Komentarze  

+5 #1 gulguter 2019-08-21 14:02
Pod względem ekonomicznym przedsięwzięcie jest nieopłacalne z powodu bezposredniej bliskości portów w Gdansku i Gdynini/okolo 100km/.Zaznaczyć trzeba , ze zgodnie z zapowiedziami rządzących mają one zostać rozbudowane do wielkosci europortu w Rotterdamie.
Decyzja o budowie śluzy na zalew wislany ma charakter polityczny. Natomiast Elbląg przyjmujacy kabotazowce nigdy nie będzie portem dysponujacym liczacym się potencjałem przeladunkowym , tak jak zaiste jest to w porcie Kolobrzeg. Atrakcja turystyczna może tak , ale bez wątpienia bez dostatecznego uzasadnienia ekonomicznego, jak w naszym przpadku z Dubajem. :-|
Cytować
-1 #2 obywatel gc 2019-08-22 05:24
Nie zgadzam się absolutnie ze stwierdzeniem,że pod względem ekonomicznym przekop jest nieopłacalny...Jak każda inwestycja jest ryzykiem.A to czy będzie przynosił zyski dopiero okaże się jak powstanie.Jako atrakcja turystyczna -rewelacja.Rozmawiałem z "tubylcami".Na 7 osób tylko jedna była przeciwko notabene radny z Krynicy Morskiej.
Cytować
0 #3 gulguter 2019-08-22 09:25
No jako rewelacja turystyczna to bardzo droga sprawa.
Wg fachowców marketingu morskiego spłata inwestycji przy dobrej koniunkturze na rynku frachtowym nastąpi po 400 /czterystu /latach /.
Rewelacja turystyczna- to pojęcie względnie z uwagi na to, że w państwach , gdzie u wybrzeży występują pływy , śluzy są codziennością i zarazem koniecznością.
Chodzi w tym przypadku o pozyskanie terenów rolniczych czy inwestycyjnych, ktore byly przytapiane , tak jak w przypadku Holandii. Dla mieszkańców nie bedzie to sytuacja komfortowa z uwagi na to , że z reguły czynna bedzie jedna przeprawa , poniewaz druga będzie w remoncie. I tak na zmianę. :-)
Cytować
+3 #4 gulguter 2019-08-22 09:33
C.d
Dodam , że nasz wójt , rowniez wychodzi z założenia.
Jak wybuduje się Dubaj to wówczas okaże się , czy była to inwestycja oplacalna.
Wszystko jest fanjnie, jak buduje się nie za wlasne pieniądze.
No bo , przecież RYZYKO zerowe i osobiste finanse nie naruszone. :lol:
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież