Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Gmina przeciwko zorganizowaniu kursu na kartę wędkarską dla mieszkańców???
ryby

Niestety!!! Przyjdzie mi za to zapłacić. Nie wiem jeszcze ile? Rozmawiałem z konserwatorem od świetlic p.Majem i wystawi mi za to spotkanie rachunek. Czyli wychodzi na to , że 5 radnych , którzy poświęcają swój czas. Panowie z Polskiego Związku Wędkarskiego i ludzie , którzy chcą coś zrobić ….wydaje mi sie dobrego dla dzieci….są przekleństwem dla władz tej gminy. To jakaś paranoja jest. Myślałem , że świetlice wiejskie mają służyć właśnie mieszkańcom naszej gminy? A okazuje sie , że to nieprawda. Tutaj zwykły obywatel, ani nawet radny opozycyjny wybrany w powszechnych wyborach nie ma nic do powiedzenia. Tutaj rządzi jakaś klika . Sołtysowa, platformiany radny to jest najwyższa władza. A gdzie w tym wszystkim jest obywatel ?

Nie chodzi o parę złotych. Pieniądze i tak zostaną w gminie. Chodzi juz o to , że może na następnej sesji zmienią nazwę z Rościęcino na „Miściu…wo” ? To przeciez jest mienie gminne , a nie prywatne p. sołtys i radnego. Myslałem , że takie rzeczy to już się nie zdarzają ? A tu proszę….To jak na Białorusi.

Pragnę uspokoić szanowną sołtysową i jej popleczników . Kurs dla dzieci i tak sie odbędzie. Zapłacimy za wynajęcie świetlicy w Rościęcinie. Teraz i pozniej. Rodzice na pewno nie odmówią. Bo Nam akurat chodzi li-tylko o dobro mieszkańców. Teraz wiadomo przynajmniej jacy ludzie rządzą w tej gminie. Zwykły obywatel  to ich wróg. Ma ich utrzymywać i chodzić na wybory. A jak chce cos zrobić dla ogółu to mu wystawią rachunek.

PS.

Scan rachunku umieszczę wieczorem. Publikuję to bo uważam ,że ludzie powinni wiedzieć o takich sprawach. Oddałem głos na wójta w wyborach. Ale nawet przez myśl mi nie przyszło , że radni z tzw.  gminy równych szans, sołtys z Rościęcina będą przeciwko takim szkoleniom dla dzieci. Będą „rzucali kłody pod nogi” ludziom , którzy chca coś zrobić dla innych. Dla mnie to szok. A może tylko potwierdzenie tego co zauważyłem od razu po wyborach.

A tutaj wpis mieszkańca o nicku sołtys zamieszczony pod artykułem o wiejskich świetlicach na tubie gminnej…

sołtys 2015-02-21 10:54

„I najważniejsza informacja. Inicjatorem zmian funkcjonowania świetlic jest Wójt. Dlatego jestem optymistą: świetlice będą dla ludzi, nie dla ozdoby :-) Pozdrawiam”
I tu sie chłopie pomyliłeś.