Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Niezależne media …polskie.
godlo

Wiadomo , że jak nie wiadomo …to chodzi o kasę. A jest tu do wyrwania jej całkiem sporo. Najgorsze jest to , że to kasiora publiczna …czyli nasza. A kilka tysięcy idiotów wydaje ją bez zastanowienia i opamiętania. Mam na myśli samorządowców oczywiście. Niestety- zanim PIS zrobi z nimi porządek minie trochę czasu. Jak sami Państwo wiecie patologia PO-PSL zadomowiła się w samorządach poprzez przekręt z książeczkami do głosowania w poprzednich wyborach.

Na razie są do swoich stołków bardzo przywiązani. Ale myślę , że w niedługim czasie ich buta i arogancja zostanie ukrócona…

Wiecie już, bo pisałem o tym kilkanaście razy jak to w naszej gminie 58.000 PLN idzie na tzw. kontakt z mediami. Tak jest w całej Polsce. Pieniądze podatników zasilają media na potęgę. A w gminach ciągle słyszy się , że na zaspokojenie potrzeb NAS, czyli mieszkańców pieniędzy brak. Na media , a tak właściwie na swoją kampanię wyborczą nigdy pieniążków publicznych nie brakuje.

Przyjmijmy,że każda gmina w Polsce sponsoruje media kwotą podobną do tej jakie nasi radni i wójt wydają u nas. Czyli 2478 gmin razy 58.000 co daje kwotę 143.724.000. Tak sto czterdzieści trzy miliony siedemset dwadzieścia cztery tysiące złotych polskich wyrzucone w błoto , bo na robienie odpowiedniego PR-u władzy. Ile szkół by można było za to utrzymać? Ile przedszkoli ?

Co to są te media? A przede wszystkim kto tak naprawdę jest ich właścicielem ? Kto inkasuje tą kasę? Już odpowiadam…

Z reguły właścicielami tych wszystkich mediów są koncerny zachodnie. Rynek ten w 91% jest przez nich zdominowany. Pozostałe 9% to media polskie. Onet, Interia ,WP to portale internetowe najczęściej odwiedzane przez nas. To w całości portale należące do niemieckich spółek. Dominuje tu Ringier Axel Springer ,czyli szwajcarsko-niemieckie wydawnictwo redagujące „FAKT” i wiele innych gazet. Następnym w kolejności jest Bauer wydawca magazynów plotkarskich i młodzieżowego „Bravo”.

Żeby nie przynudzać coś z rynku lokalnego teraz. Nasz „Głos koszaliński”. Wydawcą jest firma o jakże znamiennej nazwie Polskapresse. Nazwa kojarząca się z kapitałem typowo polskim. Czyż nie?

Otóż tak naprawdę właścicielem jest Verlagsgruppe Passau , a w/w nazwa jest stworzona tylko po to aby kojarzyła się z Polską. Mógłbym tak wymieniać jeszcze długo.

Widzicie Państwo, że nie tylko banki, fabryki i stocznie należą do obcego kapitału lub zostały zlikwidowane. Do tego dochodzą także media. Na naszej zielonej wyspie propaganda sięgnęła zenitu. I tak było przez ostatnie osiem lat.

A czego teraz dowiadujemy się z tych niezależnych mediów?

Ano dowiadujemy się , że jednak platforma miała rację. Powinniśmy tyrać do 67 roku życia. Bo pomysły PIS-u o obniżeniu wieku emerytalnego to tylko skok na nasze emerytury.
Pomysł 500 złotych na dziecko to mrzonka. Bo to niekorzystne dla Polaków jest w zasadzie. To wszystko wymyślił Kaczor , żeby zaszkodzić naszym dzieciom przecież.

A to , że złodzieje okradli nas ze 150 miliardów złotych z OFE miało swój głębszy sens…czyli PO ukradła ten szmal i przeżarła na nagrody , granty i stanowiska dla rodziny i kolesi dlatego , że i tak PIS by je ukradł. Jacy oni łaskawi.

Takie to mamy rzetelne, niezależne „polskie” media właśnie. Ciekawe ,ile podatków odprowadzają i zostawiają w naszym kraju?

Na razie mają sojuszników wśród samorządowców dla , których pieniądze publiczne to pieniądze NICZYJE i można nimi szastać na prawo i lewo. Ja mam nadzieję , że niedługo to się skończy. Ludzie to nie idioci za których uważają nas nasi przedstawiciele w samorządzie lokalnym.
Ludzie nie dają sobą już manipulować za pomocą propagandy.

PS.
W związku z ostatnią aferą flagową…
Bardzo przepraszam , że nie umieszczam loga ani flagi unii europejskiej przy godle narodowym. Proszę nie myśleć , że celowo chcę urazić uczucia religijne jakiegoś członka platformy czy innego europejczyka. Pracuję nad tym.