Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Plotki,plotunie,ploteczki…Takie sprawy przywracają mi wiarę w ludzi.Bo w mądrość rządzących to ja na pewno już nie uwierzę.
gowa2

W dwóch miejscowościach czyli Dźwirzyno i Grzybowo ludzie zgodzili się , żeby wesprzeć kwotą 20 tysięcy Gostir przeznaczając kasę na quada. Jest to ważne ze względu na bezpieczeństwo plaż. A jak już wielokrotnie pisałem…wójt i paluszkożercy od paru lat skutecznie blokują zakup takiego sprzętu. W tej chwili ratownicy ani służby z naszej gminy nie dysponują żadnym środkiem transportu ,który mógłby się poruszać po plaży…a tym bardziej w sezonie. No cóż widocznie można z publicznych pieniędzy kupować drukarki 3 D dla Koszalina po 30 tysięcy każda , a nie można zadbać o bezpieczeństwo 10 kilometrów plaż? To rządy tych ludzi w pigułce. Ale dzięki mądrości ludzkiej ta sprawa została załatwiona.

 

Drugim przykładem takiego wspólnego działania obywateli jest cmentarz w Głowaczewie. Dzięki działaniu jednego obywatela w końcu może uda się zagospodarować ten obiekt. Na marginesie wspomnę , że ten obywatel poświęcił mnóstwo czasu i swoich znajomości , żeby doprowadzić sprawę do końca .I żeby Wam do głowy nie przyszło , że to jakiś sołtys albo radny z tej miejscowości…O nie !!!! To zwykły człowiek ,który się uparł pomimo braku pomocy od wójta gminy. Zrobił to na swój sposób.I w końcu dopiął swego.

 

Ale nie zapominajmy o ludziach z innych miejscowości ,którzy przekazali pieniądze np. sołectwo Karcino 3 tysiące, sołectwo Grzybowo 3 tysiące. Wcale nie musieli tego robić. Bo cmentarz ten nie leży w ich miejscowościach. Ale zrobili to i tutaj duży szacunek. W każdym bądź razie ja także chciałem im podziękować. A jak już miejsce wokół cmentarza będzie ogarnięte to opiszę całą historię batalii o ten jakże piękny i zabytkowy obiekt. Miejmy nadzieję , że już na przyszły sezon przejeżdżając przez Głowaczewo będziemy dumni , że mamy takie miejsce w naszej gminie.