Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


O inwestycjach w Grzybowie…
kolobrzeg

 

Podobnie jest z niektórymi mieszkańcami Grzybowa…W jakimś amoku chyba żyją i w przeświadczeniu , że w jakimś kurorcie mieszkają. Roszczeniowa postawa widoczna gołym okiem…Krytyka Tomka. Krytyka Wójta.

 

Tylko , że Ci ludzie chyba pojęcia nie mają o szarej rzeczywistości. Nie chcę nikogo obrazić , ale chciałbym przedstawić Państwu fakty na temat tej miejscowości.

Grzybowo wcale nie było brane pod uwagę w luźnych rozmowach na temat nowej jednostki administracyjnej. Tomek się uparł żeby nie przegapić szansy na rozwój jaką daje nowy podział. On wie doskonale jakie Grzybowo stanowi obciążenie dla budżetu w przeciwieństwie do mieszkających tam ludzi.

 

Już piszę dlaczego miejscowość ta to nie żadna” perła w koronie”:

 

Po pierwsze… to musicie chyba czuć , że wali na kilometr przy niesprzyjających wiatrach jak u rolnika z Niemiec czy Danii na polu przy autostradzie.

 

 

Po drugie… inwestycje w infrastrukturę tej miejscowości kosztuje miliony złotych budżet gminy.

 

Po trzecie… większość ludzi , którzy tam „mieszkają” odprowadza podatki w innych miejscowościach.

 

Po czwarte to jest tylko parę ośrodków wczasowych , które notabene mają w połowie wpis o świadczeniach zdrowotnych, czyli płacą niższy podatek od nieruchomości.

 

Po piąte to zdecydowana większość pensjonatów płaci podatek jak od zwykłego domu czyli cieniutko.

 

Jest tylko parę tak zwanych przedsiębiorstw. Może z Pit-ów coś tam do budżetu gminy skapnie, ale jednak największą wartością składającą się na budżet gminy są podatki od nieruchomości. To jest 15.733.500 czyli około 41% dochodu….I to jest fakt niezaprzeczalny.

 

To może teraz przedstawię dane dotyczące wpływów podatkowych z poszczególnych miejscowości. To dane dotyczące osób prawnych- pięć dla przykładu

Dźwirzyno -3.048.284 PLN

Błotnica -1.106.799 PLN

GRZYBOWO-320.876 PLN

Zieleniewo-284.415 PLN

Budzistowo-162.460 PLN

 

No jak na tak rozbudowaną postawę roszczeniową to trochę mało…Ale następna ciekawostka na pewno Państwa zainteresuje. Od 2013 zgodnie z listą rozstrzygniętych przetargów na same drogi w Grzybowie wydano 4.800.000 PLN. Tak ….cztery miliony osiemset. Nie mylicie się.

Ciekawe jak wyglądałoby Drzonowo, Sarbia lub Niekanin przy takich nakładach inwestycyjnych ?

To teraz następne pytanie dla tych , którzy tak krzyczeli o odwołaniu radnych z Grzybowa. Tak się nie umieli dogadać z pozostałymi radnymi , że z budżetu wyrwali prawie pięć baniek przez 3 lata?

 

Pokażcie mi drugą taką miejscowość ( prócz Dźwirzyna) w tej gminie gdzie nakłady byłyby chociaż zbliżone do tych na Grzybowo?