Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Dubaj w Dźwirzynie…ciag dalszy nastąpi.
aaaa

 

16 miesięcy rządów , a na przystani windsurfingowej nawet przebieralni nie ma …brama zamknięta na kłódkę i szlaban nowy, żeby ludzie przypadkiem nie wjeżdżali. To są ich inwestycje i podsumowanie tych półtorarocznych rządów „dobrego gospodarza”. A gdzie w tym wszystkim jest zaprojektowana dla żeglarzy przystań jachtowa? W ciemnej dupie , że się kolokwialnie wyrażę. A na nią przecież też jest koncepcja. Skromniejsza co prawda , ale jest.(ta umieszczona na górze).

To ja się pytam co nasza władza z tą wizualizacją zrobiła przez prawie półtora roku?

Oczywiście chciała sprzedać przystań jak wszyscy wiemy. Teraz następna koncepcja….Każdy rozsądny człowiek puknie się w głowę i zapali mu się tzw. „czerwona lampka”. Kto to sfinansuje? Przecież tam kilkadziesiąt milionów potrzeba . Lamp w gminie nie ma…chodników brakuje , a o drogach lepiej nie gadać. Dla dzieci w Grzybowie na zagospodarowanie placu zabaw pieniędzy nie udało się wójtowi wygospodarować. W Dźwirzynie na zebraniu „vice” gadał , że radni na łącznik się nie zgadzają bo kasy brakuje. W Drzonowie setki mieszkańców mają problem z własnością gruntów przy blokach….a tutaj koncepcja na miliony .Ciekawe ile nas wszystkich kosztowała?

Spektakl trwa w najlepsze…Po tym zapewne z wizualizacją ścieżki wyskoczą….bo karuzela medialna musi się kręcić.
Bo może przez przypadek wpaść w ucho ciemnemu ludowi magiczne słowo REFERENDUM i tak jak w Trzebiatowie …odwołają rządzących.

A gdzie kompleksowe rozwiązania dla gminy? Brak.

Już widzę jak mieszkańcy Karcina w wolnej chwili….. ze swojej zaniedbanej strony jeziora stoją na brzegu i spoglądają raz na Dubaj w Dźwirzynie …drugi raz na swoją drogę jednokierunkową , którą to zafundowała im władza kiedyś przed wyborami. Też koncepcje były…przecinanie wstążek na moście przy Dębosznicy…sweet focie, selfie i tym podobne. A teraz horror na drodze w sezonie letnim mieszkańcom został tylko.

Jedynym plusem koncepcji Dubaju w Dźwirzynie jest to , że decydenci chyba zamierzają do końca kadencji za złotówkę pracować. Dwóch wójtów, dyrektorzy…Czyli Ci co tak pilnie przystań jachtową chcieli sprzedać niech się zrzucą na swój pomysł. Jak zapłaciliby z własnej kieszeni za nierealne i wyborcze pomysły to może zaczęliby kasę publiczną szanować.

Zostawcie te przystanie w spokoju…Zróbcie ścieżkę rowerową , którą tak reklamowaliście przez ostatni rok…Pokażcie nam te miliony z Unii Europejskiej , które w każdym wywiadzie w opłacanych z naszych podatków mediach obiecywaliście….Gdzie one są??? Gdzie są Euro na WAWEL w Budzistowie??? Minęło półtora roku….

Tendencje w naszej gminie są znane…Najpierw rządzący bez żadnej konsultacji z mieszkańcami zlecają wykonanie koncepcji. Jak już wydadzą nasz szmal na irracjonalny projekt to chcą zebrania i konsultacje organizują….

Drodzy Panowie!!! To odwrotnie ma być….Najpierw konsultacje , a dopiero potem projekt ma powstać…właśnie na podstawie pomysłów Waszych i mieszkańców. A Wy najpierw wydajecie publiczną kasę…polansujecie się w mediach i dopiero później przypomina Wam się , że dla proformy warto z ciemnym ludem się spotkać.

Zróbcie konsultacje społeczne o Dubaju …w Nekaninie, Obrotach lub Przećminie…zobaczycie co Wam ludzie powiedzą….Że im są potrzebne drogi,chodniki i lampy , a nie poronione pomysły. Chcecie się założyć , że tak będzie? A kasa już wydana na wizualizację….

Szkoda , że ludzie we wschodniej części gminy nie chcieli słuchać jak Pszczółka, Tomek i ja apelowaliśmy do nich , że strategia wymyślona przez władze doprowadzi do całkowitej zapaści społecznej i gospodarczej ich części gminy bo wszystko ma być inwestowane w miejscowościach nadmorskich. Teraz macie dowód….DUBAJ W DŹWIRZYNIE….mrzonka.

Szanowni czytelnicy!!! Pomysł z oddzieleniem się części gminy był jak najbardziej na miejscu. Zwróciliśmy uwagę tym krokiem na mechanizmy rządzące naszą gminą przez te kilkanaście miesięcy. Pokazaliśmy jak powinno to naprawdę wyglądać…Najpierw pytanie ludzi o zdanie dopiero później po głębokiej analizie decyzje wiążące…CDN