Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Przedsiębiorczość w naszej gminie rozwija się….
osiol

 

Praca to łatwa i przyjemna… polega na dostarczaniu zwierzątek pod wskazany adres. Zostali tak jakby… kurierami . Ostatnio dostali ciekawe zlecenie. Mieli przetransportować osła z jakiejś pustyni do Dźwirzyna. Nie wiem kto zamówił tego osła …najprawdopodobniej afrykańskiego…i nie wiem w jakim sklepie internetowym można takiego uparciucha nabyć ? Ale zlecenie to zlecenie. Zrealizować trzeba. A to widać firma nowa, ale solidna. Przedtem musiała zajmować się deweloperką…Bo chwalą się w reklamie, że Dubaj budowali. Widocznie kryzys na rynku budowlanym dał im się we znaki…to branżę zmienili na transportową.

 

Co do samej przesyłki to przyda się jeden osioł w naszej miejscowości…Do tej pory żadnego nie było.

 

Plotka głosi , że zamieszka w budynku Urzędu Gminy przy ul. Wyzwolenia. Wydaje mi się , że to właściwe miejsce…Ciekawe czy opłatę miejscową będzie płacił ? Bo ostatnio ludzie gadają, że z wyegzekwowaniem jej cieniutko. Nikt płacić nie chce. To może chociaż On będzie składał się na wypłaty i tzw. trzynastki dla decydentów.

 

Inna sprawa , że taka żywa istota bardzo się przyda. Szczególnie w naszej miejscowości. Bo u nas lud ciemny , ale już na obecnie rządzących w następnych wyborach głosować nie zechce. To chociaż jeden będzie głos mógł oddać na obecnie nam panujących jako zameldowany w naszej miejscowości.

Zresztą to ciekawy pomysł jest ogólnie rzecz ujmując. W naszej gminie przydałoby się też zamówić …zebry do zestawu. Kierowcy coraz szybciej jeżdżą. Na pieszych nie zwracają uwagi. To położyłoby się taką zebrę na jezdni na Nadmorskiej w Grzybowie i piesi mogliby po niej swobodnie przechodzić na drugą stronę ulicy śmiejąc się w twarz piratom drogowym.

 

Na Piastowskiej w Dźwirzynie można byłoby zamiast progów zwalniających parę pancerników w zamian zamówić i po kłopocie z nadmierną prędkością na prostej.

 

Na imprezy gminne zamiast balona-nielota można byłoby sprowadzić jakieś latające ptaszyska z dalekich krain dla odmiany. Zawsze są gotowe do lotu. Nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

 

Najprościej rzecz ujmując to jedyny oryginalny i mądry pomysł od 16 miesięcy jaki udał się naszej władzy. Nie przypuszczałem , że ich kiedyś chwalił będę. Ale tutaj szacun wielki. Sami na swoje utrzymanie zarobią. ZUS-y za siebie opłacą. A i oferta usługowa wzbogacona została…Może turyści też zechcą skorzystać ? Siedziba nowej firmy kurierskiej mieści się na razie przy ulicy Trzebiatowskiej w Kołobrzegu. Ale trzeba to zmienić , żeby podatki zostawały w naszej gminie.

 

Nareszcie dobry pomysł !!! Gratuluję….