Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Sondaże przedwyborcze…
godlo

 

Wrócę jednak do tematu przewodniego. Na zdziwienie zasługuje tylko jeden fakt. Że jakiś Petru w sondażach dostaje 12 % poparcia. Gość od 8 lat w telewizji publicznej za fachowca robił. Chwalił „zieloną wyspę „ na każdym kroku , a teraz twierdzi , że antysystemowy jest.

 

PSL wiadomo. Rodziny , kolesie ( i kolesie kolesi) we wschodnich województwach trzymają się dobrze. W agencjach rolnych całe familie zatrudnione. 137 tysięcy działaczy i ich rodzin w instytucjach państwowych pracuje. 5% procent niestety dostaną.

 

Kukiz dołuje , ale wg mnie do sejmu się dostanie …na granicy progu.

 

Na zdziwienie zasługuje też wynik w sondażach dla PO. Około dwudziestu paru procent.
To spowodowane jest tylko tym , że mają wpływ (już niedługo) na wydawanie kasy publicznej. Sponsorują media jak leci. Tu przykład naszej gminy nie jest odosobnionym przypadkiem. Na tą babkę co to pociągami jeździ i po ośmiu latach rządów coś jeszcze obiecuje patrzyć nie mogę.

Zakłamanie i oderwanie tych ludzi od rzeczywistości jest zatrważające.

 

Pamiętacie jeszcze Tuska?

 

Ten to był gość. Charyzmatyczny facet. Ludzie bacznie mu się przyglądali i brali z niego przykład. Jak wyemigrował do Europy to dodatkowo pół miliona Polaków zmobilizował do wyjazdu…A najdziwniejsze , że nie tylko był idolem w naszym kraju. Ale i w krajach muzułmańskich także. Spójrzcie na ten exodus, który się teraz dzieje. Miliony uchodźców chcą do Unii za jego przykładem.

 

Na PIS chce głosować jakieś 32 % obywateli wg. rządowych sondaży. Moim zdaniem to liczba znacznie zaniżona.
Biorąc pod uwagę wynik Dudy w wyborach prezydenckich 5.179.092 głosy to już 34%
z ogólnej liczby 14.898.934 głosujących. A frekwencja pewnie podobna będzie. Dodajmy do tego , że Kukiz stracił część wyborców na rzecz Pis-u. Rolników , którzy w rozmowach rzucają zawsze krótkie zdanie „ Broń Boże ja na PSL (partia chłopska tak dla przypomnienia) nigdy nie zagłosuję!” No i wychodzi całkiem niezły wyborczy wynik. Szacuję , że około 40 %.

Straszenie PIS-em nie pomogło. Nie było akcji -„Zabierz babci dowód”. Przerażające jest tylko to , że część ludzi dalej chce oddać głos na Platformę. Po ośmiu latach rządzenia. Po taśmach , które ujawniły gdzie Nas mają. Po kilkudziesięciu aferach za , które nikt nie odpowiedział. Po najdroższych w świecie autostradach…Mam nadzieję , że 26 października
nastąpi definitywny rozbrat Polski z Platformą Obywatelską.