Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Dziwne to , ale prawdziwe….
kolobrzeg

To znaczy nie wszędzie zmiany są tak widoczne jak w „Warszawce”. Zostały sejmiki wojewódzkie, powiaty i gminy, które dzięki” przekrętowi”, jak mówią ludzie z książeczkami do głosowania w wyborach samorządowych są jeszcze ostoją starego platformianego układu. Tak jest w naszej gminie. Tutaj w dalszym ciągu media w promieniu 15 kilometrów są zasilane miesiąc w miesiąc z publicznych pieniędzy , a dział promocji w gminie rozbudowywany. Lans za publiczną kasę musi trwać…takie były założenia PO przez ostatnie parę lat i wydaje się , że takie są do dziś.

Ta mrzonka powoli przechodzi do lamusa…Co dzień wypływają nowe fakty do tej pory tuszowane… jak te w Niemczech…przez opłacane z publicznych pieniędzy media.

Pisz o faktach . Przedstaw dowody…zakrzyknąłby ktoś.

No dobra. Ostatni przykład. Na stronie gminy i opłacanych z naszych podatków portali brak zdjęć z finałowego koncertu Wośp w Dźwirzynie. To znaczy zdjęcia są…Ale jakieś dziwne , że się tak wyrażę. Oglądnijcie sobie. Są zdjęcia z tzw. sztabu. Są zdjęcia wolontariuszy. Są zdjęcia puszek.Jest informacja o szmalu jaki został zebrany i… tyle.

Ale zdjęć szalejących pod sceną widzów, czyli mieszkańców brak. A przyjrzyjcie się innym relacjom z imprez w które zaangażowała się gmina. Dziesiątki „sweet foci” na stronach. Tłum pokazywany z bliska pod odpowiednim kątem ,żeby wrażenie „mnogości” wytworzyć. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze chwalące naszego” dobrego gospodarza” i urzędników gminnych. A tutaj co?
Zero…zero drodzy Państwo! Niewypał jak z balonem-nielotem, albo z otwarciem tzw. lata w Dźwirzynie.

Naprawdę …to żenujące było. Jest hala sportowa do , której trzeba dopłacać tysiące złotych. A nasi decydenci imprezkę na wolnym powietrzu wymyślili…masakra ( ten wyraz użyty celowo -dla Adama).

Jaki gospodarz taka gmina chciałoby się rzec. Lodowisko jakie nam zafundował przez te 7 dni prawdziwej zimy jest zatrważające. Kasę , którą wydaje na media kołobrzeskie można byłoby przeznaczyć na zabezpieczenie zdrowia mieszkańców i gości wypoczywających w naszej miejscowości. Na piasek i sól. Bo w Dźwirzynie drodzy Państwo „Gwiazdy tańczą na lodzie” mogłoby być kręcone przez te parę dni.

Chyba nasz „dobry gospodarz” jak sam siebie nazywa zapomniał , że bierze grubą kasę z naszych podatków? A jak będziemy musieli w domu siedzieć bo wyjść się na ulicę nie da to nie zarobimy na swoje wypłaty , a co dopiero na pensję decydentów. Dlaczego ja mogłem sypać sól wzdłuż swojej nieruchomości ? A gmina nie poczuwała się do takiego obowiązku nie wiem .Mam nadzieję , że tak było tylko w Dźwirzynie ? Wiadomo z jakich względów…nie jesteśmy zbyt lubiani przez obecną władzę. Myślę też , że w innych miejscowościach było zdecydowanie lepiej.

Takiej sytuacji nie było od 20 lat. Przynajmniej ja nie pamiętam. Zdarzało się , że jeden dzień nie było sypane i było ślisko…ale później wyjeżdżał ten mały ciągnik na chodniki. Rozumiem , że jak wpływa codziennie…. nieważne, że sobota czy też niedziela…. na konto cztery stówki bez żadnego wysiłku to ma się wszystko gdzieś. Ale chciałbym łaskawie przypomnieć , że My mieszkańcy na tą kasę, żeby wpłynęła regularnie na konto musimy ciężko pracować. Halooooo!!!! Pobudka!!!!
Utrzymanie dróg i chodników to nie puste słowa…To należy do obowiązków gminy…

Nie sprzedaż nieruchomości gminnych powinna być priorytetem rządzących , ale zabezpieczenie zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców .To tak dla przypomnienia piszę. Bo chyba ktoś o tym ważnym fakcie zapomniał widocznie.