Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Szafranek,Rafanek,Szastałek i Piołunek….
herbaa

psy2

 

 

A teraz dalszy ciąg opowiadania….Jako , że jestem miłośnikiem wszelkiego rodzaju przysłów i powiedzonek szczególnie tych dotyczących zwierzątek różnego rodzaju przypomniał mi się od razu mój znajomy , który dał mi kiedyś dobrą radę dotyczącą tzw. trzody chlewnej…

 

Mawiał On tak:” Jak chcesz żeby świnie kwiczały to odbierz im koryto”.

 

I to jest właśnie analogia do pewnych zachowań i odpowiedź na słowa poganiacza mułów,osłów i wielbłądów wchodzących w skład karawany…karawany partyjnej zdaje się ? Bo jak inaczej można zakwalifikować byłego działacza platformy obywatelskiej…później aktywnego członka ruchu ,którego założyciel biegał po Warszawie z gumowym penisem w ręku ( to jest dopiero sztuka)…a teraz działacza KOD. To chyba o taką karawanę chodzi ?

psy

Wymieniając dzieła, za które podatnicy zapłacili zapomniał , jak ktoś kiedyś wymyślił sobie instrument muzyczny na SMS-y. Tam tłumu turystów nie było, a dbający o publiczne pieniądze… zamiast o portfel Szastałka samorządowcy ….zarządzili zwrot gotówki.

 

Ale to nie koniec reklamy( sylwetki) naszego lokalnego artysty…następny komentarz to peany na cześć samorządowców , którzy marnują publiczne pieniądze na pseudo rzeźby…To takie zabezpieczenie na przyszłość. A nuż tym Piołunkom uda się wcisnąć jeszcze jakieś żelastwo za potężną kasiorę.

 

To nic , że chodników nie ma…lamp brakuje….o świetlicach i siłowniach nie wspominając. Ważne , że chłam można sprzedać. Tylko , że to nie kasa samorządowców …tylko podatników. A jak samorządowiec chce sobie stawiać takie cuda to niech to robi za swoją kasę prywatną.

No i na zakończenie oczywiście artysta … zapowiada nowy projekt .I tabliczki imienne którym dzieła sztuki nie przypadły do gustu. Bardzo się cieszymy , że powstanie następne arcydzieło. Wprost nie mogę się doczekać tej” nauki odpowiedzialności….”

psy1

 

A morał jak zawsze w bajkach ?

ZNOWU SZAFRANEK URATOWAŁ CZĘŚĆ KASY PUBLICZNEJ PRZED ZMARNOTRAWIENIEM PRZEZ „KARAWANĘ”.

umo4