Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Wydatki na promocję…kampania outdorowa.
IMG 3193

 

Mamy jeszcze wirtualną kasę w wysokości 2 milionów na ścieżkę rowerową , żebyśmy mogli do WAWELU w Budzistowie dojechać na przykład. Ale tu też czekamy na dofinansowanie z Brukseli.

Nie pozostaje mi więc nic innego jak przeanalizować gminne wydatki na promocję. Bo przecież to dzięki imprezom takim jak „Otwarcie lata”,”Dzień latawca”,”Dzień balonu-nielota” , „Festiwalu kultury ukraińskiej” turyści walą do Nas drzwiami i oknami w sezonie turystycznym. Bo przecież nasza władza zna się na tym jak mało kto. Ostatnio to nawet załatwili, że muzułmanów kilkadziesiąt tysięcy przyjedzie. Nie wiem dlaczego ludzie na nich psioczą?

Ale może zacznę wyliczać ile to kasy” niczyjej „wg. Naszych gminnych sprzedawców marzeń…a tak naprawdę naszej, czyli podatników pójdzie na tzw. promocję.

Składka na Lokalną Organizację Turystyczną 35.000 złotych. W skrócie LOT. Na początku myślałem , że to kasa na bilety lotnicze całego klubu gminy równych szans. Że chcą gdzieś wyjechać i nie wrócić. Że zostaną imigrantami. Niestety dzieci powiedziały mi , że to z liniami lotniczymi nie ma nic wspólnego tylko z turystyką i jeszcze 3 lata będziemy się z nimi użerać. Po pierwszej chwili entuzjazmu …wylądowałem.

Po głębszej analizie i przewertowaniu wszystkich słowników i encyklopedii w domu napiszę o pozycji , która będzie Nas kosztować 20.000 ….już, już piszę.

KAMPANIA OUTDOROWA….prawda , że ładnie się nazywa? Tylko dlaczego , aż tyle kosztuje? Już tłumaczę o co tu chodzi…

Według dostępnych źródeł to w tłumaczeniu na język polski …kampania zewnętrzna, uliczna bazująca przede wszystkim na bilbordach. Chciałem to zostawić w spokoju. Pomyślałem sobie , że oni tam wszyscy tacy światowi , a ja wiejski oszołom to co będę gadał na tematy na których się nie znam.

Ale przypomniałem sobie bilbordy z naszego gminnego Hells Kitchen i naszego wójta w stroju kucharza. I chciałbym pomóc….Bo bardzo tamten pomysł mi się podobał. Jako , że te 20 kawałków ma iść chyba na promocję osoby pana Włodka to proponuję wydrukować podobne… na inne lokalne imprezy.

Na przykład na „Noc Świętojańską w Rościęcinie”(koszt 18.000) wójt mógłby wystąpić w wianku ze stokrotek umieszczonym na jego głowie i w prześcieradle zamiast w garniturze. Wpasowałby się wyglądem w klimat tej nocy , a i wyglądałby prawie jak Juliusz Cezar.

Festiwal kultury ukraińskiej w Przećminie (koszt 30.000). Niestety tutaj wizyta w zakładzie fryzjerskim byłaby konieczna. Bo Ci Kozacy to raczej wygolone włosy mieli i tylko kosmyk włosów lub warkoczyk majtał im się we wszystkie strony. Obowiązkowo strój kozacki do tego… i zakrzywiona szabla w dłoni. Jak „W ogniem i mieczem” widzieliśmy. Jakby ludzie taki plakat zobaczyli to może zamiast 100 osób jak ostatnio pełna łąka by była.

W przypadku „Inwentaryzacji z lotu ptaka” (6000) pan Włodzimierz w pilotce na głowie, białym szaliku i kurtce takiej jaką miał Tom Cruise w filmie „Top Gun” z rozpostartymi rękoma przelatujący nad przystanią jachtową w Dźwirzynie oraz terenami inwestycyjnymi do sprzedania z miną uświadamiającą nam ile to kasy planuje jeszcze uzyskać ze sprzedaży tego mienia …nie dając nic w zamian …to byłby „hicior reklamowy”. Powtórna kadencja murowana.

Trochę się zdziwiłem, że w nowym budżecie przewidziano nawet przerwę w pracy urzędu gminy…i to na dosyć długi czas. Niestety drodzy Państwo…będziecie się musieli uzbroić w cierpliwość. Już tłumaczę dlaczego.

Na zakup materiałów i gadżetów promocyjnych, druk itp. 115 ooo zł. Wyobrażacie sobie , że za tą kwotę można kupić 200.000 długopisów , które można złożyć i traktować jako gadżety promocyjne. Myślę sobie… taka ilość , że urzędnikom gminnym zajmie to parę tygodni. Najpierw muszą je złożyć, później zadrukować i już mamy taki gminny gadżecik promocyjny. Inaczej sobie tego nie wyobrażam.

Bo mam nadzieję , że więcej kasy niż do tej pory nie pójdzie na periodyk „Także” bo to zakrawałoby chyba na nepotyzm?

Oczywiście na kontakt z mediami 58.000.

Ale jest i wiadomość pozytywna. 10.000 przeznaczone na tzw”Patronaty wójta”. Czyli wydaje mi się , że te dziesięć tysiaków wójt wyjmie ze swojej kieszeni i będzie patronem za swoje pieniążki własne. Bo jeśli się nie mylę to chyba powinno być zmienione na…”Patronaty podatników”. Bo to chyba My się składamy na tą kasę , a nie wójt osobiście.CDN