Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Przedświąteczne dywagacje….
palma

 Ci ,którzy w latach 40-tych i 50-tych mieli inne zdanie ginęli mordowani strzalem w potylicę.Później Ci którzy pracowali uczciwie byli dla urzędników i wladzy li-tylko bydłem dostarczajacym gotówki i podwyższającym słupki notowań PKB (produktu krajowy brutto)

I przyszedł poważny kryzys!!! Takiego nie było od początku wybuchu II WŚ. Niedługo wiele osób przekona się kto tak naprawdę jest fundamentem Państwa polskiego.W jaki sposób Państwo funkcjonuje.Kto utrzymuje cały ten twór.

Dowiemy się czy to urzędnik powiatowy,który jeszcze do niedawna był „Bogiem” wydając lub wstrzymując decyzję o pozwoleniu na budowę lub rejestrując nam nową furę.Czy Wójt , który ma swoje wizje wydawania publicznych pieniędzy bo „został wybrany demokratyczną większością” czy ludzie ,którzy rzeczywiście utrzymują z tego co wypracują …całe to towarzystwo.

Proszę uwierzyć , że nie opisuję tutaj naszych urzędników gminnych.Bo w naszej gminie wcale nie jest tak źle jak w innych urzędach na terenie Polski (na podstawie częstego kontaktu z urzędnikami Połczyn Zdrój, Koszalin -tam to jest masakra-ale ja sobie dobrze radzę jak do tej pory-bardzo pomaga mi mój „spokojny” charakter ).Nie cukruję absolutnie..wręcz przeciwnie staram się być bardzo obiektywny.Kto załatwia sprawy w innych miejscowościach ten wie doskonale.

Inna sprawa to radni…tutaj zostawię to bez komentarza najlepiej …bo do tematu wrócę jak najszybciej się da.

Zresztą …mądry zrozumie o czym piszę ,a głupiego i tak przekonać się nie da.

Ale czas przejść do sedna…Na podstawie roku 2019 spróbuję pokazać co oznacza dla naszej gminy ten kryzys wywołany przez podstępnego wirusa.

Oto struktura dochodów naszej gminy.Oparta przede wszystkim na przedsiębiorstwach odprowadzających w formie podatków połowę budżetu naszej gminy.Specjalnie nie zaznaczałem poszczególnych pozycji.Chciałbym żeby czytelnicy zrobili to sami.Mi wyszło ponad połowę budżetu.Odjałem oczywiście gospodarstwa domowe(podatek od nieruchomości i śmieci), a w dochodach z PIT odjąłem 9,5 miliona złotych od pracowników budżetówki i osób niezwiązanych z turystyką.

Oczywiście nie jestem skarbnikiem naszej gminy …mogłem tylko opierać się na własnych informacjach i źródłach.Ale zawsze starałem się zapewnić Państwu wiarygodne info … tak jest i tym Wszystkie liczby są z oficjalnych dokumentów gminnych.

Przyjąłem jednak dochody od innych źródeł z zapasem.I tak wychodzi ,że przedsiębiorcy zasilają budżet w 50 %..Bo nie chodzi o wyliczenie co do złotówki tylko o skalę w procentach. Jeśli przedsiębiorcy nie zapłacą? Co stanie się z finansami naszej gminy? CDN.

 

podatek pitcit

 

podatki pitcit4

 

podatki pitcit1