Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Czy nie może być FESTIWALU KULTURY POLSKIEJ dla ludnosci pochodzenia ukraińskiego? Co się w naszej kulturze wójtowi i Chirowej nie podoba?Zastanawiam się…
ukraina 2

 

Przede wszystkim chciałbym przypomnieć , że żyjemy i mieszkamy w Polsce. I moim zdaniem powinno promować się kulturę Polską. Impreza mogłaby przecież odbywać się dalej w Przećminie i powinno promować się naszą wspaniałą kulturę i historię ….właśnie dla mieszkańców pochodzenia ukraińskiego.

 

U Nas promuje się kulturę ukraińską czyli odwrotnie .Zrządzenie losu?

 

Nieeeeee…..To nie przypadek. Dwa lata temu pani Chir na sesji nadzwyczajnej w Dźwirzynie powiedziała (mogę udostępnić nagranie) , że w naszej gminie mieszka 4000 ludności pochodzenia ukraińskiego .I pomyśleli sobie pewnie, że głosy tych obywateli dadzą koryto ponownie. Pomijam fakt wyjazdów na Ukrainę za pieniądze publiczne osób ,które nie powinny w ogóle tam się znależć.

 

Na razie jak sobie przypominam to naszym krajem jest Polska i życzyłbym sobie , żeby moja kasa szła na festiwale promujące nasze tradycje.

Nie słyszałem nigdy aby któryś z paluszkożerców zaprotestował przeciwko wydawaniu w sposób wg mnie niewłaściwy. A to My składamy się na ich nieopodatkowane diety, chlanie i żarcie w „Błękitnym namiocie” podczas tego festiwalu.

 

Jeszcze raz napiszę…to powinien być festiwal kultury polskiej dla mieszkańców pochodzenia ukraińskiego. Takie jest moje zdanie. I przypilnuję w następnej kadencji , żeby ta impreza na którą między innymi ja się zrzucam miała charakter promowania kultury i historii Polski.

 

Obojętnie kto zasiądzie w fotelu wójta,kto zostanie radnym….to będzie mój cel na następny rok. Jestem konsekwentnym człowiekiem i doprowadzę do zmiany nazwy tego festiwalu.

 

Bo wydaje mi się , że decydenci zapomnieli , że nie są radnymi i merami Truskawiec (miejscowość na Ukrainie )….tylko gminy polskiej ….gminy Kołobrzeg.

 

Podsumowanie jest proste:

 

Wójt za pieniądze publiczne mieszkańców organizuje imprezki i festyny wyborcze.,przecina wstęgi…..tylko , że to nic nie wnosi do życia mieszkańców i nie rozwiązuje najistotniejszych problemów naszej gminy.A kasa na to wydawana to już setki tysięcy złotych

To tylko lans i zdobywanie głosów…w tym przypadku mieszkańców pochodzenia ukraińskiego. Zdobywaj sobie te głosy człowieku ,ale zapłać z własnej kieszeni. I to będzie sprawiedliwe.A jak już robisz festiwal to powinien być to FESTIWAL KULTURY POLSKIEJ

 

Albo zrób tak jak Caritas z Dźwirzyna….Przekaż pieniążki na budowę PRZEDSZKOLA POLSKIEGO  na Ukrainie….