie pan gc.
Wobec tego, jeżeli radny ,który" sprzedawał społecznie" :lol: /ale jaja/ piwo z pod parasoli, jakoby gminnych reklamujących browar piwowarski zamiast Gminę Kołobrzeg może skierować pozew do sądu przeciwko mnie. Administrator strony za moją zgodą /RODO/.udostępni moje dane powodowi. Wówczas dowiemy się co nie co o sprzedaży alkoholu na imprezach masowych w tym gminnych. I zaznaczę nie tylko tej w Grzybowie.
Cytować
+9 #22 gulguter 2019-08-13 11:39
c.d
Osobiście jestem przeciwko propagowaniu przez gminne władze samorządowe sprzedaży artykułów alkoholowych na imprezach masowych/gminnych/,ponieważ uczestnikami są tam,również osoby niepełnoletnie/dzieci/ Jest to w mojej subiektywnej ocenie karygodne i stoi w sprzeczności z Ustawą O wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi”. :P :P
Co na to członkowie Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ? :lol: :lol:
Ciekawy jest wątek cyt: to nie była prywatna sprzedaż, tylko społeczna."
Chłopie to ze śmiechu może się cłowiekowi nabiał urwać.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cytować
+6 #23 obywatel gc 2019-08-13 15:15
Tak właściwie to faktycznie Gulguter jako pierwszy zajał się sprawą reklam browaru....ja będąc na miejscu imprezy około 18 w piatek przez przypadek zrobiłem kilkanaście fotek tych parasoli i Grygiela sprzedajacego jak sie okazało piwko swojego pracodawcy społecznie :lol: i tak jakoś poszło.Ale mnie też mogą podawać do sądu.Jestem doskonale do tego przygotowany.
Cytować
+9 #24 MON 2019-08-13 15:34
(...) prywatnie także ani grosza ze sprzedaży nie otrzymał bo to nie była prywatna sprzedaż, tylko społeczna.(...)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Czy ta gmina coś robi ZA DARMO!!!! Bo ja tego nie widzę. A tu takie zaskoczenie: za darmo nie!! Ale SPOŁECZNIE!!! Łał - jestem pod wrażeniem. Czasy komuny mi się przypomniały jak w szkole były czyny społeczne. I wówczas też nie dawano nam za to kaski. Brawo dla pomysłodawcy - społecznika. Hit weekendu !!
Cytować
+9 #25 gulguter 2019-08-13 15:54
Zasadnicz pytanko do dobrze poinformowanego "mieszkańca gminy"
A kto jest właścicielem tego piwka , co go spolecznie się sprzedaje na imprezach samorządowych ? :lol:
Czy to jest zgodne z ustawą jw.?
Cytować
+7 #26 Krzysztof Chabaj 2019-08-13 19:52
Witam serdecznie po dłuższej nieobecności. Po przeczytaniu komentarzy należy zadać pytanie czy była to impreza masowa w myśl ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. A myślę że tak. A w związku z tym odnośnie bezpieczeństwa osób przebywających na tej imprezie ciekawych jestem czy została dotrzymana sprawa służb porządkowych i informacyjnych zgodnie z art. 6 ust. 2 pkt 1 powyżej ustawy????? Po drugie odnośnie sprzedaży alkoholu na imprezie masowej to odsyłam organizatorów do art 8a ust 1 tejże ustawy.
Cytować
+5 #27 gulguter 2019-08-14 09:12
No i cóż "mieszkańcu gminy"
Zatkalo kakao.
I prztocze autorski panski cytat.
" może w tedy autor by najpierw coś pomyślał zanim napisze ".
:lol: :lol: :lol:
Cytować
+4 #28 gulguter 2019-08-15 08:42
Dzięki p.Krzysztofie za podpowiedź.
Zupełnie o tej ustawie zapomniałem. :-)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież