Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Zawadzki pokazał gdzie jest miejsce tzw. polityków Popiołka,Wolskiego,Woźniaka i Bejnarowicza….w piaskownicy.Ograł ich jak małe dzieci.
herbaa

 

To ,że miasto Nas będzie chciało łyknąć było wiadomo już 10 lat temu. Były przygotowane analizy i prowadzono wstępne przymiarki. Temat upadał li-tylko dlatego ,że w Kołobrzegu zostało parę pustych działek do zabudowania i lobby platformiano-deweloperskie mogło się wykazać i budować nowe osiedla na sprzedaż.

 

W 2014 wójtem został Popiołek…lokalny działacz PO …kumpel partyjny rządzących Kołobrzegiem i powiatem. Temat przejęcia ucichł bo wszyscy włodarze wywodzili się z jednego kręgu politycznego. Bodajże w 2015 Popiołek poczuł się na tyle mocny ,że olał kolesi partyjnych i z wójtami ościennych gmin zawiązał twór zwany szumnie Konwentem Wójtów. Panowie poczuli się tak pewnie w politycznej piaskownicy ,że poszli na wojnę z POKO z szumnym hasłem na sztandarach…PRZEJMUJEMY POWIAT.

 

Jak to się skończyło to wszyscy wiemy…Totalną porażką Popiołka w wyborach do Powiatu. A, że życie nie lubi próżni to nasz dzielny wójt po wygranych wyborach w gminie zaczął flirtować z PIS-em. Myślał ,że poprzytula przez 5 lat kaskę na konto z publicznych pieniędzy i dopiero wtedy odda gminę w dobre ręce swoich byłych kolegów partyjnych. Bo nawet Woźniak w wywiadach radiowych dawał czas na przejęcie gminy do końca obecnej kadencji. A Bejnarowicz potwierdzał termin przejęcia.

 

I co się stało? No niby nic…. Po prostu radny Zawadzki ograł ich wszystkich jak dzieci. Popiołka,Wolskiego,który notabene przez ostatnie 5 lat był gorącym zwolennikiem przejęcia przez miasto naszej gminy ,PIS i Woźniaka.

 

Nie czekał,nie dogadywał się ,nie ustalał nic …tylko zapowiedział na następnej sesji złożenie projektu o przejęciu gminy wiejskiej.

I stała się ciemność w lokalnej piaskownicy. Padł blady strach na Popiołka. Chciał zostać bohaterem ,który po 5 latach przytulania kaski zostanie ostatnim wójtem gminy wiejskiej zostawi po sobie pomnik w postaci Dubaju ….a tu ZONK. Za rok może nie być naszej gminy jak wszystko dobrze by poszło Tamborskiemu z Zawadzkim.

 

Popmowanie kasy publicznej w Budzistowo,Grzybowo i Zieleniewo zamiast w małe miejscowości na wschód od Kołobrzegu to była część planu ,żeby cała kasa wrzucona w te miejscowości służyła na rzecz miasta po przejęciu.

 

Paradoks polega na tym ,że zaniedbywane małe miejscowości mogą doprowadzić do pełnej frekwencji w razie referendum. A liżący do tej pory dupska włodarzom mogą zagłosować odwrotnie niż oni sobie wyobrażają. I koryta nie będzie….A do tego nawet gdyby chcieli zatrudnić Woźniaka w Gostir jak wieść gminna niesie to długo tam nie popracuje. Bo ciekawe jak sam zagłosuje na sesji ? Jest na tyle rozgarnięty ,że jedyny interes na przejęciu naszej gminy zrobi Kołobrzeg. Zagłosuje przeciwko przejęciu? Nie sądzę. Byłby jako polityk skończony w Kołobrzegu.

 

I na tym właśnie polega cały majstersztyk POKO…Jedną uchwałą związują ręce całej opozycji kołobrzeskiej.

 

Nasi radni ,którzy już liczyli na dodatkowe 60 tysi przez 5 lat się zdziwią. Szybciej od koryta mogą być oderwani niż sądzili. Zaniedbania wschodniej części gminy przez Popiołka i przez nich mogą się zemścić szybciej niż myśleli. Wszyscy wiemy ,że nie maja pojęcia o zarządzaniu publicznymi pieniędzmi , a ich dbanie o interes całej gminy sprowadza się do wycinania i negowania wszystkiego co zaproponują opozycyjni radni.

 

Grzybowo na pewno zagłosuje za przyłączeniem do miasta…bo jak kiedyś rzuciliśmy plan wydzielenia gminy to ponad 50 procent było za przyłączeniem na zebraniu.

 

Dźwirzyno dostarczyciel kasy do gminy ….jak obiecają „drogę wstydu” zrobić i toalety przy plaży też będzie pewnie za.

Zieleniewo na pewno zagłosuje za przyłączeniem. Budzistowo bez żadnych wątpliwości tez będzie za.

 

Stracą tylko zaniedbywane do tej pory mniejsze miejscowości. Wójt i radni do tej pory tam nie inwestowali tylko do skrzynek Afisz im dostarczali z propagandą. A Ci w zamian gremialnie poszli za Popiołkiem głosować w ostatnich wyborach. Jak ich Kołobrzeg przejmie to i tak wielkie G będą mieli….tak jak do tej pory zresztą. Smutne to ale niestety prawdziwe.

 

No to czekamy …co teraz będzie. Najgorzej ,że rządzących chce od koryta Zawadzki oderwać jak najszybciej…hi,hi

 

Teraz zobaczymy jakie ruchy podejmą. Bo Nam -podatnikom to wszystko jedno kogo utrzymujemy z naszej pracy. Czy urzędasów kołobrzeskich czy naszych lokalnych…Będzie ciekawie zaręczam.CDN