Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Sprzedać,sprzedać,sprzedać…co tylko się da.
kolobrzeg

 

A teraz napiszę w jakich to okolicznościach nasza wspaniała władza sobie o nas przypomina…

 

Otóż ogłoszono drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości gminnych.

 

Oczywiście zastanawiałem się ile to działek wystawi nasz dobry gospodarz w Drzonowie , Sarbii, Kądzielnie, Błotnicy ,Rościęcinie , Samowie w Borku na sprzedaż??? Jak podreperuje budżet wpływami ze wschodniej części naszej gminy i zainwestuje szmal w zachodnią część…czyli w miejscowości nadmorskie.

Liczyłem się z faktem , że ludzie będą szastali kasą , żeby zakupić działki pod budownictwo mieszkaniowe i hotele w Korzystnie lub w Samowie na przykład. Już widziałem naszych włodarzy na rozkładówkach Playboy-a zamiast sweet foci na pół strony w kołobrzeskich mediach.

 

Wyobrażałem sobie , że urzędnikom wypłacą 14,15,…..a nawet dwudziestki z kasy , która strumieniem wpłynie na konto urzędu gminy. A zamiast grosze płacić na media w których się lansują na zbawicieli gminy…. kontrakty reklamowe na miliony podpiszą z Newseekiem i Wyborczą.

Jakież było moje zdziwienie gdy „otworzyłem” dokumenty umieszczone na stronie gminnej. Nie było w nich działek i nieruchomości we wschodniej części na sprzedaż. Chyba tylko 4 w Obrotach? Ale za to działki w Grzybowie i Dźwirzynie już tak. O wartości kilku milionów złotych.

 

Tak jak pisałem od paru miesięcy…Ci ludzie prócz sprzedaży mienia nie mają żadnych pomysłów na zarządzanie tą gminą. Dosłownie żadnych. A kontrakty przedwyborcze niezrealizowane. Miasto Kołobrzeg też czeka na milionowe inwestycje we wschodnie miejscowości na które ma olbrzymi apetyt. A tu lipa.

Tylko teraz sytuacja jest zupełnie inna. Pomysł na utworzenie nowej jednostki samorządowej zyskuje aprobatę coraz większej liczby mieszkańców miejscowości nadmorskich.. I jeśli mieszkańcy dadzą nam zielone światło to nie będzie wam tak łatwo pozbywać się nieruchomości w Grzybowie i Dźwirzynie.

 

Raczej pomyślcie jak sobie wypłaty zmniejszyć. Przestańcie płacić za swój lans w mediach.. A wtedy kasa gminna pustkami nie będzie świeciła. To tak z sympatii piszę. Taka podpowiedź mała. A jeśli chcecie błysnąć we wschodniej części gminy bo rozumiem , że poparcie kosztuje… to bulcie za to z własnej kieszeni , a nie z kasy podatników. Stać was na to.

 

To wasze decyzje i waszego klubu tzw. równych szans doprowadziły do próby secesji. Nikt inny jak te same osoby uświadomiły Nam o co tak naprawdę chodziło od samego początku waszych rządów. Poczekamy też do 28 lutego na wynik referendum w sprawie odwołania burmistrza u naszych sąsiadów (Trzebiatów). Będziemy mądrzejsi o kolejne doświadczenia. A w naszej gminie w głosowaniu ostatnim brało udział 2913 osób. A 60 % czyli 3/5 daje 1774,8 osób. To bardzo realna cyfra do zrealizowania.

 

przetarg1przetarg2