Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Jak Don Kichot z wiatrakami walczył….
kolobrzeg

 

Pozwoliłem sobie zacytować pismo , które być może wiele zmieni w finansach naszej gminy. Jedna populistyczna decyzja wójta , a skutki mogą być tragiczne dla budżetu gminy.

A tu przecież Wawel kołobrzeski do zbudowania jak wynika z lektury sponsorowanych przez nas wszystkich wydawnictw lokalnych. Tak moi drodzy…Partyzanci chcą po sobie pomnik pozostawić. Wioskę rybacką w Budzistowie. Te ich szumne zapowiedzi o gminie równych szans nijak się mają do faktycznych planów formacji zwanej Platforma Obywatelska.

Bo widzicie…pomimo najazdu urzędasów ze wszystkich szczebli samorządów , konserwatorów zabytków i innych , którzy chcą się przy tej okazji lansować potrzebne jest jeszcze jedno…A mianowicie KASA.

A tu już tak wesoło nie jest. Bo przecież jeszcze nawet projektu na to nie ma. A inwestor na wiatraczki już ma całą dokumentację. Ciekawe czy teraz ludzie w Kądzielnie brawo urzędnikom będą bili? Bo ja myślę , że to tylko populizm przez władzę przemawiał. Chciała sobie kupić trochę spokoju. No i kupiła. Parę miesięcy temu to był przecież temat przewodni na wszystkich tubach gminnych. Wójt był niemalże bohaterem gminnym. A tu klops. Trzeba jeszcze raz decyzję podjąć. A wszyscy wiemy jaka Ona być musi. Jest ciągłość władzy przecież. Decyzja musi być pozytywna dla właściciela firmy Ventus.

Bo parę takich przepychanek i sąd rozstrzygnie cała sprawę. A tam już nie ma bohaterów. Liczy się prawo.

Chciałbym przypomnieć Drodzy Państwo , że Ci sami ludzie rządzą już drugą kadencję. Jeśli mówią , że to wina poprzedniego wójta to kłamią w „żywe oczy”. To Oni podejmowali wszystkie decyzje. Oni byli władzą uchwałodawczą ostatnie cztery lata.

Wrócę jednak do naszego lokalnego Wawelu z widokiem na wiatraki. Czy myślicie , że Gmina ma pieniądze na to przedsięwzięcie? Raczej nie…Bo przecież na kamerę do nagrywania sesji nawet nie mają . W odpowiedzi na interpelację jednego z radnych napisali , że rozpatrzą w 2016 roku. Tak ,tak 400 czy 500 zebranych przez mieszkańców podpisów nic dla nich nie znaczy.

Ale nie przejmujcie się Państwo…Zrobimy taką samą akcję znowu. Tylko tym razem zaangażujemy się jeszcze bardziej. Ja chcę oglądać jak głosują i co sobą reprezentują osoby dumnie nazywane RADNYMI. Z rozmów z Wami wynika , że Wy też chcecie to oglądać. Więcej nie będą lekceważyć takiej ilości podpisów na pewno. Bo gdzie Nas maja to pokazali w tym i w poprzednim przypadku „mieląc” podpisy na drogę rowerową od Karcina do kładki. Nie mam nic przeciwko ich wizjom budowy wioski rybackiej , ale najpierw poszukajcie finansowania. No chyba , że od samego początku liczyliście na wpływy z wiatraków w Kądzielnie i sprzedaży przystani jachtowej w Dźwirzynie mając ludzi za nic. Wcale bym się nie zdziwił.

Może zbudujecie sobie pomniki za własne pieniądze , a nie z naszych podatków?

W końcu mało na konto co miesiąc Wam nie wpływa…Skoro nie stać Was na kamerę do nagrywania sesji , a stać Was na skansen to chyba tak źle nie jest jak Nas przekonujecie?

Po Waszych zarobkach widać , że jesteśmy dosyć bogatą gminą…Skoro stać Nas na europejskie stawki dla samorządowców? To powinno Nas być też stać na kamerę do nagrywania sesji…Przypuszczam , że kilkaset osób podzieli znowu mój pogląd na tą jakże oczywistą sprawę. A jak się dowiedzą , że ich zlekceważyliście( nie po raz pierwszy zresztą) to pewnie na Was zagłosują w przyszłych wyborach na 100 %.