Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Modelowe „plucie” na kolegów i kolezanki z którymi do niedawna się współpracowało w Radzie Gminy…
1111

 

’ W grudniu ubiegłego roku zrezygnowałem z przewodnictwa w komisji gospodarki i budżetu. Dlaczego, bo uznałem że w świetle coraz częstszych ataków co do prowadzenia komisji, załatwiania spraw i niezgadania się na błędnymi decyzjami klubu, powinienem się wycofać i dać szansę osobie bardziej nadającej się do tego stanowiska. Wyszedłem również z klubu Gmina Równych Szans, gdyż nie chciałem stać na przeszkodzie innym radnym tylko ze względu na to że różnimy się poglądami, a wymiana poglądów i osiągania kompromisów w zasadzie zanikała od momentu ustaleń wokół budżetu. Wymagano tylko ode mnie rezygnacji z pewnych inwestycji celem osiągnięcia kompromisu który polegała tym że zamiast domykać budżet to przejmowano pulę zwolnioną na własne potrzeby. Wychodząc z klubu miałem świadomość że będzie się to wiązało w przyszłości z niepopieraniem moich wniosków o realizację inwestycji jak i również usuwanie z kolejnych lat planowanych przedsięwzięć na terenie Niekanina, Obrót i Bogucina.

Jak się spodziewałem tak też się to stało przy procedowaniu uchwał w dniu dzisiejszym na komisji Gospodarki i Budżetu. Ogólnie zostały wyrzucone z budżetu 2016 inwestycje z Obrót, Bogucina i Niekanina oraz z pozostałych 7 małych miejscowości naszej gminy. TAK USUNIĘTO INWESTYCJE ZATWIERDZONE UCHWAŁĄ BUDŻETOWĄ W ROKU 2015. Inwestycje które zaczęto już realizować również w zakresie finansowania. To jest jawne działanie na szkodę gminy. Przyznam wam rację, większość rządzi. Przyjmuję do wiadomości, że taka jest kara za inne poglądy. Myślicie, że w ten sposób ukarzecie mnie. Absolutnie nie, ukarzecie mieszkańców zdradą wartości jakimi powinien kierować się radny i brakiem inwestycji, które obiecaliście w budżecie na rok 2016. Moi wyborcy pewnie nie zaufają mi w następnych wyborach i będzie to dla mnie zrozumiałe. Nie będę miał do nich żalu, gdyż cenię ich za jedną wartość. Tą wartością jest cierpliwość w oczekiwaniu na inwestycje. Nie żałuję swoich decyzji i poglądów, poparcia którego udzielam obecnemu Wójtowi, bo cenię go za wartości które reprezentuje, o które walczy i wywiązuje się z obietnic.
Zdradziliście mieszkańców 10 miejscowości, którzy zaufali wam i poparli wasz program równych szans. Nie można się też zgodzić z niezrozumiałym postępowaniem wobec inwestycji drogowych zwiększających bezpieczeństwo, które popieraliście pomimo tego że nie leżały w kompetencji gminy i formie dotacji wspomagaliśmy Powiat, aby były zrealizowane. Przykładem może być chodnik który jest realizowany Kołobrzegu do Korzystna a dziś zmniejszyliście kwotę na ten cel wiedząc że nie będzie można zrealizować tego projektu za tak małą kwotę. Postawiliście na szali bezpieczeństwo ludzi uznając, że jedni mieszkańcy zasługują na bezpieczeństwo a inni nie.
Nie mogę natomiast przemilczeć tego co wydarzyło się na komisji w sprawie drobnych inwestycji ważniejszych od tych drogowych. Poza inwestycjami drogowymi i infrastrukturalnymi radni klubu Gminy Równych Szans wyłączyli z realizacji zadań w 10 miejscowościach polegających na budowie placu zabaw, modernizacji boisk, czy siłowni zewnętrznych. Robiąc to w imię politycznej chciwości pozbawiliście całkowicie dzieci w tych miejscowościach równego traktowania z dziećmi w całej gminie. Nie zdarzyło się jeszcze, nie było takiej sytuacji za poprzedniej kadencji, za rządów Wójta Kowalskiego, aby oszczędzano na dzieciach, na bezpieczeństwie w imię politycznej chciwości i przyspawanych stołków do tyłków. Nie zależnie od układów sił w radzie, Wójt na tak szczytne cele zawsze umiał znaleźć pieniądze w budżecie lub rezerwach i to realizował z poparciem lub bez poparcia większości. Pomimo różnic, radni umieli się zawsze dogadać stwierdzając że na dzieciach nie można oszczędzać.
W TEN SPOSÓB DRODZY RADNI OSIĄGNĘLIŚCIE DNO PODŁOŚĆI.
Aby osiągnąć swój cel polityczny i zemścić się na radnych o odmiennych poglądach wykorzystaliście dobro dzieci. Karzecie tych którzy są niewinni i nie mają jeszcze praw wyborczych. W tym momencie na usta cisną się tylko słowa których nie wypada publicznie przytaczać.
Dziś Radni pokazaliście swoją prawdziwą twarz bez wyjątku nawet ci który uczestniczyli jako goście na komisji, a mam tu na myśli przewodniczącego rady, który powinien stać w obronie takich wartościowych inwestycji. Może zmieni zdanie podczas sesji, choć sprawa wątpliwa bo ze wstydu podczas procedowania nad uchwałą budżetową po prostu opuścił salę.
Dzieci nie mają tej świadomości co się dziś wydarzyło. One zobaczą tylko pusty plac. Gdyby miały tą świadomość pewnie przyszłyby na sesję walczyć o swoje zawstydzając was gruboskórnych hipokrytów. Dziś mój syn 11 lat przysłuchiwał się rozmowie mojej i żony w tej sprawie i jak nigdy zapytał tato co chodzi? Ciężko mi to było wytłumaczyć…..
Drodzy wyborcy to nazwiska radnych którzy występują przeciw dobru dzieci w naszej gminie i dzielą je na gorsze i lepsze: NOWICKI JULIAN – Kądzielno, GÓRAL BARTOSZ – Zieleniewo, FOLTA MIROSŁAWA – Zieleniewo, KAŁDUS ZBIGNIEW- Głowaczewo, KĘDZIORA ANASTAZJA – Grzybowo, KRÓLIKOWSKI TOMASZ – Budzistowo, KRUPIŃSKI CZESŁAW – Drzonowo, MATEJAK ANNA – Drzonowo, SZAFRAŃSKI TOMASZ – Grzybowo, SZOPIK TADEUSZ – Zieleniewo, CHABAJ KRZYSZTOF – Dźwirzyno
Dziwię się tym radnym, gdyż ceniłem ich za wartości i mądrość.”