Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Zamach Pis-u na Dźwirzyno….
kolobrzeg

Ale coś mi spokoju nie dawało…Jak tak może być? Bez zamachu dzisiaj ? Już się tak do tego łamania zasad demokracji i wszelkich norm przyzwyczaiłem , że jakoś tak głupio człowiekowi bez tego.

Ale po zakupy musiałem do Biedrony wyskoczyć…i mnie oświeciło. PIS dzisiaj zrobiło zamach na chodniki i drogi gminne w Dźwirzynie. Ślisko jak cholera. Co te pisiory narobiły ? Ludzie chodzą po jezdni bo po chodnikach się nie da. Niemcy , którzy uciekli przed napastowaniem muslimów w Kolonii i przyjechali do Polski odpocząć na morzem bałtyckim klną niemiłosiernie.

Ale ich to nie żałuję. Mogli naszą telewizję oglądać i prognozę pogody , a nie jakieś „ichnie „ ZDF-y oglądają , a tam jak wiadomo aktualności dopiero po paru dniach podają. To pewnie i prognozy pogody też. Wiedzieli by też , że u nas to… nowy dobry gospodarz gminy jest. Dba o wszystko , a nawet nową strategię rozwoju gminy opracowują. Może w niej będzie coś o tym , że trzeba dbać o drogi i chodniki zimą. Bo nasi decydenci jeszcze tego nie wiedzą. Bo to dopiero drugą zimę rządzą. Niemcy naiwni nie wiedzą , że u nas to władza tylko w roku wyborczym o ludzi zaczyna dbać…

No i wracając do domu miałem już lepszy humor…bo jeden zamach dzisiaj już przeżyłem. W tak wyśmienitym humorze pojechałem na finał orkiestry świątecznej pomocy. A tam …..

Tłumy, tłumy i jeszcze raz…. tłumy. Piszę tak bo nie chcę im przykrości robić. A tak na marginesie dodam , że ja to grzeczny i miły facet jestem. Aż sam się sobie dziwię, że tak delikatnie tylko piszę o tej imprezie.

Ale zastanowił mnie brak strażaków z Karcina….Co roku na imprezach byli. Pewnie teraz Kaczyński nie pozwolił im przyjechać ?

Gdyby nie urzędnicy gminni , dzieci zbierające do puszek, Pan Antoni (ze zdrowiem w porządku na całe szczęście) , Jurek oczywiście…. i paru gapiów to zespół” Specyficzni” mógłby dla naszych decydentów zagrać tylko ich ulubiony i jedyny przebój:

ZNOWU W ŻYCIU MI NIE WYSZŁO…..

Dlaczego ja mam rację jak piszę , że Ci ludzie nie mają zielonego pojęcia o tym co robią? Może będzie lepiej jak jeszcze parę osób do działu PR zatrudnią jak to wójt w wywiadzie ostatnim wspominał…Chyba lepiej cały sztab od razu? Albo firmę zewnętrzną lepiej…

Zresztą najlepiej zatrudnić firmę zewnętrzną żeby całą gminą zarządzała. Wtedy może jakaś przyszłość nas czeka . No i firma zewnętrzna tańsza w utrzymaniu będzie. To więcej pieniążków publicznych ,czyli naszych w kasie gminy zostanie. Na sól i piasek można byłoby te oszczędności wydać.A zamiast do działu promocji to pracownika do odśnieżania i posypywania chodników gminnych powinno się zatrudnić.A nie następną kasę w lans wyborczy pompować.

Ciekawe też… ile ta impreza kosztowała podatników? Bo przecież nie z własnej kieszeni urzędnicy płacili….Bo moim skromnym zdaniem robienie takich dziwnych imprez pod gołym niebem w środku zimy to zamach na pieniądze podatników jest. A kto był ten widział…