paneleJuż od dawna piszę o tym ,że jedynym politykiem w tym kraju ,któremu wierzę bezgranicznie jest Sienkiewicz.Taaaak!Ten od stwierdzeń ,że „ten kraj istnieje tylko teoretycznie” i „ch.j,dupa i kamieni kupa”.Miałbym do niego większy szacunek gdyby tą ewidentną prawdę zaprezentował nam z trybuny sejmowej,a nie w restauracji przy osmiorniczkach i dobrym winku.Ale cóż! Ważne ,że mnie uswiadomił chociaż.A to ,że go podsłuchali to tylko plus dla nas wyborców.No i na potwierdzenie jego słów znowu mamy małą aferkę.

Tym razem dotyczącą odnawialnych zródeł energii tzw.OZE.Przypomnę Państwu ,że po 5 latach i dwóch miesiącach prac pasożyty na ,których płacimy coraz większą kasę w postaci podatków uchwaliły ustawę pro -konsumencką dotyczącą energii odnawialnej.Jedni lobbysci napracowali się przez tyle lat ,żeby ją wprowadzić.Żeby weszła w życie.Nawet facet jeżdżący „Bronkobusem” mówił ,że ją podpisze.I już,już prawie była gotowa.Ale jak zwykle w naszym kraju inni lobbysci pracowali nad tym ,aby nie była wprowadzona.Tak,tak.... czyż mój idol Sienkiewicz nie miał racji???

Drodzy Państwo!Wczoraj ta sławetna ustawa znowu trafiła do prac rządu.I tak „Zmianie ulegną przede wszystkim zapisy dotyczace prosumentów” czyli w skrócie nas.No i jeszcze najciekawsze zdanie „Brak jednolitej i bezstronnej” oceny skutków finansowych ustawy dla budżetu państwa .Czyli.... ile Państwo będzie musiało na to wydać z naszej kieszeni.I tak w kółko.Jedne pasożyty uchwalają.Inne wprowadzają zmiany.Te poprzednie będą protestować. Ci drudzy sobie z tego nic nie robią.etc,etc,etc..Najważniejsze jest jednak to ,że w finale i tak zapłacimy za to MY ,czyli zwykli obywatele.Nas znowu oskubią.Jak przy każdej nadarzającej się okazji.”Zielona wyspa „Tuska już okazała się niewypałem. Teraz „zielona energia” chyba idzie w tym samym kierunku?Nie chcę być pesymistą.Ale ludziom należą się rzetelne informacje.Zanim podpiszą umowy na instalacje OZE.Poinformowanie o tych pracach rządu(gdzie niby wszystko było już dograne) które wymieniłem nie gwarantują niczego dobrego dla „prosumentów”.Ale tak już jest w naszym kraju.Nie ma stabilnosci przepisów.I to jest najwieksza porażka rządzących.Miłego dnia.

Komentarze  

-3 #1 Zbyszek. 2015-04-17 19:10
Już następnego dnia po uchwaleniu ustawy i po podpisaniu przez Prezydenta , te nie do końca jasne zapisy były interpretowane. W pełni się zgadzam, ale zawsze byłem optymistą i wierzę w mądrość narodu , tylko własnie ów sam nie wierzy w swoją moc. Mam nadzieję że ustawa mimo chwilowych ewidentnych wad przyniesie oczekiwany efekt. Zapewne można domniemywać, że liczący się lobbyści mieli wpływ na to aby skutecznie niwelować już w zarodku rodzącą się wolność prosumencką. Póki co starajmy się robić swoje. Na pewno od energetyki obywatelskiej prosumenckiej nie ma odwrotu. Cały świat jest technologicznie w kwestii wytwarzania energii bezposrednio przez jej konsumenta , sporo przed nami , dlatego też domniemam że decydenci szybko pójdą po rozum do głowy i przynajmniej nie będą przeszkadzać rozwojowi i demokracji energetycznej.
Cytować
-1 #2 obywatel g.c. 2015-04-18 05:38
Zbychu.wiem ,ze jestes zaangażowany w ten projekt dosyc mocno.I chwała Ci za to.ale rzadzacy w tym kraju ludzie nie dopuszczą ,żeby zwykłym wyborcom żyło się lepiej.Żeby odnosili jakies korzysci z bycia obywatelem tego kraju.Tak jest ze wszystkimi projektami.A to na co sie zanosi to całkowite "przemeblowanie" tej ustawy.Obym sie mylił.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież