Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Ja tam Bolek nie jestem …parę słów o podziale administracyjnym.
bolas

 

Pomijam fakt , że na początku jak przetrzepałem facebooka i twittera to zobaczyłem 94 tysiące wpisów z napisem „Jestem, ale… z Lechem Kaczyńskim”. Pomyślałem , że Kijowski i Frasyniuk też są za tym , aby w końcu dowiedzieć się jak naprawdę z tym Smoleńskiem było?

Dopiero po pewnym czasie zobaczyłem wpisy kibiców Lecha- tylko , że …. Poznań. Ze zdziwieniem stwierdziłem , że ta piłkarska drużyna to ma setki tysięcy kibiców. Więcej niż Legia nawet. A te manifestacje KOD-u co to od paru miesięcy się odbywają na naszej zielonej wyspie to wcale nie klub seniora organizuje z Platformą Obywatelską na czele tylko kibole z Poznania. A te manifestacje to zakamuflowane ustawki kibolskie. Dziwne to bo przecież Lech wczoraj przerżnął 1-4 z Podbeskidziem Bielsko Biała.

 

Dopiero później zauważyłem , że ludzie na tych publikowanych sweet fociach mają napisy TW Bolek ze swoimi podobiznami. Paru z nich nawet w obcym języku JE SUIS BOLEK. Nie wiem dlaczego po francusku akurat? Bo chyba powinno być « мне зobуt ьолек » ? W każdym bądź razie parę osób niby to w formie poparcia delikatnie dało nam do zrozumienia , że charakterem przypominają naszego byłego prezydenta. A to już ważna wskazówka…przynajmniej dla mnie. Nie przeraża ich fakt , że podpieprzał innych. To są ich właśnie standardy moralne.

 

Na naszym lokalnym podwórku pierwsze ze spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami. Odbędzie się w Grzybowie w środę o 18.00. Tematem …nowe granice administracyjne. Koniecznie trzeba się tym zająć. Czas już najwyższy, żebyśmy pewnego pięknego dnia nie obudzili się w mieście Kołobrzeg , a trzecim wiceprezydentem naszego miasta uzdrowiskowego nie okazał się nasz obecny wójt p. Włodek na przykład …obecnie działacz Konwentu Samorządowców.

Po karuzeli związanej ze zmianą partyjnych szyldów …chyba wszystkich jakie w naszej rzeczywistości działały na politycznym rynku partii nasi dzielni wójtowie i jeden burmistrz jak na razie oczywiście rozmawiają także o rozszerzeniu granic administracyjnych miasta Kołobrzeg. I całkiem nieźle im idzie…

 

Zresztą pisałem o tym już dawno… Wszystkie inwestycje dotyczące naszej gminy są lokowane w miejscowościach , którymi zainteresowany jest nasz sąsiad-miasto Kołobrzeg. Tak samo jest z opłatą za komunikację miejską w naszej gminie. W sołectwa , które są w kręgu zainteresowania miasta pompuje się kasę podatników mieszkających w gminie wiejskiej , a miejscowości takie jak Dźwirzyno i Grzybowo maja obiecaną li-tylko wirtualną kasę. Bo wszem i wobec wiadomo , że przejęcie nas przez miasto nic dobrego nie wróży.

 

Są miejsca gdzie samorządy kopią sztuczne dziury , żeby je wodą zalać i mieć atrakcję turystyczną. A u nas jezioro zaniedbane…przystań jachtowa to przysłowiowa „Polska w ruinie”. Zero inwestycji. Zaniedbań ciąg dalszy. Piętnaście miesięcy minęło od „dobrej zmiany”, a kasa wydawana tylko na autopromocję decydentów…hi,hi

 

Ja jestem tylko ciekawy kiedy radna z Sarbii i radny z Drzonowa zrozumieją , że ich sołectwa „wiszą w próżni” , że się tak wyrażę…hi,hi Może zapytajcie wójta jaki stosunek ma Konwent do którego przystąpił na temat poszerzenia granic miasta Kołobrzeg ?