Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Schultz, Unia, Chiny …gorszy sort i takie tam.
godlo

 

Szczytem bezczelności w całej tej zaistniałej sytuacji jest głos Schultza. Człowieczka , który siedząc sobie wygodnie w fotelu w Brukseli twierdzi , że w Polsce dokonał się zamach stanu…

Nasz główny imigrant zarobkowy Tusk mu wtóruje. Jemu to się nie dziwię. Do Polski nie ma co wracać. Za Amber Gold postawią go przed trybunałem stanu na pewno. To się chłopak musi wykazać i zabezpieczyć stołek w Europie.

Za chwilę PIS zrobi porządek z telewizją publiczną…TVN i POLSAT przestaną dostawać publiczną kasę na reklamy rządowe i unijne , a wtedy zobaczycie jak ich punkt widzenia całej tej sytuacji się zmieni. Oni egzystują w dużej mierze dzięki zleceniom z naszej publicznej kasy. To dzięki władzy która mamiła Nas od 8 lat. Sami wiecie…podobnie dzieje się w naszej gminie. To się nazywa „kontakt z mediami” oczywiście za pieniądze podatników .

Ale wrócę do Schultza. Wiecie dlaczego tak się piekli? Bo przecież inaczej tego nazwać nie można.

1. W Polsce wygrała demokratycznie wybory partia eurosceptyczna, czyli PIS.
2. Prezydent Duda pojechał nie do Brukseli , nie do Berlina tylko do Chin.

Zacznę od punktu pierwszego, ale najpierw odniosę się do słów Kaczora , który mówił o” gorszym sorcie”. On się pomylił i jest mi za niego wstyd…Nie powinien używać takich słów w stosunku do tych ludzi. Był po prostu za delikatny. Powinien powiedzieć…wręcz wykrzyczeć !!!

Powinien powiedzieć prawdę …TO KRETYNI I IDIOCI MAJĄCY PRZEŻARTE MÓZGI PROPAGANDĄ MEDIÓW I POLITYKÓW , KTÓRE IM ROBIĄ SIECZKĘ W GŁOWACH A MYSLENIE LOGICZNE TO DLA NICH NIEROZWIĄZYWALNY REBUS-a „gorszy sort” to dla nich komplement. Cieszcie się , że to Kaczyński rządzi …. a nie ja.

Ale wrócę do Unii Europejskiej…W oficjalnym obiegu medialnym i wśród polityków przedstawiana jest jako nasz dobroczyńca i filantrop. I , że tylko Nam daje i daje i daje. Idioci myślą więc , że to bankomat i tylko dzięki niemu nasza zielona wyspa funkcjonuje. Inni idioci mamią wyborców słowami o funduszach europejskich. O programach pomocy. Tylko , że nawet Oni nie wiedzą (bo się na stołkach tak zasiedzieli), że ostatni raz to MY …czyli Polska więcej z tego bankomatu wypłaciliśmy niż wpłaciliśmy w 2013 roku. Wtedy to zyskaliśmy ponad 6 miliardów na plus..A od 2014 dopłacamy już do tego interesu dosyć sporo . W 2016 będzie to prawie 9 miliardów.

Więcej nie będę się produkował na ten temat. Bo inteligentny człowiek sobie przeliczy i sprawdzi te dane , a idiota i tak Petru i ludzi , którzy okłamują nas od 8 lat- posłucha.

Mechanizm działania dotacji unijnych jest prosty jak drut….

Najpierw Polska wpłaca składkę. Później jesteśmy obdarowani środkami unijnymi. Mitycznymi dopłatami…hi,hi na które tak często powołują się i nasi decydenci gminni. Ale żeby je otrzymać ,żeby notabene zbudować np. lotnisko z którego nie latają samoloty ,czy też nowy aquapark lub ścieżkę rowerową jak u nas w Dźwirzynie to trzeba mieć wkład własny!!!!!!
Później taka gmina wynajmuje specjalistów lub biura specjalistyczne żeby wypełnić tony skomplikowanych dokumentów….Na koniec bierze jeszcze kredyt. No i w końcu może przyznają Nam tzw. dotację notabene ze składki , którą Polska na początku wpłaciła.

Kto na tym zarabia? Już piszę. Na pewno banki, które u nas są z reguły zagraniczne. Na pewno firmy zagraniczne , które te przetargi wygrywają , a podwykonawcami są firmy polskie.( patrz autostrady)
Firmy zajmujące się wypełnianiem tych papierów. No i nasza władza bo może sobie za naszą kasę pomniki budować za , które zapłacą w przyszłości nasze dzieci i wnuki bez wątpienia.

Kto na tym traci? Media i politycy twierdzą , że nikt….ale ja umiem liczyć bo to matematyka obejmująca pierwsze 5 lat w szkole podstawowej. Geniuszem do tego być nie trzeba. Niestety trzeba logicznie pomyśleć. Tracimy My wszyscy , czyli podatnicy.

Teraz przejdę do wizyty Prezydenta Dudy. Ne Europa , nie Ameryka tylko Chiny. Tak to Państwo , które kupiło sobie już pół świata. Zadłużeni są wobec nich wszyscy. No i przede wszystkim mają armię Nie wiem czy Pis-owi uda się ten chytry plan. Odtworzenia Jedwabnego Szlaku. Ale oglądnijcie sobie moi drodzy reklamę tego przedsięwzięcia puszczaną w państwie Środka nieustannie. Zobaczycie jaką rolę ma odegrać tam Polska. Jako jedno wielkie centrum dystrybucyjno-logistyczne dla największej gospodarki świata. Oglądnijcie dokładnie. Zaznaczam , że to nie jest filmik dla idiotów. Zacznijcie wyciągać w końcu wnioski …zamiast powielać poglądy miernot  dziennikarskich i polityków , którzy przegrali wybory i którym stołki palą sie pod tyłkami , a kasa ucieka w zastraszajacym tempie.

O mnie możecie sobie myśleć co chcecie. Mam to gdzieś. Bo dla mnie czarne to czarne. A białe nijak zielonym nie chce się stać. A trybunał konstytucyjny to niech sobie wsadzą gdzieś. Nie chcę żeby moje dzieciaki żyły w platformianym lub petrumianym MATRIXIE. Każdy ma prawo do własnych poglądów. A gwarantuje mi to właśnie konstytucja. I jak na nią rzeczywiście skok PiS zrobi to będę protestował. A los i wypłaty sędziów trybunału, parlament europejski, niejakiego Schultza, Giertychów, Petru i Lisa mam w dupie. Czyli tam gdzie …oni mają zwykłego obywatela takiego jak ja.