Czterdzieści lat temu...w salce do katechezy przy koszalińskiej Katedrze 8 letni wówczas mały Grzesiu słuchał z zapartym tchem jak siostra zakonna opowiadała o narodzinach Jezusa w stajence betlejemskiej....Twierdziła , że zaraz po tym fakcie odwiedzili go trzej Królowie z darami...Noc była ciemna...Gwiazdy świeciły na niebie....Cała ta historia została opisana nawet w księdze , która zwie się do dzisiaj NOWYM TESTAMENTEM.

 

Dlaczego Ona mnie okłamała? A ja dałem się tak nabrać...Chyba nie na darmo ludzie mówią , że człowiek uczy się przez całe życie. A ja głupi w nieświadomości przez 40 lat żyłem.

„Dlaczego on tak pisze"" O co mu chodzi?"-zapytacie.

Już odpowiadam...Okazało się , że dwa tysiące i 16 lat temu to niewinne dzieciątko , które przyszło na świat nazywało się Rysiek. Rysiek Petru. A tych Króli to nie trzech było tylko sześciu zgodnie z ostatnimi doniesieniami mainstreamowych mediów. Wybaczcie , ale ten facet jest już wszędzie. To jakaś obsesja. Złapałem się już na tym , że jak drzwi do samochodu otwieram żeby dzieciaczki do szkoły zawieźć to najpierw sprawdzam czy Rysiek w środku nie siedzi przypadkiem.

Po orędziu Noworocznym....Dzisiaj ogłosił „PLAN NAPRAWCZY DLA POLSKI"....zawierający 5 punktów . I komentarz o tym , że świąteczny spot pisiorów ( ten z choinką , bombkami i Antonim Macierewiczem patrzącym na renifera Rudolfa) mówi nie o świętach , ale o hierarchii w tejże partii. A ten , który zawiesza bombki na choince po prawej stronie jest ważniejszy od tego po stronie lewej. Coraz bardziej zachowanie tego gościa utwierdza mnie w przekonaniu , że rozgarnięty to On zbytnio nie jest...No ale ponoć porywa tłumy?....

Dziś też oglądałem jak jeden dziennikarz z" wyborczej" pytany chyba o wrak tupolewa wyjął jakąś kartkę i wybełkotał , że demokracji nie ma , a PIS wywalił dziennikarzy z dnia na dzień pozbawiając ich środków do życia. Myślałem , że chociaż Marsyliankę zaśpiewa , albo coś jeszcze powie. A przynajmniej zerwie koszulę jak Tadeusz Reytan w proteście przeciwko I rozbiorowi Polski w 1773 roku.

A gościu nic....wydukał swoją kwestię i uciekł ze studia. Jakby się bał , że Ziobro z kijem bejsbolowym w jednej ręce i kajdankami w drugiej ....na Rubikoniu (jak mawia Rysio) w trybie przyspieszonym do kicia go zamknie. Przyznam się , że zgłupiałem jak to zobaczyłem.

Trzeci obrońca demokracji ....na dzieciaczki swoje nie płaci , ale do Brukseli jeździ. Myślałem , że on do roboty tam pojechał , żeby komornika spłacić. A on tam pojechał na PIS i Polskę donosić...Zresztą dobrze się stało , że ta debata w parlamencie się odbyła. Szydło wypadła rewelacyjnie na tle lewaków i różnej maści genderów. Na jej miejscu co miesiąc bym tam chciał jeździć. Niezły PR jej Schetyna zrobił. A sobie i platformie pogrzeb przygotował. Bo Titanic platformerski chyba niedługo do góry lodowej dotrze.

A cóż w naszej gminie się dzieje? Jutro bal w Dźwirzynie. W poniedziałek oświadczenie Pszczółki zamieszczę. Trzynastek w gminie jeszcze nie wypłacili. Wizja nowego podziału terytorialnego nabiera fajnych kształtów.