Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Nagroda dla Kijowskiego…Mrzeżyno i Rogowo.
kolobrzeg

Prestiżowej… znaczy się w czasie przyszłym piszę bo ona pierwszy raz uchwalona została…Ale znając życie to drugim laureatem będzie Rysiek Petru , a trzecim pewnie Tusk lub Komorowski.

Kto tą nagrodę przyznał ? Przyznało ją Towarzystwo Dziennikarskie założone w 2012 roku przez Jacka Żakowskiego i Seweryna Blumsztajna. Jakże to wymowne.

A za co ? Tu cytuję…”za godną najwyższego uznania obywatelską
aktywność, a w szczególności za zorganizowanie w niebywale krótkim czasie, z gronem innych wspaniałych ludzi KOD, pokojowych protestów setek tysięcy Polaków w obronie
wolności i demokracji „

Przyznam się Państwu , że się wzruszyłem. Szczególnie po tych” protestach setek tysięcy Polaków.”

A kiedy ma być przyznana? To tak dokładnie nie wiadomo jeszcze. W styczniu ponoć?

Przypuszczam , że na manifestacji jakiejś powinni gościa uhonorować. I dać mu jeszcze wiele nagród. Na przykład za to , że :

1.Zmobilizował Giertycha do tych jego skoków. Nowy minister sportu może z powodzeniem wysłać go na olimpiadę w gimnastyce artystycznej. Medal mamy murowany. A i Polacy będą mieli powód do dumy narodowej z takiego zawodnika. nie dość , że skoczny to i śmieszny zarazem. Świat musi go poznać.

2.Prokurator nagrodę Kijowskiemu powinien nadać za to , że w jednym miejscu tylu złodziejaszków partyjnych zdołał zgromadzić…Wszyscy jak na dłoni. Bywalcy restauracji u Sowy…Ci co przy śmietnikach ze sobą w nocy rozmawiali na temat przyszłości Państwa. Uczestnicy afery hazardowej także byli obecni. Pan Belka , który 100 miliardów dodrukował, żeby PO poprzednie wybory wygrało. Pan Rostowski ze swoimi dziewięcioma vice-ministrami także. Ooooo…byłbym zapomniał o „Hienie roku”, czyli bezstronnym dziennikarzu Lisie.

Mógłbym tak wymieniać długo ,ale nie to powinno być głównym tematem tej mojej pisaniny. Nimi wszystkimi zajmie się niedługo na pewno prokurator. Cholera…najgorsze jest to , że PO znowu za 4 lata przy następnych wyborach zdobędzie najwięcej głosów w zakładach karnych i aresztach śledczych.

Ale chciałbym wrócić do tematu świątecznego…Czyli połączenia Grzybowa i Dźwirzyna w jedną silną gminę. Znacie mnie Państwo. Nic nie zostawiam przypadkowi. Staram się , żeby wszystko było przemyślane. A także ,żeby było ciekawie. Nasze dwie miejscowości są fajne…ale to za mało. Żeby wójtowi i radnym smutno nie było się z nami pożegnać mam dla nich jak na gminnego oszołoma przystało….. niespodziankę. To taki zalążek większej wizji…Taka noworoczna koncepcja.

A co byście powiedzieli na to żeby do tego grona włączyć ….włączyć…włączyć….no właśnie…Kogo? Już odpowiadam…

MRZEŻYNO I ROGOWO !!!!!

Jak Wam się podoba ten pomysł ?

Gmina Trzebiatów ma olbrzymie kłopoty. Utworzenie nowej gminy od granic Kołobrzegu do Mrzeżyna to byłby dopiero tzw. majstersztyk. Myślę , że to dobry pomysł. Należy rozmawiać nie tylko z mieszkańcami Grzybowa i Dźwirzyna, ale i sąsiednich dwóch miejscowości. Nie wiem czy to marzenie może się spełnić? Ale uważam , że sama idea jest słuszna i warta zachodu…I jest do zrealizowania…A jak Wy uważacie? Czy ta koncepcja do Was nie przemawia? Czegoś takiego jeszcze u nas nie bylo….