Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Sesyjne rozmaitości….
kolobrzeg

Pamiętam jak jeszcze do niedawna na stronie gminnej umieszczane były fotoreportaże z wcześniejszych spotkań. Panowie w rozciągniętych sweterkach. Panie z niezbyt wyrafinowanym makijażem… to była norma. A teraz ?

 

Za przykład niech posłuży wydarzenie , które miało miejsce przed budynkiem gminy na chwilę przed rozpoczęciem tego ważnego wydarzenia.

 

Podszedł do mnie Pan i grzecznie poprosił żebym mu dorzucił złotówę do winka. Mówił , że go smali strasznie i dlatego taki nerwowy jest. Ja szukałem złotówki , a Pan zadał na głos dwa retoryczne pytania:

-”A co to k…wa wesele ? W pooooniedziałek rano ?”-

 

Tak.Tak drodzy Państwo. Panowie w garniturach. Panie pięknie wszystkie się prezentowały. Aż milo popatrzeć. Cała koalicja i opozycja jakby ich z żurnala wycięli. Wszyscy uczestnicy ślicznie i cudnie wyglądali …niczym celebryci prezentujący swe wdzięki na popularnym portalu PUDELEK.

 

Teraz nawet jakby za podwyższeniem diety dla siebie zagłosowali to bym ich nie krytykował. Bo eleganckie ciuchy drogie są , a Vat na nie normalny taki jak dla niemowlaków 23%. Nie ma wybacz.

 

Ale przejdę już do samych obrad. Bo tu ciekawie było .Otóż okazuje się , że przysłowia nie oddają całej prawdy o życiu. A szczególnie to: Nie ma ludzi niezastąpionych.

 

Sami Państwo mogli to obejrzeć. W naszej gminie są tacy ludzie. Nieeeeee…to nie radny- Bartosz Góral.

To Pani Magdalena. Z biura obsługi Rady Gminy. Drodzy Państwo gdy jej zabrakło to w gminie zapanował chaos, rozgardiasz , bałagan totalny. Normalnie Armagedon .

 

Mało sesji nie odwołali. Ja nawet nie wiem jak ta Pani wygląda , ale wiem jedno , że urlopu to Ona dostawać nie powinna. Nie , żebym jej źle życzył , albo proponował Wójtowi łamanie Prawa Pracy. Ale….Niech Pan już nigdy tej Pani urlopu ani wolnego nie daje.

 

A jakby przypadkiem taki głupi pomysł (urlop lub wolne) do głowy jej przyszedł jeszcze raz tooooo …ekwiwalent pieniężny proponować.

W żadnym wypadku nie puszczać na wolne. A nawet jak chora by była toooo …łóżko do biura wstawić. Niech wypoczywa , a przy okazji dopilnuje , żeby radni materiały we właściwym terminie otrzymali.

 

Taaaak… wiele wniosków można wysnuć uczestnicząc w sesjach rady gminy. Wiele cennych informacji. Niekoniecznie politycznych. Byłbym zapomniał , że bobry w Zieleniewie się pojawiły. Miłego wieczoru.