Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Zmiany,zmiany,zmiany…
kolobrzeg

Zapraszamy mieszkańców Gminy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących budowy Strategii Rozwoju Gminy. Poprzedni taki projekt był realizowany w naszej gminie w roku 2000-nym, od tego czasu wiele się zmieniło nie tylko w naszej Gminie, ale i całym kraju. Zachęcamy do przybycia na konsultacje i wyrażenie swojej opinii, potrzeb, przedstawienie pomysłów, które staną się ważnym elementem budowy nowej Strategii Rozwoju Gminy Kołobrzeg.

Dosłownie …zatkało mnie.

Pisałem już o tym w poprzednich felietonach. To po prostu GENIUSZE. Zauważyli nawet , że przez 16 lat coś się zmieniło i to nie tylko w naszej gminie. Jak tu nie być pod wrażeniem ich nad wyraz rozwiniętych zdolności intelektualnych ?

Co prawda rządzą już od roku , ale i tak trzeba przyznać , że to najbardziej oczywiste oświadczenie jakie zostało umieszczone w przestrzeni publicznej przez obecną władzę. Gratuluję bystrości umysłów.

Zastanawiałem się dlaczego ja na to pierwszy nie wpadłem? Że przez tyle lat zmiany jakieś rzeczywiście zaszły. Bo przecież oprócz tego ,że w miejscu „kaloryfera” urósł mi „bojler” , włos koloru naturalnego jest jeden na milion … reszta siwe, a dzieciaki wyższe ode mnie to tak właściwie zmian nie zauważam.

Wójt zmienił się dopiero rok temu , ale stosuje te same albo nawet gorsze praktyki w stosunku na przykład do propozycji mieszkańców na zebraniach wiejskich dotyczących budżetu obywatelskiego.. Rada Gminy prawie ta sama. Tylko zamiast platformy Gmina Równych Szans się nazywa. Diety mają wyższe. W telewizji te same gęby co zawsze. Ci sami ludzie rządzą od kilkunastu lat. Zmieniają tylko plakietki i nazwy partii politycznych. Dzisiaj jest lewicą, jutro prawicą ,a jak trzeba to i nowoczesnym zostaje. Do zwykłych ludzi taka sama arogancja i pycha wśród decydentów panuje jak zawsze.

Długo się zastanawiałem. Ale ostatnie parę szarych komórek , które mi zostały (jak piszą na lokalnych forach internetowych partyzanci) zaczęło nadludzkim wysiłkiem podawać mi jak na tacy informacje.

I okazało się , że ja też mogę coś napisać o zmianach w naszym kraju i gminie:

1. Można teraz za publiczną kasę aktorów porno zatrudniać w ramach szerzenia kultury…ale seksualnej tylko. To akurat mi się podoba bo kocham sztukę.

2.Żeby nie być posądzonym o subiektywizm i homofobię od razu napiszę o tym , że symbol Tęczy można stawiać gdzie i jak popadnie. Komentował tego lepiej nie będę.

3.Szejkowie z Arabii zobowiązali się do wystawienia 1000 meczetów w Europie , a co za tym idzie w Polsce. Bo tak naprawdę dalej nie wiadomo ilu tych chrześcijan z Syrii do Nas przybędzie…gdzie to kiedyś do pomyślenia było?

4.Trybunał Konstytucyjny sam napisał ustawę, sam będzie procedować we własnej sprawie, i sam orzeknie o jej niekonstytucyjnym charakterze..to ciekawe jest. To tak jakby każdego z Nas zapytać czy jest brzydki czy piękny? Ja tam wiem co bym sobie odpowiedział. Hi,hi

5.Teraz jak ktoś sam podaje się do dymisji to na drugi dzień okazuje się , że został do tego przez PIS zmuszony. A kiedyś było , że dla dobra publicznego to zrobił i dla dobra kraju….to taka tylko kosmetyczna zmiana.

6.Kiedyś jak ktoś dostawał połowę minimalnego wynagrodzenia (650 zł) za jedną komisję to nazywało się to wynagrodzeniem ze stosunku pracy. Teraz okazuje się , że te sześć i pól stówy pobiera SPOŁECZNIE. Ot… taka drobnica.

7.Swego czasu zwierzaki w Polsce łatwo nie miały. Szczególnie zwierzyna łowna. Teraz drogi oświetlone dla niej budują w polach. W sumie to dobrze bo co taki zwierzaczek ma mieć gorzej od ludzi? Kopyt nie powinien sobie brudzić , bo wiecie jak go myśliwy na tej drodze spotka co z nim będzie…A higiena najważniejsza przecież.

Parę zmian udało mi się przedstawić…to nie wszystkie jeszcze. Postaram się je uzupełniać w miarę upływu czasu. Miłego dnia Państwu życzę