Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Tak się bawi…tak się bawi…plat-for-ma.
IMG 3193

 

Ja tam mam swoje informacje (rzetelne i prawdziwe) , ale skupię się nad tym czego dowiedziałem się czytając relacje na stronce gminnej.

 

Jak na każdy festiwal tak i na ten zaproszono celebrytów. Nagłośnienie tego faktu przez tak poważną stronę jaką jest strona gminna to szczególne wyróżnienie dla tych lokalnych bohaterów i działaczy Platformy Obywatelskiej przed wyborami jesiennymi. hi,hi

 

Otóż dowiedziałem się , że był tam poseł Marek Hok. Ten sam , który  jeszcze przed poprzednimi wyborami fotografował się z wójtem Kowalskim i z ulotki propagandowej (zachowałem na pamiątkę)  w duecie przekazywali społeczeństwu , że wybudowali wspólnie i w porozumieniu ul. Wyzwolenia w Dźwirzynie. Teraz …. z obecnym wójtem „odbiera” inne lokalne ulice. A w Dźwirzynie jak nie było tak i nie ma dalej drogi normalnej. Ale to tylko taka mała dygresja z mojej strony oczywiście. Wójta Kowalskiego już nie ma na stanowisku to może i ten drugi długo miejsca w sejmie nie zagrzeje .

 

Następne znamienitości z lokalnego platformianego półświatka odwiedzające festiwal -tu cytuję …”zastępca prezydenta Kołobrzegu Jerzy Wolski, reprezentacja zaprzyjaźnionej Gminy Ustronie Morskie, radni, sołtysi i znakomici goście z Kołobrzegu. „

 

I wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt , że zaintrygowało mnie stwierdzenie dotyczące „znakomitych gości z Kołobrzegu”. Kto to był ? Kim są Ci ludzie ? Skoro autor nawet nie wymienił nazwisk…Może radni z PdK ? Z innej opcji politycznej…Może z PIS-u ? Zacząłem przyglądać się zdjęciom uważnie…Pomyślałem , że może trafię na ślad grubszej afery politycznej. Kto ukrywa się pod pojęciem „znakomici goście” ? Zrozumiałem – to jakiś spisek może być . Nazwisk ujawniać nie chcą. Muszę się tym tematem zainteresować.

 

Następną ciekawostką jest fakt , że o zgrozo!!!…wielka impreza kulinarna w Grzybowie, znakomici partyjni goście, a vouchery na pobyt w Dźwirzynie… nagrodami w konkursie były. Czyż to nie ironia losu ?

 

I tak to lokalna impreza mająca promować miejscowość Grzybowo…najbardziej wypromowała miejscowość Dźwirzyno. Czyli bardziej po naszemu. Przyjeżdżajcie do Nas na darmową zupę , ale śpijcie w miejscowości obok. Ale to drobny szczegół jest…

 

Ogólnie impreza niby udana…Partyjni działacze mieszkający na stałe w Grzybowie okazali się zarazem gośćmi w tej miejscowości. Celebrytami….których należy wymienić imiennie w relacji. Zresztą wcale mnie to nie dziwi . Bo oni oderwani od rzeczywistości jak mało kto w tym kraju. To po co pisać , że tam mieszkają…lepiej , że są gośćmi. O wpadkach cisza medialna. Następna promocyjna impreza za nami. Z tej zapamiętać należy tylko plakat wyborczy p. Włodka. Bo fajny jest.