Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Wiem jak rozwiązać ten przysłowiowy pat…
kolobrzeg

Jak tylko radni się zorientowali , że z tymi inwestycjami to jedna wielka ściema jest…czyli najwięcej wyrwali poplecznicy Pana wójta. Radny z Rościęcina , który to do niedawna rządził tą gminą jako szef klubu gminy równych szans i zaufany doradca Pana Włodka, „jakiś tam Pan „z Niekanina…radna z Sarbii , która to deklaruje solidarność i lojalność teraz…a przecież wszyscy wiemy z jakiego komitetu startowała. Z tzw. „sołtysów”. Od razu po wyborach o lojalności wobec ludzi , którzy de facto pomagali jej wygrać szybko zapomniała…a teraz jest ostoją i podporą klubu równych szans. Podobnie radny Grygiel. Ot paradoks.

Do P))ani Magdy mam szacunek za to , że próbowała forsować pomysł plaży nad jeziorem…ale co do lojalności to już sami Państwo wnioski wyciągnijcie.

Teraz chciałbym zająć się arytmetyką w wydaniu wyborczym….jako , że sołtysi ze swoim wodzem dość jasno się wyrażali , że trzeba radnych odwołać koniecznie .A Pan wójt sugerował , że to właśnie oni powinni na miejscu niedobrych radnych być. Żadnych 100 dni spokoju nie będzie…nie tak jak u mnie. Żadnej szansy na spokojne i merytoryczne działania. Źli radni muszą odejść…jak śmieli zagłosować nie po myśli wójta….A tu już w lokalnych mediach artykuły „poszły”…jakie to przyspieszenie w naszej gminie inwestycyjne będzie…Wstyd tylko pozostał. Bo z inwestycyjnego boomu w place zabaw dla lojalnych radnych kurz pozostanie.

Najdziwniejsze jest to , że kiedyś w lokalnej gazecie w Pana wywiadzie wyczytałem , że „Dobry gospodarz najpierw inwestuje w to co przynosi zyski…”. Jak radni dostosowali się do Pańskich słów
i chcieli skorzystać z Pana toku rozumowania to Pan z referendum odwołujących ich wyskoczył…

Ale teraz nadszedł czas podsumowań:

Radni , którzy zostali i popierają Pana w wyborach samorządowych zdobyli :

1.Rościęcino Pan Miściur-104 głosy
2.Niekanin Pan Piątkowski-130 głosów
3.Korzystno Pan Grygiel-117 głosów
4.Sarbia Pani Kusiakiewicz-76 głosów

Co daje razem 427 głosów oddanych na kandydatów.

Radni ,których chce Pan odwołać w wyborach samorządowych zdobyli:

1.Królikowski Tomasz Budzistowo-151 głosów
2.Nowicki Julian -74 głosy
3.Góral Bartosz Zieleniewo-95 głosów
4.Szopik Tadeusz Zieleniewo-79 głosów
5.Folta Mirosława Zieleniewo-135 głosów
6.Chabaj Krzysztof Dźwirzyno-178 głosów
7.Kałdus Zbigniew Karcino- 99 głosów
8.Ania Matejak Drzonowo-99 głosów
9.Krupiński Czesław Drzonowo-75-głosów
10.Anastazja Kędziora Grzybowo-130 głosów
11.Tomek Szafrański Grzybowo-130 głosów

Razem 1245 głosów oddanych na kandydatów.

Niech Pan uwzględni , że w zachodniej części gminy społeczność bardziej zdyscyplinowana jest i na wybory chodzi to cienko widzę to referendum w wykonaniu Pana i paru sołtysów. Tym bardziej biorąc pod uwagę brak poparcia dla Pańskich działań w Dźwirzynie, kłopoty z doniesieniami na właścicieli budek w Grzybowie. Przećmino i Rościęcino ma tutaj także dużo do powiedzenia. Drzonowo w którym na zbyt wiele głosów liczyć Pan nie może. W Karcinie notowania spadają na łeb na szyję. a są jeszcze dwie miejscowości jak Zieleniewo i Budzistowo.

Tym bardziej , że jak sołtysi w sprawie odwołania rady referendum zwołają to zaraz kontrpropozycja będzie…Żeby Pana odwołać. Bo to zawsze lepiej jak dwa w jednym się robi. Oszczędności w budżecie gminy będą. A komisarz wyborczy na pewno do jednego terminu się przychyli…hi,hi

I może by zrobić taką rotacyjną tą posadę wójta ? Co dwa miesiące jakiś bezrobotny lub mieszkaniec naszej gminy na stołku by usiadł. Ponad dwadzieścia kafli by skasował i następny w kolejce…to przez te 2,5 roku 15 osób by sobie sytuację materialną poprawiło…Zasiłków brać by nie musieli…A obiecywać każdy potrafi…To by się nadawali.

A jeszcze na wszelki wypadek formułki na pamięć by się nauczyli o metodzie zero-jedynkowej tak popularnej wśród naszych rządzących. Czyli… jak kasa unijna będzie to most,droga ,chodnik też będzie. Jak kasy unijnej nie dostaniemy to tych inwestycji nie będzie. I tak by obiecywali i gadali przez dwa miesiące i zamiana. Ten co by na stołku zasiadał to parę złotych do dyspozycji by miał na różnego rodzaju koncepcje.

No na przykład wieżę Eiffla w Niekaninie można byłoby zaproponować…A w Obrotach wieża Tower mogłaby stanąć. Oooooooooo….w Rościecinie Pałac Kultury i Nauki można zaprojektować. W Dźwirzynie to już Dubaj jest. Hmmm….może w Błotnicy Tadż Mahal- świątynię by wkomponować ? I wszyscy zadowoleni by byli. W naszej gminie jak w rodzinie przecież jest.