Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Z pamiętnika gminnego oszołoma cz.3
kolobrzeg

No bo jak inaczej rozumieć ten belkot na kołobrzeskich portalach i w glosie koszalińskim na przykład ? Tematy są trzy…pierwszy to lampy w Starym Borku. Następny bezpieczeństwo ludzi którzy chodzą poboczem w Korzystnie. Nawet starosta o tym gadał wczoraj…Ostatni dotyczy wyjścia niektórych sołtysów przed zakończeniem sesji.

O lampach w Starym Borku już pisałem…wypowiedzieć umowy medialne. Nie nabijać prywatnym firmom kont bankowych. Przynajmniej pluć jadem będą bezinteresownie…A Stary Borek oświetlony będzie.

Może o sołtysach co to referendum z wójtem zapowiadali napiszę. Najważniejsza uchwała w roku miała zostać przegłosowana dla mieszkańców …a oni opuścili salę. Tacy to z nich samorządowcy. Piszę o uchwale dotyczącej prawdziwego Funduszu Sołeckiego…czyli kasy wydawanej bezpośrednio przez mieszkańców. Sołtysi jednak nie byli tą uchwałą zainteresowani…wyszli. hi,hi

Jest ona ważna o tyle dla nas , że ten twór , który obowiązuje do tej pory ma jedną podstawową wadę . Wójt jak to zrobił w tym roku w Dźwirzynie, Grzybowie i Karcinie teraz nie będzie mógł wykreślić propozycji mieszkańców przedstawionych na zebraniach wiejskich bez uzasadnienia. Ten wprowadzony fundusz reguluje ustawa… To jest plus. Chociaż sołtysów jak widać nie zainteresowała kwestia …właśnie kasy na place zabaw, lampy i inne rzeczy , które można sfinansować z funduszu sołeckiego.

No i trzecia kwestia…chodnik w Korzystnie. W mediach ani słowa nie napisali , że radni chcieli przeznaczyć 300 tysięcy na tą inwestycję. A nie 800 kawałków jak proponował wójt. Ale Ci niegrzeczni radni moim zdaniem zgodnie z tekstem ślubowania mają dbać o całą gminę, a nie li-tylko o finanse starostwa powiatowego. Bo nie do rady powiatu startowali To kompetencje starosty…Niech starosta się cieszy , że radni w ogóle coś dają. To jego obowiązek zapewnić bezpieczeństwo na drogach powiatowych..

Szanowni sołtysi dlaczego nie protestowaliście jak 800 kafli miało być wydane z naszych gminnych pieniędzy na kompetencje należące do innych organów samorządowych? Nie raziło  Was to ? Może całą kasę z budżetu oddać starostwu i do województwa od razu …a resztówki na media prywatne? Oni będą wstążki przecinać i sweet focie strzelać, a My co roku „zęby w ścianę”…To według Was tak to ma wyglądać ? Bardzo dobra decyzja radnych…I wiekszość ludzi z którymi rozmawiam ma takie samo zdanie jak ja…Jak Wam sie nie podobają decyzje radnych dbajace o interes gminy to razem z wójtem sprobujcie referendum zrobić….Ale sukcesu Wam wielkiego nie wróżę. Może ze swoich prywatnych pieniędzy  coś dodacie…albo wójt ? Można darowiznę zrobic na gminę…Od decydowania są radni , a nie Wy.

Sam jeżdżę przez Korzystno. Wiem , że za wesoło tam nie jest. Ale skoro starosta ma 500 tysięcy na stadion lekkoatletyczny to niech załatwi kasę na chodnik…sam mówi w wywiadach , że bezpieczeństwo ludzi najważniejsze.

Teraz o komisji rewizyjnej trochę…Bo tutaj znowu nastąpiła zmiana…Pszczółka powrócił na funkcję przewodniczącego tejże komisji. Mam nadzieję , że zrealizuje plan pracy , który przedstawił na sesji na której go odwołali…Bo jak nie to na zdrowy rozum biorąc przy następnej sesji znowu powinien funkcję stracić…hi,hi

 

Załącznik do Uchwały Nr XIV/97/2016
Rady Gminy Kołobrzeg
z dnia 19 stycznia 2016 roku

PLAN PRACY KOMISJI REWIZYJNEJ NA 2016 ROK
I KWRATAŁ

1. Ustalenie planu pracy Komisji Rewizyjnej na rok 2016
II KWARTAŁ
1. Analiza sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Kołobrzeg za 2015 rok,
2. Sformułowania opinii Komisji o realizacji budżetu Gminy za rok 2015 oraz wniosku dotyczącego absolutorium dla Wójta Gminy Kołobrzeg za rok 2015,
III KWARTAŁ
1. Zaopiniowanie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy za I półrocze 2016 roku.
IV KWARTAŁ
1. Opracowanie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej w 2016 roku.

Według potrzeb:
1. Rozpatrywanie skarg wpływających do Rady Gminy Kołobrzeg w 2016 roku,
2. Prowadzenie kontroli zleconych przez Radę Gminy,
3. Komisja Rewizyjna dodatkowo opiniuje sprawy przekazywane przez Wójta i Radę Gminy Kołobrzeg.

Ponadto Komisja Rewizyjna w 2016 roku przeprowadzi kontrolę w zakresie:
– kontrola GOSTiR w Dźwirzynie – porównanie przychodów i rozchodów w latach 2014 – 2015r w tym umowy dzierżawy, hala sportowa, camping „Biała Mewa”, przystań jachtowa ( pobyt ratowników etc.)

– umowy dzierżawy – gospodarka mieniem gminnym – celowość, poziom dochodów itp.

– delegacje pracowników urzędu Gminy Kołobrzeg w 2015 roku.

– opłaty związane ze zmianą studium i planu zagospodarowania przestrzennego tzw. darowizny na rzecz Gminy Kołobrzeg.

– wydatki związane z tzw. kontaktami z mediami za roku 2015 i 2016 – celowość, zasięg, korzyści etc.