kolobrzeg

 

W sobotę w naszej miejscowości odbył się II konkurs wędkarski pod nazwą „Przygoda z rybą”. Ten cykl imprez jest możliwy dzięki grantowi finansowemu udzielonemu Nam przez Gminę Kołobrzeg. Udział w nim wzięło 41 dzieciaczków. Wraz z rodzicami tłumnie przybyli na tzw. „kwadrat”. To idealne miejsce do organizowania tego typu imprez. Ciekawostką może być fakt , że wśród uczestników oprócz miejscowych dzieciaczków były dzieci z Niekanina , Nowogardku , Grzybowa i Zieleniewa.

Za catering odpowiedzialny był nasz sołtys (Jurek) i oczywiście Adam .To osoby dzięki , którym 250 szt. kiełbasek z grilla rozeszło się w zastraszająco szybkim tempie. Dzięki współpracy z radą sołecką Dźwirzyna i Urzędem Gminy Kołobrzeg udało Nam się zorganizować całkiem niezłą imprezkę dla dzieci .Spacerujący wczasowicze z nieukrywaną zazdrością patrzyli na miejsce , w którym odbywały się zawody i na to w jaki sposób „miejscowi” organizują sobie i swoim dzieciom czas wolny w sezonie turystycznym

.

Dzięki Urzędowi Gminy Kołobrzeg nagrody w konkursie były „wypasione” , jak to określili najmłodsi uczestnicy zmagań sportowych. Każdy z nich za udział otrzymał zestaw wędkarski składający się z wędki i kołowrotka. Królową zawodów” okazała się Maja Skubisz , która dosłownie znokautowała rywali ilością złowionych , a także (na szczęście dla tychże rybek) od razu wypuszczonych ryb.

 

Chciałoby się powiedzieć „Więcej takich imprez”. Nasze stowarzyszenie, a z całą pewnością dzieci uczestniczące w konkursie chciałyby podziękować także p. Jackowi (dyrektorowi Gostir-u) za udostępnienie miejsca ,w którym odbywał się konkurs. Zgłosiliśmy jego organizację stosunkowo późno. Dziękujemy.