Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Bazy NATO w naszej gminie…historyczne spotkanie w Grzybowie.
obama

 

Zatkało mnie….No i oczywiście pomyślałem o „American dream”…

To tutaj… na naszej ojczystej ziemi. Najsławniejszy… zaraz po naszych gminnych decydentach …człowiek …przybędzie z wizytą. Byłem wdzięczny naszej lokalnej władzy za projekt , który mi umożliwi zobaczenie na własne oczy …trzeciego najbardziej rozpoznawalnego człowieka na ziemi. Pierwszym jest Rysiek Petru , a zaraz po nim nasz vice-wójt. I to tutaj na naszym podwórku….w wymyślonym przez naszych rządzących DUBAJU. Geniusze po prostu.

A dzięki koneksjom i znajomościom Tomka -społeczność lokalna będzie mogła na własne oczy zobaczyć jak wygląda człowiek , który zamiast spotkania z Prezydentem Rzeczpospolitej wybrał naszą gminę.

Nie ma tak właściwie się czemu dziwić…Przecież w naszej gminie jak w rodzinie.

Jego wybór był właściwy. Nasza mała ojczyzna pod rządami „dobrego gospodarza „rozwija się w zastraszającym tempie. To znaczy w mediach lokalnych tak piszą…I na stronie gminnej. Ja osobiście mam co do tego małe zastrzeżenia.

Ale wrócę do tematu właściwego…On tu przyjeżdża bo umówił się z Tomkiem , że BAZY NATO na naszym terenie rozmieszczone już niedługo będą. Chcą nas obronić przed wrogim przejęciem przez miasto Kołobrzeg. I armią referendalną wójta….A z tego co mówi nasza władza w wywiadach to infrastruktura u nas odpowiednia. Jeszcze tylko wójt parę złotych z budżetu do powiatu dołoży to już całkiem fajnie będzie.

A atutów Ci u nas pod dostatkiem:

1. W Karcinie droga czołgowa jest…to te natowskie Leopardy będą miały gdzie śmigać bo przecież jednokierunkowa za wąska i taki wielki czołg tam się nie zmieści.

2.Mamy też lądowiska na naszym terenie…pamiętacie jak balon-nielot stacjonował na imprezce gminnej? To co dopiero brytyjskie Harriery…. doskonale sobie poradzą z tym ich pionowym startem.

3.Łodzie podwodne mają stacjonować w strefie wędkarskiej na jeziorze Resko…zaraz obok przystani jachtowej…Pływać to tam zbytnio nie popływają bo woda do kolan ludziom sięga….ale zawsze to odstraszą potencjalnego agresora.

4.Marines… oczywiście… na Wawelu . Chociaż opłata miejscowa z Budzistowa będzie wpływała regularnie do kasy urzędu w końcu.

5.Air Force One z Prezydentem Stanow Zjednoczonych wyląduje na ul. Wyzwolenia w Dźwirzynie. Bo tylko tam odpowiednia nawierzchnia się znajduje.

6.Żeby gmina w końcu równych szans była… to wszystkie place zabaw przekształcić trzeba w place ćwiczeń dla wojska. Może to i niehumanitarne wobec dzieciaczków będzie, ale sprawiedliwe na pewno. Na facebooku niech się bawią , a nie na świeżym powietrzu.

7.Ta cała armia zakaz poruszania się środkami lokomocyjnymi prócz rowerów mieć powinna… Na rowerki niech się przesiądą. Nasi włodarze mapy i koncepcje na ziemi rozłożą i po nich poruszać się Ci wojskowi cykliści będą…bo przecież nie po prawdziwych ścieżkach…dopiero koncepcje powstają i na Euro z zachodu poczekać muszą.

W każdym bądź razie te bazy NATO w naszej gminie to bardziej realne niż spełnienie przedwyborczych obietnic w kontraktach zawartych…hi,hi

PS

Dzisiaj szczególny dzień…może chociaż w tym dniu nasi włodarze kitów nam sprzedawali nie będą? Bo od 16 miesięcy każdego dnia prima aprilis…i prima aprilis w naszej gminie trwa.