Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Podsumowanie 2015 cz. 3
kolobrzeg

No właśnie…wszystko przez KASĘ. A tak właściwie przez jej brak. Milion razy pisałem , że nasza władza znalazła sobie źródełko gotówki .To Dźwirzyno. A raczej nieruchomości w Dźwirzynie. Po sprzedaży działki za 2.600.000 PLN nasza władza pomyślała sobie chyba , że ciemny lud dźwirzyński siedzi cicho i nie widzi patologii w zakresie inwestycji w swoją miejscowość.

Ale to nieprawda. Po prostu to był deal za wstrzymanie sprzedaży przystani jachtowej przez radnych.
Ale teraz sytuacja przedstawia się następująco:

Budynek , który nasi decydenci chcą sprzedać doskonale nadawałby się na siedzibę nowo powstałej gminy. I tutaj dochodzimy do tak zwanego… konfliktu interesów. Wniosek nasuwa się sam. Z tą sprzedażą już tak łatwo nie pójdzie.

W budżecie gminy na 2016 rok nie ma zaplanowanego przychodu ze sprzedaży jakiejkolwiek nieruchomości. I niech tak zostanie. Bo w tym przypadku tak łatwo nie będzie. Nie zgadzamy się na sprzedaż działek w naszej miejscowości. Wystarczy. Mamy inne plany. Realizujcie swoje obietnice wyborcze ze sprzedaży nieruchomości we wschodniej części naszej gminy. W końcu to gmina równych szans ma być.

Trzeba było pomyśleć wcześniej. Zanim zawarło się kontrakty z mieszkańcami poszczególnych miejscowości trzeba było wskazać źródło ich finansowania. A nie drenować jedną miejscowość. To nie Dźwirzyno zawierało te umowy…I mieszkańcy Dźwirzyna nie zamierzają ich finansować.

Zresztą mogę dać dobrą radę…ZACZNIJCIE OSZCZĘDZAĆ , a nie szastać publicznymi pieniędzmi. Bo jak na razie to nie słyszałem tego słowa z ust decydentów , ani radnych gminy równych szans. A to raczej powinno cechować dobrego gospodarza .Bo jak na razie to tylko końcowy napis z prezentacji multimedialnej na ostatniej sesji dobitnie świadczy o tym , że w gminie nie dzieje się najlepiej pd nowymi rządami…Przypomnę go Państwu bo może nie wszyscy zobaczyli go na filmie…

PROBLEM JEST TAKI , ŻE NA WSZYSTKO NIE STARCZY.

I tu nasuwa się wiele pytań moi drodzy. Ja pierwszy je zadam…

1.Czy na trzynaste pensje i nagrody roczne starczy ?
2.Czy na lans w mediach kołobrzeskich starczy ?
3.Czy na oświetlenie drogi dla dzików i saren starczy?
4.Na kampanię PIT-STOP starczy?
5Na patronaty wójta starczy ?
6.Na materiały i gadżety promocyjne starczy?
7.Na składkę do LOT-u starczy?
Itd.

Tu jest pól bańki…Na to starczy? Na łącznik nie starcza, na place zabaw nie starcza, na siłownie nie starcza, na chodniki nie starcza…Ale na kampanię przyszłą starcza? Dziwne. Ja mam swoją prezentację. A mój napis brzmiałby tak.

PROBLEM JEST TAKI , ŻE STARCZYŁOBY NA WSZYSTKO TYLKO TRZEBA RACJONALNIE I OSZCZĘDNIE WYDAWAĆ PUBLICZNE PIENIĄDZE.

Miałem pisać o kosztach jakie ponieślibyśmy tworząc nową gminę. O tym ile kosztuje utrzymanie szkoły. Śmiecie. Urzędnicy. Utrzymanie w czystości chodników i ulic. Ale oczywiście muszę to przenieść na jutro. Jedno jest pewne. Musimy działać jak najszybciej. Bo niedługo nic w Dźwirzynie nie zostanie. Sprzedaż nieruchomości to jedyny pomysł decydentów na zapełnienie kasy urzędu gminy i zapewnienie sobie wypłaty jeszcze przez trzy lata.