Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Czy PITER to idiota ? ….jak sugerują decydenci.
piter1

 

PITER ma jeszcze jedno zadanie…nie wiem czy nie najważniejsze ? Czyli dostarczyć jak najwięcej kasy do budżetu…Nie ważne czy to budżet państwa…starostwa czy tez gminy. PITER i jego rodzina tak muszą gospodarzyć , żeby utrzymać jeszcze prócz siebie nawzajem…i innych.

Podstawowym zadaniem PITERA jest utrzymywanie armii tzw. urzędasów. Żeby wypłaty w/w regularnie wpływały im na konta. Bo przecież na chleb może PITEROWI brakować…to najwyżej zęby w przysłowiową ścianę wbije i tynk może konsumować.

 

Ale nie daj Bóg , żeby podatku jakiegoś nie zapłacił…Traci wtedy dom, samochód , swój telewizor z płaskim ekranem pokazanym na obrazku, fotele,okulary i oczywiście rodzinę…. Dosłownie wszystko.

 

Co PITER ma z tego , że podatki zapłaci w danej gminie ?

 

Tutaj punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Według decydentów PITER może:

 

1.Zagłosować raz na 4 lata. Oczywiście na obecną władzę. Bo tylko ona ma monopol na rządzenie.

2.Lizać pewne części ciała wertykalnie i horyzontalnie decydentom. Bo takie są przyjęte zwyczaje już od wieków.

3.Zamknąć gębę i płacić regularnie podatki. Żeby na wypłaty i trzynastki starczyło.

4.Oglądać telewizję jak na załączonym obrazku, żeby nie mieć czasu na samodzielne myślenie.

 

To i tak dużo swobód obywatelskich według władzy dla ciemnego ludu tzn. PITERA.

 

A czego PITER pod żadnym pozorem nie może ?

 

1.Negować idiotycznych pomysłów władzy. Absolutnie.

2. Zauważać patologii, arogancji i pychy rządzących.

3.Krytykować decydentów za ich pomysły. To niedopuszczalne.

4.Dbać o publiczne pieniądze. To domena rządzących. Od marnotrawienia tej kasy są oni , a nie ciemny PITER chociaż to on ich utrzymuje i składa się na ich wypłaty.

5.Mówić o referendum w celu odwołania decydentów. Bo, a nuż uda się odwołać niekompetentnego burmistrza jak w Trzebiatowie zrobiło to 3058 inteligentnych PITER-ów.

6.Zwracać uwagę władzy na inne problemy niż oni sami zauważyli.

7.Itd…..

 

Tych punktów dotyczących czego nie może PITER jest bardzo wiele. Jest ich tyle , że dnia by zabrakło do ich opisania. Dlatego czas na wnioski…

 

Każdy ma obowiązek łożyć na władzę. Ale najlepiej jakby siedział jak „mysz pod miotłą”. Monopol na rządzenie mają li-tylko rządzący. A biedny PITER niech siedzi w domu i ogląda z rodziną telewizję w weekend i myśli jak zarobić na europejskie wypłaty decydentów.

 

Jakże znamienne to myślenie władzy…Moi drodzy decydenci !!!

 

Wasze myślenie jest stereotypowe. Burmistrz Trzebiatowa był tego najlepszym przykładem…Dopóki pewnego pięknego poniedziałkowego poranka obudził się i nie miał już żadnego wpływu na tzw. władzę. On też próbował straszyć w bezczelny sposób zwykłych obywateli…Odszedł w niesławie. Tak jak na to zasłużył. Moim zdaniem był zbyt mało inteligentnym człowiekiem bo nie docenił większości PITER-ów.