Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Strategia dla Dźwirzyna i Grzybowa….
kolobrzeg

Nie wiem czy śmiać się czy płakać ? Z jednej strony to chyba najlepiej wydane pieniądze publiczne

jakimi dysponuje od roku obecna władza. Z drugiej cofnięcie południowo-wschodniej części gminy o jakieś 10 lat.

 

Bo ta strategia  mogłaby posłużyć nowo powstałej gminie na bazie li-tylko miejscowości nadmorskich. O innych miejscowościach niewiele tam się wspomina. Prawie żadnych pomysłów na miejscowości na wschód od rzeczki Błotnicy nie uświadczysz. Nooooo…. oprócz takich dziwnych rzeczy jak na przykład ten cytat:

 

Budowa parkingów w miejscowościach turystycznych i w południowej części gminy.

O co chodzi z tymi parkingami w południowej części gminy to nie mam zielonego pojęcia ? Może chcą przy słynnej drodze” dla dzików i saren” takowe wybudować ? Może imigrantów chcą nam wcisnąć ? A oni będą tam swoimi furami stawać ? A może jakiś radny z gminy równych szans parkingu przy ulicy nie ma?

Po przeczytaniu wywiadu z p. Bejnarowiczem umieszczonym na stronie gminy utwierdzam się w przekonaniu , że On chyba nawet nie przeczytał tej strategii ?

 

Czy to jest mieszkaniec np. Bogucina, Bogusławca, Błotnicy czy Obrotów. Tam żyją ludzie i tam trzeba tworzyć warunki do lepszego życia, organizacji, samopoczucia. I tego strategia nie może wykluczać wręcz musi po prostu uwzględniać. „-mówi Bejnarowicz .

 

Ale czy rzeczywiście strategia uwzględnia? To dokument w którym wymienione są dwie miejscowości turystyczne ponad pięćdziesiąt razy…i parę razy Budzistowo w odniesieniu do „Wawelu”. Są zawarte kłamstwa…To znaczy , że władza próbuje manipulować ludźmi.

Kłamstwo dotyczy futurystycznej ścieżki rowerowej mającej przebiegać przez wydmy w Dźwirzynie na przykład. Ma kosztować ponad dwa miliony. Wiemy przecież , że nasi włodarze pieniądze publiczne traktują jak niczyje. I koszty tej idiotycznej i drogiej inwestycji, ani głos mieszkańców do nich nie dociera.

Strategia sugeruje jakoby nacisk społeczeństwa na jej budowę….Drodzy Państwo! Mogę przedstawić 30 świadków , którzy stwierdzą , że na zebraniu wiejskim ta niby inwestycja była krytykowana przez mieszkańców jako marnotrawstwo publicznej kasy. A nie sztandarowa wizja społeczności lokalnej….Tu w Dźwirzynie nie mieszkają idioci jak wydaje się naszym włodarzom pobierającym europejskie pensje.

Dokończenie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Wyzwolenia to oszczędność kasy publicznej. Władza niech „pomniki” buduje za swoje pieniądze , a nie za publiczne.

Zwróćcie uwagę również na te słowa…Bzdury i nadinterpretacja….

 

Jej aktualizacji można dokonać tylko przy współpracy z mieszkańcami no i oczywiście przedsiębiorcami, którzy pełnią tutaj bardzo istotną rolę w procesie rozwoju gminy. Mam jeszcze jedno negatywne spostrzeżenie. Chodzi tu o sformułowanie zaproszenia skierowanego do naszych mieszkańców. Pisząc o strategii wielu z nich mogło sie trochę wystraszyć. ,,Rozmowa o potrzebach gminy” czy ,,O planach gminy jakie mieszkańcy chcieliby widzieć” to hasło, które bardziej by do nich trafiły i aktywność mieszkańców byłaby większa. Na przyszłość już wiemy, że ta komunikacja musi wyglądać troszkę lepiej i nie możemy straszyć słowami, które są różnie rozumiane, które odpychają bardziej w zasadzie niż przyciągają na spotkanie. „

 

Szanowny Panie!

Wasza komunikacja polega tylko na tym , że przedstawiacie swoje bzdurne koncepcje nie pytając mieszkańców o zdanie. Tak jak w przypadku strategii w której co 10 akapit zawiera słowa :TURYSTYKA lub ROZWÓJ TURYSTYKI.

W waszym mniemaniu rozwój turystyki w naszej gminie polega na sprzedaży przystani jachtowej?

Ludzie nie są wystraszeni…tylko zdegustowani waszymi działaniami przez rok. Dlatego maja was gdzieś. To jest prawdziwa przyczyna tego , ze nie chcą z wami prowadzić dialogu. A przedsiębiorcy też sobie wyrobili już zdanie o waszych decyzjach. Daliście się już poznać.

Co do wschodniej części gminy to w tej strategii nic tam nie ma. Żadnych kompleksowych rozwiązań .Ja ją przeczytałem. Ciekawe czy radni też? Szczególne Ci nie z Dźwirzyna i Grzybowa….Jeśli oni za tym tym zagłosują to będzie wiadomo , że jej nie przeczytali bo dla ich miejscowości nic tam nie ma oprócz wzmiance o gospodarstwach agroturystycznych….Ale na ich powstawanie gmina chyba wpływu nie ma? A może czegoś nie rozumiem?CDN