Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Samorządowi geniusze…

 

A tam jedno wielkie błoto… zapytałem co będą dawali na nawierzchnię ? Kostkę czy kamień? Popatrzyli na mnie dziwnie i palcem wskazali na dokończony już fragment wału. „Nic”-odpowiedzieli. Na całe szczęście zamiast bluzgać na cały głos wójta i partyzantów z klubu równych szans bo buty miałem uświnione jak cholera, w porę ugryzłem się w język.

Przecież to są geniusze-pomyślałem. A ja ich nie doceniłem jak zwykle. Pal licho brudne i ubłocone buciory . Jestem kretynem .Przepraszam Was z całego serca.

Po prostu uświadomiłem sobie , że Ci ludzie zawarli całe swoje wizje i strategie rozwoju naszej gminy w tych 200 metrach zalegającego błota. To wybitne umysły. Z takimi ludźmi u steru to My daleko zajedziemy. Ja już poczułem się jakbym w XXII wiek wkroczył. Bo przecież…

W związku z brakiem tak właściwie alternatywy do sportów wodnych , które to mają być priorytetem dla naszej gminy …od wczoraj co prawda , ale jednak Oni rozszerzyli listę tych sportów do niewyobrażalnych rozmiarów.

I tak oprócz żeglarstwa, windsurfingu , kajakarstwa do sportów tych można zaliczyć np. taplanie się w błocie, zapasy, piłkę nożną, biegi, ślizgi ,a nawet szachy błotne. Rozszerzenie listy sportów wodnych o nowe dyscypliny to najzwyczajniej w świecie cud. Ta oferta skierowana do wczasowiczów na pewno wydłuży sezon o kilka dobrych miesięcy. Przynajmniej o wiosnę i jesień wtedy jest najwięcej opadów co w powiązaniu z tonami ziemi wysypanej jako nawierzchnię urozmaici ofertę ośrodków i kwater prywatnych.

Oprócz tego wzmocni to gospodarkę naszego regionu , poprawi ekonomię, napędzi popyt wewnętrzny no i doprowadzi do zwiększenia zatrudnienia. w olbrzymim stopniu. Bo przecież jak będzie padało to taki turysta idąc wałem do swojego hotelu naniesie tam błota full , co w konsekwencji musi doprowadzić do zatrudnienia większej ilości osób sprzątających.

Poza tym większość właścicieli kwater będzie musiała wymienić wykładziny dywanowe na panele podłogowe. W związku z łatwością w utrzymaniu czystości. W sklepach i hurtowniach wraz z większym popytem także zatrudnienie wzrośnie.

Nie wspomnę już o tym , że błoto to będzie używane w kosmetologii. Powstaną nowe gabinety odnowy biologicznej , a być może stanie się naszym produktem lokalnym. A nawet hitem eksportowym. Jak to miało miejsce 100 lat temu z torfem w naszej okolicy.

Powstaną nowe kluby sportowe gdzie nasze dzieci będą uprawiały wybrane sztuki walki w błocie zamiast siedzenia przed szklanymi ekranami komputerów.

A lokalni sprzedawcy? Tylko zyskają. Będą mieli okazję handlować nowym towarem. Gumowcami.
A godło mogłoby wzbogacić się o dodatkowy atrybut -gumofilce.

A jakie oszczędności będzie miała gmina z tego tytułu. Wyobraźcie sobie , że jakby wysypała kamień na wał to zapłaciłaby przynajmniej 8 tysięcy więcej. I już jeden balon-nielot na imprezkę o charakterze wyborczym będzie. Albo darmowa wyżerka w błękitnym namiocie lub w wigwamie dla vipów samorządowych się znajdzie. Popieram w całej rozciągłości. Oszczędzać na mieszkańcach trzeba. To fakt niezaprzeczalny.
Ja jestem pod dużym wrażeniem tej inwestycji. Państwo też? Fotoreportaż na K