Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Wójt kontra strażacy….cz. 1
kolobrzeg

Rzecz dotyczy zebrania sołeckiego w Karcinie. Na tubie gminnej pojawił się kłamliwy komentarz tłumaczący zachowanie wójta naszej gminy, który opuścił to zebranie „przed czasem” , że się tak wyrażę. A ja tam byłem.

#23 aniamania 2015-08-29 07:49
wyszedł z zebrania w Karcinie bo nie chciał się przekrzykiwać z chamstwem, które zabrało przeznaczone dla dzieci pieniądze. Zamiast dzieci plac zabaw strażacy będą mieli namiot i mundury. Gdy usiłował wytłumaczyć swoje zażenowanie takim postępowaniem został zagłuszony krzykiem że przecież im się należy więc wyszedł „gratulując” strażakom takiego podejścia do wykorzystania funduszy sołeckich.

Kłamstwo autora postu , który tak jak wójt posługuje się tanimi sztuczkami socjotechnicznymi musi być sprostowane. Bo…

1. Używanie w stosunku do strażaków (ludzi , którzy ratują życie i mienie innych) określenia „chamstwo” to szczyt właśnie chamstwa jest.

2. Strażacy żadnych pieniędzy dzieciom nie zabrali. To manipulacja totalna.

3.To nie ma być namiot dla strażaków tylko namiot dla całej społeczności. I strażacy dosyć dobrze to argumentowali.

4.Moim zdaniem strażaków należy wyposażać w sprzęt by czuwali nad naszym bezpieczeństwem. A to jest zadanie gminy. I powinna zrobić wszystko , żeby strażacy posiadali taki sprzęt w każdej jednostce. I żadnej łaski urzędnicy i radni nie robią ludziom , którzy poświęcają swoje życie i zdrowie dla ratowania innych .

Jak nie mają na to kasy i chęci to niech sobie te europejskie wynagrodzenia swoje trochę obniżą. Wtedy kasa będzie. A strażacy nie mówili o mundurach tylko o gumowcach na przykład. Prócz tego jeśli otrzymają odpowiednią kwotę ( 6 tysięcy złotych) to drugie tyle uzyskają ze środków zewnętrznych nie obciążając tym kieszeni podatników. Bardzo rozsądne.
Ale cóż o tym może wiedzieć władza , która jeszcze złotówki nie pozyskała ze środków unijnych prócz dofinansowania po linii partyjnej od województwa na siłownie zewnętrzne.

5.Nikt nikogo nie „zagłuszał krzykiem” tylko jeden ze strażaków zwrócił uwagę wójtowi na to , że manipuluje faktami.

Zobaczcie Państwo jak jeden anonimowy człowiek może w jednym komentarzu użyć tylu kłamstw zarazem. A jaka była geneza tego „przedwczesnego opuszczenia” zebrania ?
To już przeczytacie Państwo niebawem..