Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Akcja gminna…
kolobrzeg

 

 

                                                                                               Wójt Gminy Kołobrzeg.

Z dużą dozą optymizmu przyjelismy zmianę na stanowisku Wójta naszej gminy w ubiegłorocznych wyborach samorządowych.Nasza lokalna społecznosć widzi w niej olbrzymią szansę na szybki rozwój naszego regionu.Pod Pana auspicjami staramy się zbudować podstawy społeczeństwa obywatelskiego.Chcielibysmy jako mieszkańcy zaangażować się jeszcze bardziej w życie kulturalno-społeczno-polityczne naszej ”małej ojczyzny”.W związku z tym zwracamy się z prośba o jak najszybsze uwzględnienie naszego postulatu dotyczącego nagrywania posiedzeń Rady Gminy w systemie audiowizualnym.

Wierzymy ,że nasz postulat ma głębokie i logiczne uzasadnienie.I jest nad wyraz merytoryczny.Jako wyborcy nie mamy czasami możliwosci uczestniczyć w odbywających się comiesięcznych sesjach z udziałem naszych przedstawicieli samorządowych wybieranych w demokratycznych wyborach.Praca na rzecz Państwa Polskiego ,a tym samym jednostki samorządu terytorialnego jakim jest Gmina Kołobrzeg zabiera nam bardzo dużo czasu z naszego życia.Jestesmy jednakże dumni z faktu,że możemy z naszych podatków pomóc w stabilnosci finansowej naszej gminy.Ustawodawca przewidział zwrot kosztów uczestniczenia w posiedzeniach rady li-tylko dla naszych radnych.Niestety… nie obejmuje to naszych pracodawców,którzy nie mają obowiązku zwalniać nas na sesje rady gminy ,a także refundować kosztów związanych z aktywnym uczestnictwem na w/w posiedzeniach.Dlatego chcielibysmy chociażby „duchowo” wesprzeć naszych przedstawicieli w samorządzie oglądając transmisje z jakże ważnych dla nas wszystkich obrad.Tym bardziej ,że odbywają się one z reguły raz w miesiacu.Uwazamy ,że w XXI wieku w dobie internetu i cyfryzacji takie relacje z sesji to powinien być standard samorządnosci.Myslimy ,że takie relacje bezposrednio po zakończeniu posiedzeń wpłynęłyby na większą swiadomosć wyborców ,a także docenieniu jakże ciężkiej pracy związanej z wykonywaniem mandatu radnego.

Jednoczesnie pragniemy poinformować ,że nie oczekujemy tzw. „relacji na żywo”.Wiemy ,że to wiazałoby się z kosztami.Chcemy po prostu w dniu w którym odbyła się sesja oglądnąć materiały video z jej przebiegu w internecie.W tej chwili protokół jest umieszczany na stronie gminy w pozniejszym terminie. Myslimy ,że radni z miłą chęcia poparliby nasz projekt.Przed wyborami zapewniali Nas ,że chcą być „bliżej ludzi”.Wydaje nam się ,że takie posunięcie zaoszczedziłoby wielu nieporozumień jakie miały miejsce do tej pory.Przykładem na to mogą być niejasnosci dotyczące wiatraków w Kądzielnie,masztu stacji bazowej w Dzwirzynie,”cięcia „wydatków w miejscowosciach Grzybowo i Karcino.Pisząc ten postulat mamy na mysli dobro gminy,jasnosć przekazu medialnego ,a także przejrzystosć w polityce.Jesli zachodzi taka potrzeba to z całej mocy postaramy się pomóc.Dysponujemy zasobami ludzkimi (informatycy) ,a także portalami internetowymi w których mogłyby pojawiać się relacje z posiedzeń.Żeby w połowie wziąć na nasze barki ciężar finansowy naszego pomysłu.Chcielibysmy tylko ,aby gmina zapewniła nam materiały video z sesji po jej zakończeniu.Zawsze służymy pomocą dla dobra naszej gminy. A także korzystając z hasła kampanii wyborczej-”Gmina równych szans” zapewnić sobie jako wyborcom równe szanse w dostepie do informacji publicznej.W załączeniu przesyłamy listy z poparciem naszej inicjatywy społecznej.

Mieszkańcy Gminy Kołobrzeg.