Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Notatnik gminny tylko dla uczciwych….czyli zbierających opłatę klimatyczną
kolobrzeg

 

Załamałem się na początku takimi groźbami…No jak to ? Nie dostanę kalendarza(notatnika czy też skoroszytu) bo jestem nieuczciwy według słów tej Pani !!! Ból przeszył mi klatkę piersiową…Mało się nie rozpłakałem. Nie …nie dlatego , że to ja zrzucam się na pensje tej Pani i na druk tego kalendarza czy skoroszytu…. o czym ta Pani pewnie jak i balonie-nielocie chyba zapomniała?

 

Poczułem się urażony sugestią , że Ci co nie zbierają opłaty klimatycznej to według tej Pani nieuczciwi przedsiębiorcy. Ta Pani chyba jest niezbyt zorientowana w temacie…To , że nie zbieram opłaty klimatycznej to nie znaczy , że nie zrzucam się na Pani trzynastą pensję czy też Pani delegacje na przykład. Proszę się dokształcić trochę bo jak do tej pory kompetencjami Pani nie zabłysnęła w dziedzinie za którą Pani odpowiada. A dodatkowo bzdury Pani powiela jakieś. Nikt prawa nie łamie. To wszystko jest w ustawie. Proszę doczytać i dopiero wtedy się wypowiadać na tematy o których Pani jak na razie pojęcia nie ma.

Co do uczciwości jeszcze to może być Pani pewna , że niedługo ja wyrażę swoją opinię o działaniach gminy….I napiszę co ja uważam za nieuczciwe. Już niebawem czytelnicy ocenią sami.

 

Na marginesie Pani powiem , że ludzie (między innymi ja) nie zbierają opłaty klimatycznej właśnie dlatego , żeby Pani nie marnowała naszych pieniędzy publicznych. Przykładów mogę podać wiele. Byłem świadkiem paru imprez-niewypałów które organizowała gmina czyli właśnie Pani. Począwszy od „Dnia latawca”, poprzez WOŚP w Dźwirzynie czy też poprzednie „Otwarcie lata”.

 

Potrafię moje słowa udokumentować. Niech Pani z uczciwością nie wyjeżdża lepiej tylko zajmie się tym do czego została Pani zatrudniona. Bo jak na razie to jedna nagroda za stoisko , które kosztowało… także „nieuczciwych” mieszkańców… kilka tysięcy złotych „wiosny nie czyni”.

A budżet na promocję ma Pani jak kilka gmin sąsiednich razem wziętych.

 

Było też trochę o zdrowym trybie życia. A dokładniej o zdrowym odżywianiu. Tutaj dostało się Wójtowi za jego „tuszę”. Ja absolutnie nie mam nic do tego bo sam do smukłych niestety nie należę. I wiem jak ciężko zrzucić parę zbędnych kilogramów.

 

Były wypowiedzi Pana Domańskiego i Pana Policjanta. Dużo mówiono o zakupie quada w przyszłym roku. W sumie motywacja była merytoryczna. Sam byłem przeciwny takiemu „zbytkowi”, ale wypowiedzi obu Panów mnie przekonały.

 

Było o interpelacji Tomka…To znaczy o wykupie czy tez przejęciu 5 dróg w Niekaninie. Radny z tej miejscowości (ten co to kiedyś gadał o wyimaginowanym placu zabaw w Dźwirzynie) błysnął dowcipem…To znaczy chyba tak mu się wydawało bo o wizycie Tomka w aptece coś tam mówił.

 

Dziwne poczucie humoru…Mniejsza z tym….O sprawie , która interesuje najbardziej mieszkańców gminy słowem nie wspomniał. Czyli…

Ile zapłacimy (My wszyscy) za utrzymanie tych 5 przejętych dróg niekanińskich z publicznych pieniędzy? Bo przecież odśnieżać je w zimie trzeba będzie. I w budżecie zarezerwować kasę na przyszły rok. Czy to działanie zgodnie z interesem publicznym? Czy może dla garstki byłych właścicieli tych dróg ? Żeby zdjąć z nich odpowiedzialność finansową za utrzymywanie tejże drogi , a przerzucić na wszystkich mieszkańców gminy ? Chyba , że Wójt ze swojej pensji coś odda , a radny swoją dietę przeznaczy? Wtedy zrozumiem …bo tłumaczenie , że została przejęta , żeby nie ulegała dewastacji jakoś mnie przynajmniej… nie przekonuje. To co robili właściciele tej drogi do tej pory? CDN.