Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


13 (trzynastego) w piątek…..
screenkarcino5

Ja co prawda na tym całym rolnictwie to się nie znam…ale wiem , że to ciężka praca jest cholernie i kasa wcale nie taka wielka jak sugerują Nam nieraz laicy, którzy gdzieś tam usłyszeli o dopłatach unijnych.

O co mu chodzi ?- zapytacie.

 

Już odpowiadam. Skoro wójt obiecał ostatnio kasę na drogi polne , a komisja ma zająć się tym tematem to pomyślałem sobie dlaczego by nie połączyć paru rzeczy w jedną całość…

 

Bo jak się spojrzy na mapę Karcina na przykład to widać od razu, że aż się prosi aby zrobić drogi z których korzystają rolnicy , ale w ten sposób żeby był dobry dostęp do jeziora Resko przy okazji. Wiadomo , że w naszej gminie miliony idą na drogi dla koni. To może choć raz coś dla ludzi zrobić?

Popatrzcie na mapki. Jest droga równoległa do brzegu jeziora, która mogłaby być bypassem ,a sami wiecie , że to modne słowo u naszych decydentów. Wtedy rolnicy nie musieliby jeździć w czasie prac polowych po jednokierunkowej w Karcinie tamując ruch …tylko od remizy do końca Karcina poruszaliby się po tamtej równoległej drodze. To pierwsza korzyść.

 

Wiecie , że mamy strategię rozwoju ? Poszło na nią chyba 15 kawałków z naszych pieniędzy. Jest w niej jasno napisane , że trzeba wspierać rozwój turystyki w innych niż miejscowości nadmorskie miejscach…A czy przy okazji nie można byłoby na końcu Karcina zrobić fajnej „betonówki” w stronę jeziora ? Gdyby był dobry dojazd do Reska to mieszkańcy Drzonowa ,Sarbii , a także turyści…mieliby nową atrakcję turystyczną ….i to nie w Dźwirzynie tylko w Karcinie. Udostępniono by mieszkańcom dostęp do wody…U nich tylko jakieś ploty są postawione przy rzeczce…i dostępu brak.

 

Uważam , że czas nasze publiczne pieniądze zacząć wydawać racjonalnie. A akurat w tym wypadku można byłoby parę funkcji połączyć w jedną całość. Myślę , że nie ma takich co negowaliby ten pomysł. Przecież taki ruch usprawniłby komunikację w Karcinie (rolnicy jeżdżą nie po głównej drodze). Mieszkańcy trzech wsi mają dostęp swobodny do jeziora. Turyści i mieszkańcy na rowerach mają gdzie pojechać. Rolnicy mają drogi…swobodny dostęp do pól.

 

Ciemną stroną tego pomysłu jest tylko to , że ukazało się to na mojej stronie. A to co logiczne nijak w parze nie idzie z decyzjami naszych dzielnych samorządowców. Ale poczekajmy do 13 stycznia…Może w nowym roku nastąpi jakiś przełom ??? CDN.

screenkarcino

screenkarcino2

screenkarcino4

zródło:geoportal