Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Umowa użyczenia…
kolobrzeg

 

Już odpowiadam.

Jeżeli uczestniczycie Państwo w zebraniach wiejskich… macie w swojej miejscowości chodnik, drogę , przystanek autobusowy ,który należy do powiatu, województwa ,różnego typu agencji, spółdzielni mieszkaniowych to nieraz już słyszeliście , że nie da się nic zrobić bo gmina nie jest właścicielem tych nieruchomości.

Ja słyszałem to wiele razy. Droga w Karcinie, chodnik w Błotnicy, ścieżka rowerowa w Grzybowie, ul. Wyzwolenia w Dżwirzynie i wiele tego typu inwestycji.

Nasi włodarze od 11 miesięcy opowiadają ludziom bajki , że nie mogą nic zrobić bo nie są właścicielami. A te ich teksty to zwykła manipulacja jest. Gadają tak żeby mieszkańcy dali im spokój.

A prawda jest zupełnie inna jak się okazuje…

Nawet na terenie gdzie gmina nie jest właścicielem można wydawać bez żadnego problemu kasę publiczną. Wystarczą tylko chęci, odrobina czasu i umowa użyczenia. Poniżej przedstawiam pismo jak tego można dokonać jak się chce…oczywiście.
Czyli prostszymi słowami-nie okłamywać ludzi, że czegoś tam nie wolno.
Bo przypuszczam , że od teraz najpopularniejszymi słowami na zebraniach i w pismach do urzędu będzie…

                                                         UMOWA UŻYCZENIA.                                

Tak jak to zrobiliście 10.06.2015 ,czyli podpisaliście umowę użyczenia ze spółdzielnią w Zieleniewie i można było wydać 24. 000 PLN z kasy gminy,
tak teraz takie same umowy zawrzyjcie z powiatem, województwem i ze wszystkimi podmiotami , które mają nieruchomości na terenie naszej gminy.

Mam także nadzieję , że już nigdy z ust władzy nie usłyszę , „Nie da się tego zrobić bo jest to niezgodne z prawem, ponieważ gmina nie jest właścicielem.”

Skoro można ze spółdzielnią zawierać taką umowę to można też z powiatem i województwem. I tak dzięki temu , że wydano 24.000 złotych dowiedzieliśmy się drodzy Państwo , że przedstawiciele władzy okłamują Nas na każdym kroku. Bo wystarczy tylko trochę chęci i już sprawa załatwiona pozytywnie.

Do dzieła Panowie. Bierzcie się do pracy bo pensje macie europejskie. Zamiast wciskać kity ludziom na zebraniach , że się nie da. Wiele dróg i chodników czeka na remonty. A zwykli ludzie czekają na umowy użyczeń z powiatem i województwem w naszej gminie. Chwała Wam za chodniki na” waszej użyczonej ziemi w Zieleniewie”. Ale takich miejsc są setki w naszej gminie. Czekamy na umowy użyczeń …przede wszystkim z powiatem i województwem.

uzyczenie