Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Z pamiętnika gminnego oszołoma..cz.8 100 tysięcy…dużo czy mało ?
herbaa

 

Wszyscy wiemy ,że żyliśmy do niedawna na zielonej wyspie Tuska…Było pięknie, Europejsko i na bogato..Każdy żarł ośmiorniczki zamiast kartofli w mundurkach , a prezes Belka drukował złotówki , żeby platforma mogła wygrywać wybory. Sprzedawano ostatnie zakłady państwowe bo przecież autostrady i stadiony najdroższe w świecie miały powstawać. A My mieliśmy zostać mistrzami Europy w piłce nożnej i zapier…ać do 67 roku naszego życia. Z wielką gracją kradziono kamienice w Warszawie, a atrakcyjna praca w urzędach i agendach państwowych zarezerwowana była li-tylko dla rodzin i znajomych działaczy partyjnych

.

Wszystko zmieniło się pewnego pięknego dnia. Część naszych rodaków zorientowało się , że to zwykły wałek jest …. i oderwało sitwę od koryta.

Teraz żyjemy w faszyźmie pisowskim. Człowiek boi się na ulicę wyjść bo go Kaczor lub Ziobro aresztuje albo na 48 godzin wsadzi, a Macierewicz z Misiewiczem czają się przed naszymi domami ,żeby Nas z partyzanta Tomahawkiem potraktować. Konstytucja… notabene uchwalona przez komuchów w 1997 roku jest zagrożona. A ludzie pacyfikujący naszych rodaków i strzelający im w tył głowy od 1944 do lat 80′ zostali opozycjonistami i patriotami.

 

To jakiś skandal jest…. pisiory wysyłają Nas na emerytury w wieku 65 lat…a na drugie dziecko niektórzy z naszych obywateli dostają po 5 stówek .Skandal i faszyzm. Dlaczego na to starcza? Wystarczy nie kraść ??? powiedziałby ktoś rozsądny. Pedofile i alimenciarze będą ścigani. A sędziowie i prokuratorzy w końcu odpowiedzą za swoje błędy. Nooooo ….faszyzm w czystej postaci.

 

Ale koledzy (lub byli koledzy) z platformy i psl-a próbują manipulować ludźmi dalej.

 

Dzisiaj dowiedziałem się , że starosta Tamborski da Nam …czyli naszej gminie 100 tysięcy złotych…huuurraaaaa!!!!!! To sukces naszego wójta na pewno?Aż 100 kafli. Jestem pod wrażeniem. Dostać taką kasę to jakby bank obrabować….albo w totolotka wygrać.

 

Przez chwilę sam uwierzyłem w tą propagandę. Zważywszy , że planowany deficyt na 2017 w naszej gminie to 14 milionów PLN- można spodziewać się , że zapłacimy za idiotyczne pomysły z naszej kieszeni wcześniej czy później.

 

Może zacznę od tego :Czy 100 tysięcy to dużo czy mało dla naszej gminy?

 

100 tysięcy dla naszej gminy to jak splunąć. Lekką ręką na jednej z ostatnich sesji wójt i radni zrezygnowali z 98.000 zwrotu za fundusz sołecki do budżetu…ot tak ! bo paru cymbałów dokumentów nie umie wypełnić i w miejscowych zaprzyjaźnionych sklepikach faktur brać nie można…co tam 100 tysi przecież to kasa niczyja…

 

100 tysi wójt przeznacza na media i prawników.

 

Na tzw. promocję wydają 12 razy więcej: przewodnik po gminie ,afisz i reklamy w radio i inne wydatki na kampanię wyborczą itp.

 

A za tą kaskę będziemy mieli sygnalizację świetlną w Grzybowie…a co najśmieszniejsze w Dźwirzynie- na przeciwko pola namiotowego. Zastanawiam się czy przypadkiem nie powinno wprowadzić się przymusowych badań psychiatrycznych dla samorządowców. Ciekawe czy Ci ludzie widzieli jak wygląda nawierzchnia ul. Wyzwolenia ??? Noooooo….. ale za to będzie sygnalizacja świetlna.To chore jest.

 

Na całe szczęście już niedługo wybory. Oprócz paru dyżurnych lizodupców…i seniorów (trzeba zabrać babci dowód !!!!) niewiele już zostało z elektoratu , który głosował w ostatnich wyborach na dobrego gospodarza jak sam o sobie mówi w wywiadach prasowych.

 

Zobaczymy też co będzie jak strongmani zorientują się , że mamiono ich już od roku obietnicami bez pokrycia …wiedząc i kłamiąc prosto w oczy , że załatwią im sprawę siłowni na bieżąco?

 

A tacy byli europejscy jak mówili , że siłownia na boisku powstanie…Wcześniej nie wiedzieli ??? Czy może z premedytacją kłamali ???

Tak samo jest z Centrum Sportów Wodnych…Pamiętacie jak wójt już zarządcę zatrudnił bez konkursu ? Tak samo jak widział 150 desek windsurfingowych….

Chyba po imprezie wiejskiej w błękitnym namiocie ?

 

Jak się odejmie 50 desek Karola (Balticsurf) i 20 naszych to powinno pływać po jeziorze 80 windsurferów dziennie…chyba z Litwy? Ale konsultacje ze środowiskiem trwają ponoć ? Ciekawe czy to to samo środowisko co gwarantowało 60 łódek w trzech portach ? hi,hi

 

Na święta przygotuję dla Państwa coś specjalnego…