Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Znowu święto…
kolobrzeg

Do niedzieli powinienem się wyrobić i w następnym tygodniu złożę 15 podpisów o „Wyodrębnienie nowej jednostki samorządu terytorialnego ,wraz ze zmianami granic administracyjnych”. Prawda , że poważnie brzmi ? A to tylko wniosek dotyczący powstania nowej gminy.

Jestem pewien na 100 % , że radni gminy równych szans nie będą robić przeszkód i zagłosują za tym wnioskiem. A dlaczego ?

Dlatego , że do tej pory mieli gdzieś nasze dwie miejscowości nadmorskie. Przypominają sobie o nich tylko wtedy jak kasa ze sprzedaży nieruchomości z naszych wiosek wpływa na konto gminy. Wójt też będzie na pewno za tym wnioskiem. Bo przecież do tej pory zainteresowany rozwojem turystyki w naszych miejscowościach raczej nie był. Najlepszym dowodem na moje słowa jest uchwalony przez tych ludzi budżet na 2016 rok.

Zgodnie ze słowami wójta to nie złożył do budżetu żadnej propozycji . Upsss…przepraszam za wyjątkiem prostego działania matematycznego na poziomie szkoły podstawowej czyli…30.000 +30.000 = 60.000 dotyczącego zagospodarowania cmentarzy w Przećminie i Rościęcinie. Chyba właśnie wymyśliłem mu nową ksywkę-PRACUŚ- i ta jest dużo lepsza od tej , której ludzie do tej pory używali. Napiszę więcej. Zdecydowanie lepsza…

Co do radnych gminy równych szans to przecież zgodnie z zapisami ustawy „ żadne więzi społeczne „ mnie z nimi nie wiążą. Chyba tylko z p. Antonim bo lubimy sobie od czasu do czasu trochę” krwi napsuć” nawzajem na forach internetowych ? Jest jeszcze rozsądny p Szopik i p. Magda , która zauważyła potrzeby inwestycji w plażę nad jeziorem.

Warunki określone ustawą spełniamy. Miejsce na siedzibę urzędu jeszcze jest. Tereny inwestycyjne jeszcze są. Ludzie z którymi do tej pory rozmawiałem są zdecydowanie za tym pomysłem. Argumenty w postaci wydatków inwestycyjnych za 2015 i 2016 jak najbardziej uzasadniają tego typu inicjatywę. Trzeba po prostu wziąć się do roboty i cel jakim jest rozwój miejscowości nadmorskich osiągnąć.

Tym bardziej , że jak zwykle w naszym państwie ustawa ma parę prawnych rozwiązań. Nie potrzebujemy zgody Rady Gminy. Referendum wiążące nie jest. Potrzebna jest tylko zgoda Rady Ministrów. Co przy obecnym składzie rządzących będzie do przeskoczenia.

Bo jedno jest pewne. Tak dalej być nie może. Decyzji co do kierunków rozwoju naszych sołectw nie mogą podejmować ludzie , którzy nie mają o tym żadnego pojęcia. Ja nawet rozumiem , że 20 lat rządów poprzedniego wójta nakreśliło pewne schematy i powstało dużo stereotypów dotyczących np. Dźwirzyna. Ale jedno mu trzeba przyznać…Doprowadził nasze dwie miejscowości do pewnego poziomu. Co znaczy , że rozumiał potrzebę inwestowania na zasadzie…

Trzeba zainwestować , żeby później mieć określone korzyści.

Ludzie , którzy nami teraz rządzą nie mają żadnej wizji rozwoju. Im się wydaje , że kończą chyba z niesprawiedliwością społeczną nie inwestując w Dźwirzyno i Grzybowo. Ich krótkowzroczność jest godna podziwu. Wydaje im się , że mają do czynienia z bandą idiotów , która nie ma nic do gadania. I która ma siedzieć cicho bo tak wybrali ludzie i to jest demokracja właśnie. Tylko , że ja mam taką demokrację w dupie…Nie zgadzam się , żeby o rozwoju mojej miejscowości decydowali przypadkowi ludzie , którzy za tysiaka diety miesięcznie albo co gorzej 12 .000 PLN na miesiąc nie widzieli potrzeb inwestycyjnych w miejscowości nadmorskich.

Oni chyba nie rozumieją , że jak zagłosowało na nich 100 ludzi w Budzistowie, Przećminie , Niekaninie to wcale nie znaczy , że mają wiedzę na temat zachodniej części gminy.

Rządźcie sobie spokojnie moi kochani…ale dzielcie pieniążki , które wypracowują Wasze miejscowości . Dzielcie pieniądze ze sprzedaży działek i nieruchomości w Waszych wioskach. A nie na bezczelnego pieprzycie głupoty o zmniejszającej się kwocie z tzw. opłaty klimatycznej na przykład.

A przede wszystkim zacznijcie oszczędzać bo to nie wasza kasa jest tylko mieszkańców, czyli kasa publiczna , a nie niczyja. Zacznijcie też myśleć. Bo wasze pomysły to kpina jest z ludzi. Prosty przykład. Pierwszy z brzegu. Zaplecze na boisku w Karcinie. Co z tego , że kompleks boiskowy zrobicie i jeszcze jedną świetlicę jak dojechać do niej nie będzie można? A na zdjęciach z otwarcia tej jednokierunkowej drogi lansik był…? Czyż nie ?

Wydaje Wam się , że jak oświetlicie drogę dojazdową do Rościęcina to z automatu widno będzie w Zieleniewie, Grzybowie czy Starym Borku ?

Wójt i radni już raz przy okazji chęci sprzedaży przystani jachtowej pokazali co jest ich priorytetem i jak rozwój gminy ma wyglądać w ich mniemaniu…Ja się na taki sposób rządzenia nie zgadzam.

Zorganizowałbym jakiś marsz…w obronie naszych miejscowości, przeciwko łamaniu demokracji i skoku na gminną kasę radnych i wójta płacąc radnemu z Zieleniewa za udział w komisji na przykład , ale za zimno jest …

A swoją drogą to ciekawe co odpowiedział wojewoda? Nie widziałem na bip-e gminy umieszczonej odpowiedzi. A to już chyba czas?

Mam pomysł. Będę bronił demokracji jak Rysiek Petru …może wygłoszę orędzie…? hi,hi CDN