Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Takie tam….
kolobrzeg

Tak !!! to jest celem tego mojego pisania. Jeden człowiek może wbrew pozorom wiele dobrego zrobić. W szkołach już dawno nasze dzieci nie są uczone samodzielnego i logicznego myślenia. Dlaczego? Bo tak jest wygodniej dla rządzących…

 Moje felietony nie są pisane dlatego ,żeby przekonywać , że PIS czy PO ma rację. Są tak skonstruowane, żeby po 8 latach rządzenia jednej formacji i słuchaniu propagandy o sukcesach na naszej zielonej wyspie przyszło…. otrzeźwienie.

Bo jak inaczej nazwać propagandę sukcesu uprawianą przez tyle lat jak nie…..jednym wielkim kłamstwem polityków.

Czy ktoś z Was doczytał( pisałem o tym wiele razy) , a co najważniejsze zapamiętał , że mamy 1,75 biliona długu w zachodnich bankach? Rocznie wydajemy na tak zwaną obsługę tego długu 100 miliardów złotych. A My szukamy kasy na poziomie 20 miliardów , żeby zrealizować program 500+.

Niektórym wydaje się , że ich to nie dotyczy. I z tym się zgadzam. Bo ten problem dotyczy li-tyko naszych dzieci i wnuków. To oni będą musieli oddać ten dług. Nad tym już niewielu się zastanowi.

Politycy już od tysiącleci „dymają „ zwykłych obywateli…odkąd wymyślono słowo DEMOKRACJA…tylko czy średnia krajowa to demokratyczna jest? Wynosi 4200 brutto, a netto wychodzi 3300 ?

 

Ilu z Was dostaje ponad trzy tysiące na miesiąc do ręki ?

Ile emerytury dostajecie? Czy wszyscy dostają ją w takiej samej wysokości?

Nie…..te przywileje są tylko dla wybranych. Politycy na pewno dostają więcej. Samorządowcy na stołkach dostają więcej…A Wy ? A Wy musicie na nich zapieprzać bo przecież oni nic nie wytwarzają i nie produkują, przyczyniając się do zwiększenia wartości naszego PKB.

I nie należy mylić zwykłych urzędników tzw, frontmanów , którzy obsługują nas bezpośrednio. Oni dostają tylko bluzgi od petentów z jednej strony , a od swoich przełożonych z drugiej strony. Wykonują czarną robotę , a ich wypłaty nijak mają się do zakresu wykonywanej przez nich pracy.

Podam przykład…W przyszłorocznym budżecie w naszej gminie jest na nagrody roczne zarezerwowana kwota 180.000. Jak myślicie …kto wyciągnie 75% tej kasy? Pani Basia z okienka? Czy może Pan Zdzisiek z pokoju nr 133 ?

Nie!!! Jak znam życie to prawie cała ta kasiora trafi do tzw. kierownictwa urzędu gminy. Tak jakby mało zarabiali ??? A dla zwykłych urzędasów ochłapy i bluzgi od petentów. To przecież norma w naszym kraju.

To jest właśnie jaskrawy przykład tej naszej demokracji.

” Kto przy żłobie…..” albo „Kto ma emeryturę wyższą niż 3,5 tysiąca ten nie skacze” jakby to Roman Giertych przez megafon ogłosił na jakiejś manifestacji to skaczących może z 5 osób by się nazbierało.

Czas na sesję budżetową. Jak co roku w naszej demokracji klika osób będzie dzielić publiczne pieniądze, czyli wg nich NICZYJE na budowanie sobie pomników za życia i bukowanie głosów wyborców na przyszłe wybory…Relacja wieczorem.Miłego dnia.