Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Inwestycyjne zawirowania…w Grzybowie.
kolobrzeg

 

Grupa rządzących radnych czyli klub tzw. większości -klika osób , które nawzajem liżą sobie pewne części ciała umawiała się i dzieliła kasę publiczną w sposób nie mający nic wspólnego z zasadami logicznego myślenia. Po prostu …jesteś w klubie to dostajesz szmal na inwestycje. Jesteś lojalny dostajesz więcej. Wyłamujesz się, czyli zaczynasz myśleć samodzielnie nie dostajesz wcale. Bo przecież, nieopodatkowany tysiąc, na miesiąc drogą nie chodzi. Chcesz go dostawać? Chcesz wygrać następna kadencję? To MY (klub) w tym Ci pomożemy. Rozdamy publiczną kasę. Zbudujemy jakiś plac zabaw np. w Twojej miejscowości, drogę lub kawałek chodnika. Wybór masz zapewniony. A to , że masz dbać o całą gminę zgodnie ze ślubowaniem na radnego? To nikogo w tym gronie nie obchodzi…Najważniejsze , że jesteś rozpoznawalny.

Brak wypracowanych zasad przyznawania pieniędzy publicznych prowadzi do wielu absurdów…o tym zresztą piszę co dwa trzy dni na tej stronce od paru miesięcy.

Ale ostatnio przeczytałem bardzo ciekawe pismo , które być może będzie stanowiło precedens w tym finansowym bałaganie. Publikuję je poniżej żebyście Państwo także mogli wyciągnąć wnioski.

Dla czytelników „leniuszków’ napiszę o co w nim chodzi? I co ja z niego zrozumiałem. Otóż….

Bliżej niezidentyfikowana grupa osób na czele z p. Anastazją Kędziorą domniemaną przywódczynią tej grupy, notabene mieszkanką i radną miejscowości Grzybowo ośmieliła się wysunąć żądania. A jakie? Ano ośmielili się napisać nieopatrznie do urzędu żeby naprawiono im zaniedbany odcinek ulicy Nadmorskiej.

No i to był błąd. Bo po dokładnym śledztwie przeprowadzonym przez urzędników gminnych okazało się , że limit inwestycji w Grzybowie już się wyczerpał. Że zgarnęli już w 2015 roku ponad dwie i pół bańki czyli 35 % wydatków inwestycyjnych w całej gminie. Ponadto dowiedzieli się , że nasza gmina składa się z 22 miejscowości.

Co do samego Grzybowa to ustalono , że nie przynosi praktycznie żadnych dochodów do kasy gminnej , a co najgorsze …nie generuje prawie żadnych miejsc pracy.

Pomyślałem chwilkę i od razu przypomniała mi się inwestycja z płyt drogowych z Bezprawia do Przećmina. Zgodnie z przedstawionym poniżej tokiem rozumowania wynika chyba , że Bezpraw generuje bardzo duże wpływy do budżetu i bardzo dużo miejsc pracy. A przecież droga z płyt to nie wszystko. Jeszcze do niedawna chciano ten półtorakilometrowy (około 1380 metrów) odcinek oświetlić jak Manhattan lampami solarnymi.

A co z miejscowościami , które przynoszą duży dochód gminie? Dźwirzyno , Karcino…
Tam nie ma inwestycji milionowych , a dochód przynoszą całkiem spory. Czy może się mylę?
Jedno jest pewne. Ci sami radni rządzili przez poprzednią kadencję…I nie zdołali
nawet kampanią „pit-stopową” zatrzymać podatków ludzi w naszej gminie. A teraz na każdym kroku nowa władza mówi o inwestorach. Czy Ci inwestorzy zostawią kasę w naszej gminie? Mam co do tego wątpliwości. Skoro sami piszecie o tym , że nie zostawiają.

A co ze wschodnią częścią gminy? Czy tam nie mieszkają mieszkańcy w „budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym” przypadkiem? Bo jakoś wielkich osiedli, zakładów przemysłowych i ośrodków wczasowych nie zauważyłem.

Dlaczego zbudowano drogę w Kądzielnie? Ile wnosi do budżetu ta miejscowość? Ile generuje miejsc pracy? Na jaką kwotę opiewają inwestycje w Dźwirzynie? Tego typu pytania nasuwają się do głowy po przeczytaniu odpowiedzi na wniosek radnej.

Skoro takie argumenty są wykładnią na podział środków inwestycyjnych to jest na to pewna rada.

Podzielcie środki procentowo , wprost proporcjonalnie według wkładu finansowego do
wspólnej kasy poszczególnych miejscowości. I wtedy zgodzę się z argumentami zawartymi w tym piśmie.

A idąc tym tokiem rozumowania to co z pozostałymi miejscowościami? Co z drogą do Samowa ? Ile tam jest generowanych miejsc pracy? Czy ona nie powstanie?

Brakuje Wam kasy? To zacznijcie oszczędzać…Nie prowadźcie kampanii w mediach lokalnych za pieniądze podatników. To już 60 tysięcy zostanie w kasie gminnej zamiast sterty leżących gazet pod jakże pięknie brzmiącym tytułem „Także”.

Zresztą oceńcie Państwo sami…a w szczególności mieszkańcy Grzybowa niech zastanowią się nad tym …co dalej z inwestycjami w ich miejscowości będzie. My w Dźwirzynie i Karcinie już wiemy. Chociaż zgodnie z nową teorią dostarczamy do budżetu sporo gotówki, a inwestycje zostają wycinane jak prawdziwki po deszczu. Teraz czas na Waszą miejscowość zgodnie z hasłem Gmina Równych Szans.