Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Sesja budżetowa…
kolobrzeg

Oczywiście wójt umył ręce bo stwierdził , że nie ma tam żadnego z jego pomysłów. Są tylko i wyłącznie pomysły radnych. Tym samym zdjął z siebie odpowiedzialność i zrobił z radnych „Swojego klubu” ludzi niezbyt rozgarniętych w oczach ludzi , którzy dostarczają większość podatków do kasy gminy. Ale ani słowem się nie zająknął o tym żeby mu wypacać pół wypłaty np….No bo skoro nie ma żadnych pomysłów i propozycji to znaczy , że jego praca jest lekka, łatwa i przyjemna …a kwota która co miesiąc wpływa regularnie na jego konto jest na wyrost. Powinien chociaż działkę radnym odpalić , że za niego robotę robią.

Ale nie o tym chciałem pisać. Zresztą będzie umieszczone nagranie wieczorem to sami Państwo zobaczycie.

Ta sesja w wykazała , że klub radnych gmina równych szans funkcjonuje wcale nieźle nawet jak brakuje w nim dwóch najwierniejszych członków…. jak stwierdził pan Tadeusz.

I w tym miejscu mam dla Państwa bardzo dobrą wiadomość. Okazało się , że w składzie ośmioosobowym tego klubu są osoby , które nawet mówić potrafią…wyobrażacie sobie?

Taaaak!!! to co do tej pory było niemożliwe …stało się faktem. Wybaczcie mi drodzy Państwo!!! Dalej w szoku jestem. Dlatego tak nieskładnie mi to pisanie wychodzi.

Czyli, po zdjęciu balastu w postaci Pana Antoniego i Pana Rafała z klubowej łódki rzeczywiście obrany będzie prawidłowy kurs.

Wyobraźcie sobie Państwo , że Pani radna z Sarbii zauważyła , że mamy wspaniałe jezioro i zabrała głos na sesji w sprawie utworzenia plaży nad j. Resko. Wspaniała inicjatywa. I może w końcu mieszkańcy naszej gminy zrozumieją , że to jezioro to nasze dobro wspólne i wszyscy bez wyjątku mogliby z jego uroków i walorów korzystać. A plaża jest bardzo potrzebna…nie tylko w Dźwirzynie , ale i w Karcinie

To tak właściwie jedyna fajna sprawa na tej sesji. Wychodzi na to , że oprócz radnego Szopika jest jeszcze jedna radna , która rozumie , że to jezioro to atrakcja nie tylko dla wczasowiczów , ale przede wszystkim dla mieszkańców.

Budżet dyskryminuje miejscowości nadmorskie i wbrew temu co opowiadają nam decydenci wiemy o co tak naprawdę chodzi.

Z drugiej strony takie decyzje wójta i vice- wójta , którzy zdecydowanie są przeciwnikami mieszkańców w naszych miejscowościach tylko motywuje mnie i innych tzw. oszołomów do jeszcze większego konsolidowania społeczności lokalnej. A podziwiając konsekwencje z jaką wójt dyskryminuje mieszkańców miejscowości nadmorskich jestem z niego dumny … wskazuje nam właściwą drogę i utwierdza w przekonaniu , że wszystkie nasze decyzje i kierunki działania były słuszne.