Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Sesja rady gminy…
kolobrzeg

Pisałem już parę razy o tym , że pomysł decydentów , aby ożywić stronę gminną bardzo mi się podoba. Wywiady z wójtem i z p. Bejnarowiczem to strzał w dziesiątkę, W końcu to strona , która powinna dostarczać nam informacji z tzw. „pierwszej ręki”. I tutaj duży, duży plus za zmianę charakteru tej tuby gminnej. Pomijam fakt , że to co w tych wywiadach jest zawarte czyli…PROPAGANDA i LANS jak mówią ludzie…już mniej mi się podoba. Ale idea publikowania na oficjalnej stronie gminnej bardzo słuszna i jak najbardziej zasługuje na szacunek.

Cholera….nie wiem jak to ująć ?

Bo dzisiaj już drugi raz muszę napisać o świetnej robocie urzędasów związanej z informacją dla mieszkańców. Dzisiaj na sesji zaprezentowali bardzo dobry pomysł na zdawanie relacji z „działań wójta między sesjami”. Zamiast urzędniczych bzdur i suchych informacji w przystępnych słowach p. Maciej zreferował kto? , z kim? i w jakim celu się spotykał…i jakie tematy były poruszane. Czyli relacja z tzw. spotkań kuluarowych. Bardzo fajny i przejrzysty przekaz. (Jak już zmniejszę objętość filmu to jutro to zobaczycie i sami ocenicie). Pomysł rewelacyjny. Zresztą… pisałem o braku komunikacji ze społeczeństwem od początku powstania tej strony. Teraz wygląda to bardzo dobrze. Mam tylko nadzieję , że to stanie się dobrą tradycją. I taki przekaz będzie praktykowany i wejdzie na stałe do programu sesji Rady Gminy. Gratuluję pomysłu.

No , ale dosyć tego cukrowania…Czas przejść do normalności. Czyli „gminnej konstytucji”. Została tak nazwana nasza nowa strategia rozwoju…Pisałem wiele razy , że ta tzw. konstytucja tak naprawdę to pułapka na radnych ze wschodniej części gminy. Ciekawe czy oprócz radnego Piątkowskiego ktoś ją jeszcze przeczytał w całości? (Ania na pewno…. bo znała wszystkie szczegóły).

Radni gminy równych szans nie zdają sobie zapewne sprawy z tego , że ten dokument tak naprawdę
to pobożny koncert życzeń dla miejscowości nadmorskich i tylko ich. Co będzie jak rzeczywiście uwolnią się jakieś tam środki unijne ? Wiecie , że wtedy wkład własny będzie musiał się znaleźć? Jak myślicie czyim kosztem ? Czy nie waszych miejscowości ?

To mistrzowska zagrywka p. Włodka. Zabezpieczył się na wypadek nielojalności któregoś z radnych tego dziwnego klubu. Bo ta strategia zapewnia mu poparcie także całej opozycji. A przynajmniej 3 radnych z miejscowości nadmorskich. Bo przecież tak właściwie ta strategia zapewnia rozwój li-tylko miejscowości graniczących z morzem bałtyckim lub z jeziorem Resko.

Oczywiście radni gminy równych szans….mogą później nie zagłosować za inwestycjami w miejscowościach turystycznych. Ale to będzie musztarda po obiedzie bo wymienią ich najwyżej na innych radnych. Dodając łatkę oszołoma , który nie jest za rozwojem gminy , a wcześniej głosował za strategią. Chyba nie wyobrażacie sobie , że w Sarbii ,czy też w Samowie powstaną jak grzyby po deszczu obiekty turystyczne? Jakie to proste i oczywiste.

No i hicior tej sesji….Odwołanie Pszczółki z funkcji przewodniczącego komisji rewizyjnej. A wiecie jak to argumentował radny , któremu wójt płacił za komisje oddzielnie kasiorę :

Że Krzysiek nie kontrolował w tamtym roku nic…Szkoda , że nie zajął się właśnie sprawą dotyczącą tego radnego.

Czyli jednym słowem odwołali go za bezczynność…i tutaj paradoks ….jak złożył listę która zawierała plan pracy komisji na rok 2016. A co na niej było? Dowiecie się jutro. W każdym bądź razie niedobrze być przewodniczącym komisji rewizyjnej w naszej gminie…Gdy tylko składasz kogo i co chcesz kontrolować to Cię usuwają???