Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Łączy ich… tysiąc-ale nie spraw mieszkańców …tylko tysiąc złotych wyplacanych z publicznej kasy….
kolobrzeg

Przypomnę Państwu….Przez kadencję nasi wybrańcy przytulają 1000 PLN. W związku z tym , że w miesiącu jest jedna komisja z reguły i jedna sesja to stawka w rozbiciu na godziny wychodzi im jakieś 250 złotych. Nieopodatkowany tysiak za parę godzin żarcia paluszków to chyba rozsądna wypłata ? 48 000 za kadencję to już nowa fura….http://www.dzwirzyno24.info/index.php/bez-cenzury/21-ja

 

Chciałbym zaznaczyć , że moim skromnym zdaniem 4 z radnych ma pojęcie o tym co robi i po co tam się znaleźli. Niestety dwóch z nich należy w dalszym ciągu do popleczników wójta. Reszta to tak zwani radni dietetyczni. Są tam tylko dla tych 48.000 tysięcy złotych. Gdyby im obniżyć diety to okazałoby się , że nasza rada skurczyłaby się tylko do 4 osób.

Skąd to wiem ?

 

Sami możecie się tego dowiedzieć pytając ich o obojętnie jaką uchwałę za którą głosowali. Zaręczam Wam , że tylko czterech z nich będzie wiedziało o co chodzi i za czym podnieśli paluchy w górę.-to takie proste do sprawdzenia.

 

Budżet na 2015 rok zatwierdzały właśnie te orły samorządu…trudno mieć do nich więc o to pretensje. Żle by to wyglądało gdyby po wycięciu inwestycji w Karcinie i Dźwirzynie na przykład w tamtym roku teraz absolutorium wójtowi nie przyklepali…Bo przecież to ich budżet( większość z nich skasowała już w tamtej kadencji 48.000 na swoje konto) był realizowany.

Ale…zawsze jest jakieś ALE.

 

Myślałem , że są w stanie naprawić błędy , które sprokurowali wcześniej. Nic bardziej mylnego. Praktycznie dla mieszkańców niewiele się zmieniło w tym zakresie. Pieniądze publiczne zamiast na infrastrukturę będą dalej przeżerane na media, kancelarie adwokackie,delegacje decydentów, utopijne koncepcje i projekty , które nigdy nie powstaną.

 

Władza , która sama mówi o tym , że inwestycji nie może realizować od razu bo tylko jeden człowiek tym się zajmuje sama się dyskredytuje w oczach mieszkańców. Teraz okazuje się , że ma w tym zakresie poparcie radnych. Żenujące zjawisko. Co ich łączy ? – zapytacie.

Łączy ich szmal , który dostają co miesiąc na konto z publicznych pieniędzy…

 

Oni jak zwykle mają Nas mieszkańców głęboko gdzieś…ważne , żeby co miesiąc regularnie kasiorka na konto spływała. Dalej będziemy słyszeć , że „tej drogi nie da się zrobić bo to droga wojewódzka”…”tego nie bo to kompetencje powiatu…” , „że to radnych wina…”albo , że „budżet z gumy nie jest i pieniędzy brakuje bo są 22 miejscowości…”

 

Oni (radni i decydenci) jadą na tym samym wózku…korzystają z kasy na którą My mieszkańcy się składamy. Okres karencji się skończył Moi drodzy….Czas żebyście uczciwie zapracowali na pieniądze , które regularnie zasilają Wasze konta…CDN