Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Krótka analiza dzisiejszej sesji…Plusy i minusy zachowania radnych…Strachy na lachy Królikowskiego…i niezbyt mądre zachowanie opozycji w głosowaniu.

 

Wójt jak chce porządzić więcej niż 2 lata musi się z nimi liczyć bo wystarczy ,że 2 razy pod rząd absolutorium nie dostanie i żegnaj stołku.

Wystarczy ,że Duńczak,Ania Matejak i Czesiek zaczną ich popierać to ósma osoba sama się znajdzie.A reszta może już tylko przysłowiowego „misia w dupę pocałować”.Mają ten komfort ,że mogą przebierać jak w ulęgałkach.Odizolować tych z którymi współpracować nie chcą i 4 lata sprawować spokojnie władzę i spełniać obietnice wyborcze ,które dali swoim mieszkańcom przed wyborami.

 

Centrum sportów musi powstać,urząd gminy też powinien być w Zieleniewie…to oczywiste.A drukarki 3D powinny być kupowane na świetlice wiejskie i do naszych szkół , a nie na lans koszaliński.I tutaj nie ma żadnej dyskusji.Wójt jak chce rządzić to musi z nimi współpracować.Wyjścia nie ma.

Aaaaa…zapomniałbym kamyczka do ogródka opozycji wrzucić.

 

Przykro to stwierdzić ,ale „nie głosowanie” to żadna metoda….to raczej oznaka słabości.I ja będę domagał się przeprosin od radnego z naszej miejscowości na którego głosowałem.

 

Radny powinien być wzorem i przykładem do naśladowania. Nie może pozwolić sobie na niestosowne zachowanie, ponieważ jest reprezentantem mieszkańców i takie zachowanie godzi również w dobre imię samorządu, który reprezentuje. Ślubując rzetelne sprawowanie swoich obowiązków zobowiązuje się do sumiennego i aktywnego działania nie tylko w samych obradach rady i komisji, ale i poza nią. Radny został wybrany po to żeby sam działał i aktywizował do działania innych. Zobowiązuje się do solidnego wykonywania swoich obowiązków.

Powinien za każdym razem szczegółowo uzasadniać wszystkie podejmowane decyzje i przedstawiać czynniki, które były ich podstawą. Działania radnego powinny być na tyle skonkretyzowane, aby mógł być z nich rozliczany. Powinien działać w sposób jawny, publicznie przedstawiać swoje plany i zawsze być gotowym ponieść konsekwencje swoich działań.

Zachowywać się nie jak Królikowski na tej sesji i nie jak Schetyna w Sejmie (odmawiajac głosowania) tylko godnie reprezentować Nas mieszkańców.

To takie krótkie podsumowanie tego co się dzisiaj stało…CDN