Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Odpowiedź ? Jaka odpowiedź ? ….prosimy o następny zestaw pytań.
herbaa

 

Ale wrócę może do tematu INFORMACJI PUBLICZNEJ w naszej gminie. Już parokrotnie opisywałem jak to jest w innych instytucjach samorządowych w naszym powiecie. Powtórzę…jest bardzo dobrze.

 

Odpowiedzi wpływają bardzo szybko. Są rzeczowe i merytoryczne.

 

W naszej gminie natomiast odpowiedzi na „informację publiczną” lub interpelacje radnych to jedna wielka ściema. Wiją się jak węgorze w soli żeby Cię tylko wydymać i przypadkiem ludzie nie dowiedzieli się o co tak naprawdę chodzi z tym ich rządzeniem ? Zresztą nie ma się co dziwić…. jakie rządzenie taka informacja -rzekłbym.

 

W gminie w której wydaje się na lans najwięcej środków publicznych ze wszystkich ościennych samorządów wiejskich, radny czy też inna osoba nie jest w stanie dowiedzieć się więcej niż opiszą tuby gminne opłacane z kasy publicznej…Jest to żałosne , ale jak już wspomniałem nie należy się spodziewać więcej po tak marnej władzy.

 

Tomek dobrze zauważył na ostatniej sesji. Na szmal zasługuje li-tylko w/w Pan Dziemba , który ostatnio wpasował się w trend ….wywiadów z naszym włodarzem.( tak jak to robi powiat i miasto).Ja też uważam , że kasa w ten sposób wydana służy mieszkańcom bardzo dobrze i nie ma się czego czepiać. To dobry ruch wójta i redaktora.

 

Znowu się rozpisałem ….a miało być o instrukcji „wyrywania” informacji od naszych dzielnych włodarzy. Najlepiej będzie jak zilustruję to przykładem.

Dzisiaj ja zadam to samo pytanie co Tomek. Czyli…. o zarobki zastępcy i sekretarza. Zamieszczę to po południu na stronie. Zobaczycie Państwo w jaki sposób należy to robić w naszej gminie. A za 14 dni dowiemy się jaka będzie tym razem odpowiedź.

 

Bo z tego co widzicie poniżej wynika , że Ci dwaj urzędnicy to słabi są strasznie w tym co robią. Nawet nagroda finansowa im za pracę nie przysługuje…No bo jak inaczej to rozumieć ? Żadnej podwyżki ?

 

Zresztą jestem tego samego zdania co wójt. Jak można dać podwyżkę komuś kto w” błysku kamer i fleszy” na sugestie sołtys o tym , że materiałów jest dużo , a tablice informacyjne na wioskach małe ….odpowiada , że trzeba materiały przyklejać jeden na drugi. Czyli jedno aktualne ogłoszenie zaklejać drugim aktualnym ogłoszeniem….To jaki poziom umysłowy musi reprezentować ?

 

Podzielam na 100 % zdanie wójta w tej kwestii….podwyżka mu się na pewno nie należy. Ale na wszelki wypadek zapytam jeszcze raz.Hi,hi

 

Czyli …ciąg dalszy za 2 tygodnie jak „uzyskam” pełną odpowiedź o zarobkach tych Panów.Miłego dnia wszystkim życzę.

 

budkabejnarowicz